сайт оновлений 26.01.2021


Е-звітність про використання води

    До 1 лютого 2021 року триває прийом звітності про водокористування за 2020 рік. Подати звіт за формою № 2ТП-водгосп (річна) можна через електронний кабінет водокористувача на порталі електронних послуг Держводагентства: e-services.davr.gov.ua. Отримати консультацію з питань подання звітності водокористувачі Донецької області можуть у Сіверсько-Донецькому БУВР... (докладніше)

   


Результати дослідження хвостосховищ Донбасу:
онлайн-презентація від Координатора проектів ОБСЄ в Україні

    Під час засідання в режимі відео-конференції представлені результати дослідження хвостосховищ Донбасу щодо їх можливого аварійного впливу на водні об’єкти в басейні Сіверського Дінця, а саме огляд поточного стану та аналіз потенційних загроз для довкілля від небезпечних об’єктів, розташованих у безпосередній близькості до р. Сіверський Донець... (докладніше)

   


Причини і наслідки зниження якості води в Сіверському Дінці –
тема онлайн-зустрічі представників різних відомств трьох областей

    В рамках засідання робочої групи Міжвідомчої комісії представники різних відомств Харківської, Донецької і Луганської областей в режимі відео-конференції з’ясовували причини і наслідки зниження показників якості води в річці Сіверський Донець, що спостерігалось на кінець грудня 2020 – початок січня 2021 рр. Не допустити значного погіршення екологічної обстановки у святкові дні допомогли вчасно прийняті управлінські рішення і щоденний моніторинг розвитку ситуації... (докладніше)

   


План управління річковим басейном Дону –
в центрі уваги стейкхолдерів Сіверського Дінця

    Про етапи розроблення Плану управління річковим басейном Дону, зокрема в рамках проєктів Координатора проектів ОБСЄ в Україні та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, економічний аналіз водокористування та попередню оцінку хімічного стану масивів поверхневих вод району басейну річки Дон йшлося на черговому засіданні басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону... (докладніше)

   


Проєкт Плану управління річковим басейном Дону:
Міндовкілля затвердило план-графік процесу розроблення

    План управління річковим басейном – стратегічний документ для реалізації основної мети Водної Рамкової Директиви ЄС – досягнення "доброго" екологічного стану вод. 27 листопада 2020 року Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України затверджено План-графік процесу розроблення проєкту Плану управління річковим басейном Дону... (докладніше)

   


Техногенне перевантаження
як підґрунтя екологічних проблем Сходу України

    Екологія Донецької та Луганської областей в розрізі техногенних проблем шахтарських регіонів стала ключовою темою дискусій на Міжрегіональному науково-практичному форумі, що відбувся 17 грудня 2020 року в рамках програмного компоненту «Місцеве самоврядування і реформа з децентралізації влади» Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції... (докладніше)

   


Приєднуйся до команди фахівців водної сфери!

    Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів запрошує Вас приєднатись до активного колективу, де кожен має можливість робити свій внесок у розвиток водогосподарської галузі, виконувати цікаву роботу, а також постійно навчатись та вдосконалюватись. Наші вакансії можуть зацікавити як тих, хто тільки починає свою кар’єру, так і досвідчених спеціалістів... (докладніше)

   


Вимоги часу: навчаємося і вдосконалюємося онлайн

    Дотримуючись карантинних обмежень, фахівці Сіверсько-Донецького БУВР не припиняють підвищувати свій фаховий рівень. Навчання в онлайн-режимі з 8 по 11 грудня 2020 року пройшли у форматі відео-конференції за програмою «Підготовка до акредитації та аудит в лабораторіях згідно з вимогами ДСТУ ІСО/ІЕС 17025:2017»... (докладніше)

   


Синергія водників з територіальними громадами –
запорука ефективного і раціонального використання водних ресурсів

    Керуючись цим твердженням у пошуку нових форм взаємодії з новоствореними територіальними громадами, фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів узяли участь у Міжрегіональному онлайн-форумі громадянського суспільства Донеччини та Луганщини «Нові виклики – нові рішення, нові підходи»... (докладніше)

   


Поливний сезон – 2020 на Донеччині:
підсумки напруженого періоду

    Ось і завершено поливний сезон – 2020 на Донеччині, який через аномально теплу погоду цього року видався дуже напруженим і довшим, ніж зазвичай. Наявні виробничі потужності дали змогу протягом поливного періоду забезпечити стабільну роботу систем та об’єктів водогосподарсько-меліоративного комплексу... (докладніше)

   


В басейні Дону впроваджуються кращі європейські практики
в частині моніторингу масивів поверхневих вод

    Діагностичний моніторинг масивів поверхневих вод в районі басейну річки Дон запроваджено з початку 2019 року. При цьому відсоток охоплення масивів діагностичним моніторингом становив 3%. З метою збільшення відсотку охоплення оцінених масивів європейські країни використовують підходи агрегації масивів поверхневих вод, які в басейні Дону вже опрацьовані експертами в рамках діяльності Координатора проектів ОБСЄ в Україні... (докладніше)

   


В басейні Сіверського Дінця узгодили режими роботи
водосховищ і водогосподарських систем на осінньо-зимовий період

    Про водогосподарську обстановку на водних об'єктах суббасейну Сіверського Дінця та забезпечення водними ресурсами водокористувачів Харківської, Донецької та Луганської областей (крім тимчасово окупованої території) протягом осінньо-зимового періоду 2020-2021 років говорили 29 жовтня члени Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення і водогосподарських систем... (докладніше)

   


«Ми пишемо ЧОРНИМ по СИНЬОМУ…»
Молодь Придінців'я – ЗА ЧИСТЕ ДОВКІЛЛЯ!

    Презентуємо новий альманах творчих робіт учасників нашого щорічного конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді». Його змістовне наповнення складається з найвиразніших малюнків і фотографій, поетичних і прозових творів, присвячених темі: «Зробимо нашу річку чистою від пластику та фосфатів»... (докладніше)

   


ЕКОпатріотичне виховання молоді –
в пріоритеті у водників Сіверського Дінця

    21 жовтня 2020 року у м.Святогірську фахівці водної сфери поспілкувались з учнями Краматорської ЗОШ № 25 – учасниками українсько-німецького проєкту «Молодь дебатує». На свіжому повітрі з дотриманням карантинних вимог обговорили сучасні проблеми водних ресурсів регіону та головної водної артерії сходу України – річки Сіверський Донець... (докладніше)

   


Моніторинг вод Сіверського Дінця:
ЕКОмайстер-клас для молоді Придінців’я

    9 жовтня 2020 року в м.Святогірську на березі Сіверського Дінця відбувся екологічний майстер-клас для молоді в рамках проєкту Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Його учасниками стали 18 найактивніших юнаків та дівчат з числа переможців конкурсу різних років та 6 їх наставників-викладачів... (докладніше)

   


Відеоролик до Дня Сіверського Дінця 2020

    Завершаючим цьогорічним водним екоівентом є День Сіверського Дінця - найбільшої притоки Дону. День головної водної артерії східної України підводить риску днів річок нестандартно карантинного 2020 року. Пропонуємо вам відправитися у відеоподорож річкою Сіверський Донець, яка цьогоріч також у вишиванці.... (докладніше)

   


ЧистоФЕСТ «Чистий берег Дінця»:
врятуймо нашу річку від сміття!

    ЧистоФЕСТ «Чистий берег Дінця» вже п’ятий рік поспіль покликав друзів на масштабну ЕКОтолоку у Святогірську. 19 вересня 2020 року його учасники долучились до мільйонів ЕКОактивних людей в усьому світі, що в третю суботу вересня вийшли на Всесвітній день прибирання (World Cleanup Day) та Міжнародний день чистих берегів (International Clean Beach Day)... (докладніше)

   


18 вересня відзначається Всесвітній день моніторингу води

    Впровадження європейської системи моніторингу поверхневих вод в Україні є одним із ключових пріоритетів Уряду та важливим соціально спрямованим напрямком діяльності Держводагентства. Саме в басейні Сіверського Дінця уперше серед річкових басейнів України було розпочато виконання діагностичного моніторингу за новим законодавством та європейськими вимогами. Запрошуємо на віртуальну екскурсію в оновлену лабораторію моніторингу вод Східного регіону... (докладніше)

   


Продовжуємо вдосконалюватись:
лабораторія моніторингу вод Східного регіону отримала нове обладнання

    Один із чотирьох сучасних лабораторних центрів в системі Держводагентства – лабораторія моніторингу вод Східного регіону на базі Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів – продовжує розширювати функціональні можливості. Наприкінці серпня в рамках Меморандуму про взаєморозуміння між Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) отримано нове лабораторне обладнання... (докладніше)

   

Інтернет-газета "Восточний варіант":
Чому міліють і заростають водоростями річки регіону?

    Сприятливі умови для зростання та розмноження синьо-зелених водоростей забезпечує потрапляння до річки фосфатів, які містяться в різних пральних та миючих засобах. Це – наша плата за зручності цивілізації, – коментує тему Сергій Трофанчук. – Для системної боротьби з цією штучно створеною екологічною проблемою потрібна державна програма, спрямована на зменшення та припинення використання засобів із вмістом фосфатів... (докладніше)

   


Моніторинг вод за європейськими стандартами: презентуємо
оновлену сучасну Лабораторію моніторингу вод Східного регіону

    Басейнова лабораторія моніторингу вод та ґрунтів Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів менше ніж за рік здійснила докорінну трансформацію у сучасну лабораторію моніторингу вод Східного регіону. Адже впровадження європейського моніторингу вод в Україні є пріоритетним завданням водної сфери. Запрошуємо всіх на віртуальну екскурсію до лабораторії... (докладніше)

   


Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Сіверсько-Донецькому басейновому управлінню водних ресурсів. У разі використання матеріалів сайту посилання на www.sdbuvr.gov.ua (для Інтернет-видань гіперпосилання) з повідомленням адміністрації обов’язкове!