сайт оновлений 01.03.2021


Передумови водопілля 2021:
гідрологічна та водогосподарська ситуація в суббасейні Сіверського Дінця

    2021 рік на сході України за гідрологічними умовами не дуже відрізняється від попередніх років, тож весняну повінь на річках суббасейну Сіверського Дінця слід очікувати слабко вираженою з незначними підйомами рівнів води. Для попередження негативних наслідків у разі суттєвих змін гідрометситуації Сіверсько-Донецьким БУВР здійснюються необхідні заходи з підготовки до пропуску можливих весняних паводків... (докладніше)

   


Швидко, прозоро, надійно та економно:
Сіверсько-Донецьке БУВР впроваджує електронний документообіг

    Впровадження електронного документообігу є одним з пріоритетних напрямків розвитку водної сфери. Наприкінці 2020 року Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів придбано пакет системи електронного документообігу «АСКОД», на часі – технічні налаштування й отримання персоналом необхідних практичних знань для початку автоматизації діловодних процесів... (докладніше)

   


За підтримки європейських експертів:
розроблення Плану управління річковим басейном Дону триває

    На часі – старт чергового проєкту Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) з проведення аналізу змін клімату та доповнення розділів Плану управління річковим басейном Дону з урахуванням оцінки впливу змін клімату. Впровадження європейських стандартів з управління водними ресурсами шляхом розроблення та реалізації ПУРБ має на меті досягнення доброго екологічного стану водних об’єктів... (докладніше)

   


Інформативно і своєчасно:
навчання з питань декларування доходів

    Онлайн-тренінг з питань заповнення декларацій майнового стану під час кампанії декларування організовано Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства для слухачів підвідомчих організацій Держводагентства. З останніми нововведеннями суб’єктів декларування ознайомив виконавчий директор громадської організації «Антикорупційний штаб» Сергій Миткалик, заступник Громадської ради при Національному агентстві з питань запобігання корупції... (докладніше)

   


Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів
відзначає своє 60-річчя!

    2021-й рік для колективу нашого управління особливий – ЮВІЛЕЙНИЙ!
Рівно 60 років тому – 2 лютого 1961 року в Слов’янську розпочала свою діяльність Державна водна інспекція басейну Сіверського Дінця – нині Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів. Голова Держводагентства Валентин Шліхта щиро вітає колег із ювілеєм.... (докладніше)

   


Забезпечення якісною питною водою населення Луганщини –
мета реконструкції Попаснянського водоканалу

    Керівництво Сіверсько-Донецького БУВР в м. Сєвєродонецьку долучилося до обговорення питань щодо забезпечення гарантованого водопостачання Луганської області на зустрічі керівництва Луганської облдержадміністрації з делегацією Посольства Франції в Україні та представниками французьких компаній. Французькі експерти зробили висновки щодо можливості реконструкції Попаснянського водоканалу та визначилися з обсягами робіт щодо модернізації об’єкту... (докладніше)

   


Сучасна система протипожежного захисту => безпечні умови праці

    Організація безпечних і комфортних умов праці – важлива складова ефективності робочого процесу. В Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів дбають про якість виконання колективом покладених державою завдань. Тож після капітального ремонту приміщень на часі посилення протипожежної безпеки. З кінця 2020 року чотириповерхова адміністративна будівля управління облаштована сучасною системою протипожежного захисту... (докладніше)

   


EUkraina: про ЄВРОінтеграцію просто і доступно

    Просто і доступно розповісти про базові європейські цінності, розкрити практичний зміст євроінтеграції в житті українців покликана нова роз’яснювально-інформаційна кампанія EUkraina. Впровадження європейських підходів до моніторингу вод в Україні – це Євроінтеграція у дії. Саме в басейні Сіверського Дінця уперше серед річкових басейнів України два роки тому було розпочато виконання діагностичного моніторингу за новим законодавством та європейськими вимогами... (докладніше)

   


Е-звітність про використання води

    До 1 лютого 2021 року триває прийом звітності про водокористування за 2020 рік. Подати звіт за формою № 2ТП-водгосп (річна) можна через електронний кабінет водокористувача на порталі електронних послуг Держводагентства: e-services.davr.gov.ua. Отримати консультацію з питань подання звітності водокористувачі Донецької області можуть у Сіверсько-Донецькому БУВР... (докладніше)

   


"Радіо Свобода": Сіверський Донець
поступово очищується від забруднення амонієм

    Вміст солей амонію у Сіверському Дінці зменшується... Коментар начальника Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Сергія Трофанчука проєкту "Радіо Свобода" про екологічну ситуацію в басейні Сіверського Дінця... (докладніше)

   


Приєднуйся до команди фахівців водної сфери!

    Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів запрошує Вас приєднатись до активного колективу, де кожен має можливість робити свій внесок у розвиток водогосподарської галузі, виконувати цікаву роботу, а також постійно навчатись та вдосконалюватись. Наші вакансії можуть зацікавити як тих, хто тільки починає свою кар’єру, так і досвідчених спеціалістів... (докладніше)

   


Результати дослідження хвостосховищ Донбасу:
онлайн-презентація від Координатора проектів ОБСЄ в Україні

    Під час засідання в режимі відео-конференції представлені результати дослідження хвостосховищ Донбасу щодо їх можливого аварійного впливу на водні об’єкти в басейні Сіверського Дінця, а саме огляд поточного стану та аналіз потенційних загроз для довкілля від небезпечних об’єктів, розташованих у безпосередній близькості до р. Сіверський Донець... (докладніше)

   


Причини і наслідки зниження якості води в Сіверському Дінці –
тема онлайн-зустрічі представників різних відомств трьох областей

    В рамках засідання робочої групи Міжвідомчої комісії представники різних відомств Харківської, Донецької і Луганської областей в режимі відео-конференції з’ясовували причини і наслідки зниження показників якості води в річці Сіверський Донець, що спостерігалось на кінець грудня 2020 – початок січня 2021 рр. Не допустити значного погіршення екологічної обстановки у святкові дні допомогли вчасно прийняті управлінські рішення і щоденний моніторинг розвитку ситуації... (докладніше)

   


План управління річковим басейном Дону –
в центрі уваги стейкхолдерів Сіверського Дінця

    Про етапи розроблення Плану управління річковим басейном Дону, зокрема в рамках проєктів Координатора проектів ОБСЄ в Україні та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, економічний аналіз водокористування та попередню оцінку хімічного стану масивів поверхневих вод району басейну річки Дон йшлося на черговому засіданні басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону... (докладніше)

   


Проєкт Плану управління річковим басейном Дону:
Міндовкілля затвердило план-графік процесу розроблення

    План управління річковим басейном – стратегічний документ для реалізації основної мети Водної Рамкової Директиви ЄС – досягнення "доброго" екологічного стану вод. 27 листопада 2020 року Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України затверджено План-графік процесу розроблення проєкту Плану управління річковим басейном Дону... (докладніше)

   


Техногенне перевантаження
як підґрунтя екологічних проблем Сходу України

    Екологія Донецької та Луганської областей в розрізі техногенних проблем шахтарських регіонів стала ключовою темою дискусій на Міжрегіональному науково-практичному форумі, що відбувся 17 грудня 2020 року в рамках програмного компоненту «Місцеве самоврядування і реформа з децентралізації влади» Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції... (докладніше)

   


В басейні Дону впроваджуються кращі європейські практики
в частині моніторингу масивів поверхневих вод

    Діагностичний моніторинг масивів поверхневих вод в районі басейну річки Дон запроваджено з початку 2019 року. При цьому відсоток охоплення масивів діагностичним моніторингом становив 3%. З метою збільшення відсотку охоплення оцінених масивів європейські країни використовують підходи агрегації масивів поверхневих вод, які в басейні Дону вже опрацьовані експертами в рамках діяльності Координатора проектів ОБСЄ в Україні... (докладніше)

   


«Ми пишемо ЧОРНИМ по СИНЬОМУ…»
Молодь Придінців'я – ЗА ЧИСТЕ ДОВКІЛЛЯ!

    Презентуємо новий альманах творчих робіт учасників нашого щорічного конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді». Його змістовне наповнення складається з найвиразніших малюнків і фотографій, поетичних і прозових творів, присвячених темі: «Зробимо нашу річку чистою від пластику та фосфатів»... (докладніше)

   


Моніторинг вод Сіверського Дінця:
ЕКОмайстер-клас для молоді Придінців’я

    9 жовтня 2020 року в м.Святогірську на березі Сіверського Дінця відбувся екологічний майстер-клас для молоді в рамках проєкту Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Його учасниками стали 18 найактивніших юнаків та дівчат з числа переможців конкурсу різних років та 6 їх наставників-викладачів... (докладніше)

   


Відеоролик до Дня Сіверського Дінця 2020

    Завершаючим цьогорічним водним екоівентом є День Сіверського Дінця - найбільшої притоки Дону. День головної водної артерії східної України підводить риску днів річок нестандартно карантинного 2020 року. Пропонуємо вам відправитися у відеоподорож річкою Сіверський Донець, яка цьогоріч також у вишиванці.... (докладніше)

   


ЧистоФЕСТ «Чистий берег Дінця»:
врятуймо нашу річку від сміття!

    ЧистоФЕСТ «Чистий берег Дінця» вже п’ятий рік поспіль покликав друзів на масштабну ЕКОтолоку у Святогірську. 19 вересня 2020 року його учасники долучились до мільйонів ЕКОактивних людей в усьому світі, що в третю суботу вересня вийшли на Всесвітній день прибирання (World Cleanup Day) та Міжнародний день чистих берегів (International Clean Beach Day)... (докладніше)

   

Інтернет-газета "Восточний варіант":
Чому міліють і заростають водоростями річки регіону?

    Сприятливі умови для зростання та розмноження синьо-зелених водоростей забезпечує потрапляння до річки фосфатів, які містяться в різних пральних та миючих засобах. Це – наша плата за зручності цивілізації, – коментує тему Сергій Трофанчук. – Для системної боротьби з цією штучно створеною екологічною проблемою потрібна державна програма, спрямована на зменшення та припинення використання засобів із вмістом фосфатів... (докладніше)

   


Моніторинг вод за європейськими стандартами: презентуємо
оновлену сучасну Лабораторію моніторингу вод Східного регіону

    Басейнова лабораторія моніторингу вод та ґрунтів Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів менше ніж за рік здійснила докорінну трансформацію у сучасну лабораторію моніторингу вод Східного регіону. Адже впровадження європейського моніторингу вод в Україні є пріоритетним завданням водної сфери. Запрошуємо всіх на віртуальну екскурсію до лабораторії... (докладніше)

   


Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Сіверсько-Донецькому басейновому управлінню водних ресурсів. У разі використання матеріалів сайту посилання на www.sdbuvr.gov.ua (для Інтернет-видань гіперпосилання) з повідомленням адміністрації обов’язкове!