СД БУВР | Державний облік водокористування
Державний облік водокористування

    Відповідно до статті 25 Водного кодексу України державний облік водокористування ведеться з метою систематизації даних про забір та використання вод, скидання зворотних вод та забруднювальних речовин, наявність систем оборотного водопостачання та їх потужність, а також про діючі системи очищення стічних вод та їх ефективність.

    Організація ведення державного обліку водокористування у Донецькій області здійснюється Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів.

    Державний облік водокористування здійснюється шляхом подання водокористувачами звітів про використання води за формою 2-ТП (водгосп) (річна) відповідно до Порядку ведення державного обліку водокористування, затвердженого наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 16.03.2015 № 78, який набув чинності з 30.04.2015.

    Звіти подаються до Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів за адресою: м. Слов'янськ, вул. Торська (Комунарів), 35, консультації за тел.: (0626) 62-15-89 та ел. адресами: slavkivr@i.ua, slavkivr203@ukr.net, а також до його структурного підрозділу – Маріупольського міжрайонного управління водного господарства за адресою: м. Маріуполь, вул. Соборна (Варганова), 7, консультації за тел.: (029) 33-32-00, ел. адреса: mokivr@i.ua.

    У Луганській та Харківській областях організація ведення державного обліку водокористування здійснюється відповідно Регіональним офісом водних ресурсів у Луганській області за адресою: м. Лисичанськ, вул. В.Сосюри, 347, консультації за тел.: (06451) 7-15-93, ел. адреса: llruvr@ukr.net та Регіональним офісом водних ресурсів у Харківській області за адресою: м. Харків, вул. Космічна, 21, консультації за тел.: (057) 702-20-52, ел. адреса: 01038594@mail.gov.ua.

    Станом на 01.01.2019 року в суббасейні р. Сіверський Донець в межах Харківської, Донецької та Луганської областей на державному обліку водокористування знаходиться – 1583 водокористувача (72% від загальної кількості водокористувачів).

    Кількість водокористувачів, які протягом року надавали звіти і використовували водні ресурси суббасейну р. Сіверський Донець, складає 1207. Найбільшу кількість водокористувачів в суббасейні Сіверського Дінця складають підприємства промислової галузі – 393.

    Перелік документів для постановки на державний облік водокористування та присвоєння коду водокористувача.

    Перелік матеріалів для узгодження лімітів використання води вторинним водокористувачам.

   

Територіальні органи Державного агентства водних ресурсів України у Донецькій, Луганській та Харківській областях

    Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 393 «Про затвердження положення про Державне агентство водних ресурсів України» та структури центрального апарату Держводагентства України, враховуючи, що територіальні органи Держводагентства у Донецькій та Луганській областях реорганізовано, їх функції з 26.04.2016 перейшли до сектору у Донецькій, Луганській та Харківській областях.

    Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 № 185-р «Про погодження пропозиції щодо реорганізації деяких територіальних органів Державного агентства водних ресурсів» сектор у Донецькій, Луганській та Харківській областях було реорганізовано шляхом його поділу з утворенням сектору в Харківській області та сектору в Донецькій та Луганській областях.

    Сектор Держводагентства у Донецькій та Луганській областях розпочав функціонування з 03.01.2019 за адресою: м. Слов'янськ, вул. Торська, 35. Тел.: (0626) 66-41-53. E-mail: don.to@davr.gov.ua. Завідувач сектору – Панкова Алла Петрівна.

    Інформаційна картка адміністративної послуги (завантажити).

    Сектор Держводагентства у Харківській області продовжує свою роботу за адресою: 61145, м. Харків, вул. Космічна, 21. Тел.: (057) 701-25-80, (057) 702-20-52. E-mail: hark_to@scwm.gov.ua. Завідувач сектору – Музиченко Олена Ігорівна. Приймальні дні – понеділок, середа, п'ятниця: з 14-00 до 16-00.

    Детальнішу інформацію дивіться на офіційному сайті Державного агентства водних ресурсів України.

    Довідково:

    Сектори є самостійними структурними підрозділом центрального апарату Державного агентства водних ресурсів України, здійснюють свою діяльність у сфері управління, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів в межах означеної території.

    До функцій секторів Держводагентства належить:

    - надання висновків дозвільним органам щодо можливості видачі дозволу на спец.водокористування;

    - погодження нормативів водопостачання;

    - встановлення режимів роботи водосховищ, водогосподарських систем та каналів (крім тих, що встановлюються відповідно до Порядку розроблення та встановлення режимів роботи водосховищ комплексного призначення, водогосподарських систем і каналів, затвердженого наказом Мінприроди України від 07.02.2012 № 46 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 14.03.2012 за № 393/20706);

    - встановлення режимів роботи для орендованих водних об’єктів;

    - погодження договорів оренди водних об'єктів;

    - погодження проектів на проведення робіт на землях водного фонду (крім робіт на землях, зайнятих морями), пов’язаних з будівництвом гідротехнічних, лінійних та гідрометричних споруд, прокладенням кабелів, трубопроводів, інших комунікацій, а також виконанням бурових та геологорозвідувальних робіт;

    - погодження проектів встановлення розмірів смуг відведення та режиму користування ними;

    - погодження меж зон санітарної охорони водних об’єктів;

    - погодження створення на річках та у їх басейнах штучних водойм та водопідпірних стінок;

    - погодження документації із землеустрою у випадках та порядку, визначених Земельним кодексом України та Законом України «Про землеустрій» щодо відповідності зазначеної документації водному законодавству (крім документації із землеустрою, що стосується морів, морських заток та лиманів, а також їх прибережних захисних смуг);

    - здійснення за згодою Держводагентства інших владних функцій у сфері управління, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів, передбаченні чинним законодавством.