сайт оновлений 10.07.2020

Хвостосховища Донбасу. Короткий огляд результатів дослідження

    Ця публікація містить короткий огляд результатів дослідження поточного стану хвостосховищ Донбасу щодо їхнього можливого аварійного впливу на водні об’єкти. Дослідження було проведено у 2019 році в межах проєкту Координатора проєктів ОБСЄ в Україні «Допомога в розширенні системи моніторингу довкілля на Донбасі», реалізованому в партнерстві з Міністерством енергетики та захисту довкілля України за сприяння Донецької облдержадміністрації, Сіверсько-Донецького БУВР та ін. (докладніше)

   


Державний моніторинг в суббасейні Сіверського Дінця
за новою програмою розпочато!

    З 1 липня 2020 року Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів розпочало виконання державного моніторингу вод в суббасейні Сіверського Дінця за новою Програмою. Виконання вимірювань здійснюється оновленою лабораторією моніторингу вод Східного регіону, що входить до складу Сіверсько-Донецького БУВР, облаштування якої було ініційовано Держводагентством для втілення європейських підходів моніторингу вод в Україні... (докладніше)

   

"Донеччина: ЗмІнИ":
Як на Донеччині вирішують проблеми з водопостачанням?

    Вода – джерело життя. А для деяких мешканців Донеччини це джерело постійних переживань та обурень. Адже доступ до такої необхідної живильної рідини у них обмежений. Про старі труби, регулярні пориви, воду за розкладом, а також про приклади того, як проблему із водопостачанням в окремих населених пунктах таки вдалося вирішити, в черговому випуску програми "Донеччина: ЗмІнИ" АнтиКризового МедіаЦентру. Інтерв’ю з начальником Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Сергієм Трофанчуком та фахівцями басейнового управління дивіться з 44 хв... (докладніше)

   


Профорієнтація молоді:
реалізуй себе у водній сфері!

    Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів зацікавлене у залученні фахово орієнтованої молоді до роботи у водогосподарській галузі та з цією метою має налагоджену тісну взаємодію із профільними навчальними закладами регіону. Чудову можливість оцінити знання випускників та зупинити погляд на найбільш здібних керівництву та фахівцям басейнового управління дає головування на засіданнях Державної екзаменаційної комісії із захисту дипломних робіт... (докладніше)

   


Басейнова рада: спільні дії – гарантований результат

    Басейнові ради як діючий активний інструмент для досягнення «доброго» стану вод – саме про це йшлося в ході онлайн-конференції для очільників всіх басейнових рад України. В ході двогодинної дискусії її учасники мали можливість з’ясувати низку важливих та актуальних питань для того, щоб ці сучасні платформи стали справді ефективним інструментом для конструктивного діалогу всіх стейкхолдерів та узгодження рішень у водному секторі... (докладніше)

   


Самовдосконалення – шлях до успіху

    Кажуть, що постійна самоосвіта – це інвестиція з дівідендами. В Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів не оминають нагоди інвестувати в себе і постійно вдосконалюють власні професійні знання та навички. Черговою такою можливістю для фахівців лабораторії моніторингу вод Східного регіону стала участь у вебінарі на запрошення колег із Києва... (докладніше)

   


Сучасна платформа для конструктивного діалогу –
задля досягнення «доброго» стану вод

    26 червня в режимі відео-конференції в Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів відбулось третє засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону. Його учасниками стали представники органів влади та громадськості, фахівці-водники та водокористувачі басейну в межах Харківської, Донецької та Луганської областей... (докладніше)

   


Тандем енергозбереження та модернізації насосних станцій

    Як зменшити вартість послуг із забору води на зрошення? Як знизити собівартість вирощування сільгосппродукції на зрошуваних землях? Як розширити площі земель, на яких проводиться гідротехнічна меліорація? Відповіді на ці питання обговорювали разом водники та аграрії, вивчаючи можливість модернізації насосно-силового обладнання Оскільської зрошувальної системи... (докладніше)

   

Автоматизована система контролю водних ресурсів:
оперативно, доступно, зрозуміло...

    З вересня 2019 року на Донеччині працюють два гідропости на річці Сіверський Донець, встановлені з метою систематичних спостережень за гідрохімічними показниками, в тому числі у рамках кризового моніторингу... (докладніше)

   


Моніторинг вод за європейськими стандартами: презентуємо
оновлену сучасну Лабораторію моніторингу вод Східного регіону

    Басейнова лабораторія моніторингу вод та ґрунтів Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів менше ніж за рік здійснила докорінну трансформацію у сучасну лабораторію моніторингу вод Східного регіону. Адже впровадження європейського моніторингу вод в Україні є пріоритетним завданням водної сфери. Запрошуємо всіх на віртуальну екскурсію до лабораторії... (докладніше)

   

Сіверський Донець. Діагностичний моніторинг

    Діагностичний моніторинг поверхневих вод як один із найважливіших етапів розробки Плану управління річковим басейном в басейні Сіверського Дінця розпочато вперше серед річкових басейнів України за новим законодавством та європейськими вимогами... Про це йдеться у відеофільмі, створеному на телеканалі "С-плюс" на замовлення Сіверсько-Донецького БУВР. (докладніше)

   


Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Сіверсько-Донецькому басейновому управлінню водних ресурсів. У разі використання матеріалів сайту посилання на www.sdbuvr.gov.ua (для Інтернет-видань гіперпосилання) з повідомленням адміністрації обов’язкове!