сайт оновлений 30.11.2020


Поливний сезон – 2020 на Донеччині:
підсумки напруженого періоду

    Ось і завершено поливний сезон – 2020 на Донеччині, який через аномально теплу погоду цього року видався дуже напруженим і довшим, ніж зазвичай. Наявні виробничі потужності дали змогу протягом поливного періоду забезпечити стабільну роботу систем та об’єктів водогосподарсько-меліоративного комплексу... (докладніше)

   


В басейні Дону впроваджуються кращі європейські практики
в частині моніторингу масивів поверхневих вод

    Діагностичний моніторинг масивів поверхневих вод в районі басейну річки Дон запроваджено з початку 2019 року. При цьому відсоток охоплення масивів діагностичним моніторингом становив 3%. З метою збільшення відсотку охоплення оцінених масивів європейські країни використовують підходи агрегації масивів поверхневих вод, які в басейні Дону вже опрацьовані експертами в рамках діяльності Координатора проектів ОБСЄ в Україні... (докладніше)

   


В басейні Сіверського Дінця узгодили режими роботи
водосховищ і водогосподарських систем на осінньо-зимовий період

    Про водогосподарську обстановку на водних об'єктах суббасейну Сіверського Дінця та забезпечення водними ресурсами водокористувачів Харківської, Донецької та Луганської областей (крім тимчасово окупованої території) протягом осінньо-зимового періоду 2020-2021 років говорили 29 жовтня члени Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення і водогосподарських систем... (докладніше)

   


«Ми пишемо ЧОРНИМ по СИНЬОМУ…»
Молодь Придінців'я – ЗА ЧИСТЕ ДОВКІЛЛЯ!

    Презентуємо новий альманах творчих робіт учасників нашого щорічного конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді». Його змістовне наповнення складається з найвиразніших малюнків і фотографій, поетичних і прозових творів, присвячених темі: «Зробимо нашу річку чистою від пластику та фосфатів»... (докладніше)

   


ЕКОпатріотичне виховання молоді –
в пріоритеті у водників Сіверського Дінця

    21 жовтня 2020 року у м.Святогірську фахівці водної сфери поспілкувались з учнями Краматорської ЗОШ № 25 – учасниками українсько-німецького проєкту «Молодь дебатує». На свіжому повітрі з дотриманням карантинних вимог обговорили сучасні проблеми водних ресурсів регіону та головної водної артерії сходу України – річки Сіверський Донець... (докладніше)

   


Моніторинг вод Сіверського Дінця:
ЕКОмайстер-клас для молоді Придінців’я

    9 жовтня 2020 року в м.Святогірську на березі Сіверського Дінця відбувся екологічний майстер-клас для молоді в рамках проєкту Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Його учасниками стали 18 найактивніших юнаків та дівчат з числа переможців конкурсу різних років та 6 їх наставників-викладачів... (докладніше)

   


Відеоролик до Дня Сіверського Дінця 2020

    Завершаючим цьогорічним водним екоівентом є День Сіверського Дінця - найбільшої притоки Дону. День головної водної артерії східної України підводить риску днів річок нестандартно карантинного 2020 року. Пропонуємо вам відправитися у відеоподорож річкою Сіверський Донець, яка цьогоріч також у вишиванці.... (докладніше)

   


Водно-екологічні проблеми – в центрі уваги
стейкхолдерів Сіверського Дінця

    21 вересня 2020 року в рамках відзначення Дня Сіверського Дінця 2020 в Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів відбулось позачергове засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону. З урахуванням карантинних вимог засідання проходило в онлайн-режимі... (докладніше)

   


ЧистоФЕСТ «Чистий берег Дінця»:
врятуймо нашу річку від сміття!

    ЧистоФЕСТ «Чистий берег Дінця» вже п’ятий рік поспіль покликав друзів на масштабну ЕКОтолоку у Святогірську. 19 вересня 2020 року його учасники долучились до мільйонів ЕКОактивних людей в усьому світі, що в третю суботу вересня вийшли на Всесвітній день прибирання (World Cleanup Day) та Міжнародний день чистих берегів (International Clean Beach Day)... (докладніше)

   


18 вересня відзначається Всесвітній день моніторингу води

    Впровадження європейської системи моніторингу поверхневих вод в Україні є одним із ключових пріоритетів Уряду та важливим соціально спрямованим напрямком діяльності Держводагентства. Саме в басейні Сіверського Дінця уперше серед річкових басейнів України було розпочато виконання діагностичного моніторингу за новим законодавством та європейськими вимогами. Запрошуємо на віртуальну екскурсію в оновлену лабораторію моніторингу вод Східного регіону... (докладніше)

   


Продовжуємо вдосконалюватись:
лабораторія моніторингу вод Східного регіону отримала нове обладнання

    Один із чотирьох сучасних лабораторних центрів в системі Держводагентства – лабораторія моніторингу вод Східного регіону на базі Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів – продовжує розширювати функціональні можливості. Наприкінці серпня в рамках Меморандуму про взаєморозуміння між Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) отримано нове лабораторне обладнання... (докладніше)

   

Інтернет-газета "Восточний варіант":
Чому міліють і заростають водоростями річки регіону?

    Сприятливі умови для зростання та розмноження синьо-зелених водоростей забезпечує потрапляння до річки фосфатів, які містяться в різних пральних та миючих засобах. Це – наша плата за зручності цивілізації, – коментує тему Сергій Трофанчук. – Для системної боротьби з цією штучно створеною екологічною проблемою потрібна державна програма, спрямована на зменшення та припинення використання засобів із вмістом фосфатів... (докладніше)

   


Моніторинг вод за європейськими стандартами: презентуємо
оновлену сучасну Лабораторію моніторингу вод Східного регіону

    Басейнова лабораторія моніторингу вод та ґрунтів Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів менше ніж за рік здійснила докорінну трансформацію у сучасну лабораторію моніторингу вод Східного регіону. Адже впровадження європейського моніторингу вод в Україні є пріоритетним завданням водної сфери. Запрошуємо всіх на віртуальну екскурсію до лабораторії... (докладніше)

   


Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Сіверсько-Донецькому басейновому управлінню водних ресурсів. У разі використання матеріалів сайту посилання на www.sdbuvr.gov.ua (для Інтернет-видань гіперпосилання) з повідомленням адміністрації обов’язкове!