СД БУВР | Новини
Новини

* * *

    25 квітня 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулось засідання робочої групи по узгодженню спільних дій басейнового управління з обласними управліннями водних ресурсів у Харківській, Донецькій та Луганській областях з питань управління водними ресурсами.

    На засіданні були розглянуті питання про забезпечення виконання завдань щодо збереження та відновлення малих річок, визначених Міністерством екології та природних ресурсів України листом від 29.03.2017 № 5/1-8/2345-17, і про підготовку департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації інформації про визначення переліку ділянок малих річок у межах відповідних адміністративно-територіальних одиниць з пропозиціями для реалізації заходів з їх розчищення.

    Від Сіверсько-Донецького БУВР участь у засіданні взяли в.о. начальника Трофанчук С.І., заступники начальника Антоненко В.Є. і Білоцерківська Н.О., начальник відділу ТЕБ Баюш В.Г., начальник відділу водних об’єктів і моніторингу вод Барабаш С.М., начальник відділу використання водних ресурсів Врагова О.А., заступник начальника басейнової лабораторії моніторингу вод Полторацька О.О.

    Від Донецького облводресурсів участь у засіданні узяли заступники начальника управління Мельников В.М. і Панкова А.П.

   

* * *

    24 квітня 2017 року заступник начальника Сіверсько-Донецького БУВР Антоненко В.Є. узяв участь у засіданні робочої групи з питань надрокористування Донецької облдержадміністрації, на якому були обговорені питання порядку денного:

 1. Про розгляд звернення Держгеонадр України від 02.03.2017 № 5054/13/12-17 щодо можливості надання погодження продажу на аукціоні спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки Мазанівського родовища глин, яке знаходиться в Слов’янському районі Донецької області.
 2. Про розгляд звернення Держгеонадр України від 02.03.2017 № 5055/13/12-17 щодо можливості надання погодження продажу на аукціоні спеціального дозволу на користування надрами з метою видобування тугоплавких глин Рай-Олександрівського родовища, яке знаходиться в Слов’янському районі Донецької області.

   

* * *

    21 квітня 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулось засідання технічної ради басейнового управління, на якому були розглянуті питання порядку денного:

 1. Про матеріали для розгляду на засіданні науково-технічної ради Держводагентства України щодо проекту ТЕО «Поліпшення гідрологічного режиму та покращення екологічного стану р. Сіверський Донець в Харківській, Донецькій та Луганській областях».
 2. Розгляд проектів висновків на отримання дозволу на спеціальне водокористування по підприємствах: Донецької області – 14, Луганської області – 4.
 3. Розгляд Індивідуальних технологічних нормативів використання води по підприємствах житлово-комунального господарства та нормативів водопостачання по підприємствах Донецької та Луганської областей.

   

* * *

    21 квітня 2017 року в м. Краматорськ у приміщенні департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації відбулась нарада з питань скиду стічних (зливових) вод з мереж зливової каналізації м. Слов’янськ за участі фахівців Сіверсько-Донецького БУВР, Управління житлово-комунального господарства Слов’янської міської ради та КП «Водозниження».

    Від Сіверсько-Донецького БУВР участь у нараді узяли в.о. начальника управління Трофанчук С.І. та заступник начальника Білоцерківська Н.О.

   

* * *

    20 квітня 2017 року до Всесвітнього дня охорони праці Сіверсько-Донецьке БУВР відвідали представники міської оглядової комісії з перевірки стану охорони праці в рамках проведення щорічного міського огляду з охорони праці на території Слов’янської міської ради з метою поліпшення контролю за функціонуванням системи управління охороною праці, створення безпечних і здорових умов праці на підприємствах, в установах і організаціях міста.

    У складі міської оглядової комісії – представники Управління соціального захисту населення, Слов’янського районного управління – філії Головного управління Держсанспецслужби України в Донецькій області, Слов’янського відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань, Координаційної ради голів профспілкових комітетів підприємств, організацій та установ міста, Управління житлово-комунального господарства та відділу охорони здоров’я Слов’янської міської ради під головуванням заступника Слов’янського міського голови.

    Метою проведення огляду є поліпшення стану охорони праці, підвищення зацікавленості роботодавців у забезпеченні безпеки праці та функціонуванні системи управління охороною праці на підприємствах міста, доведення стану робочих місць до нормативних вимог охорони праці, повного забезпечення працівників санітарно-побутовими приміщеннями, засобами колективного та індивідувального захисту, зниження виробничого травматизму та профзахворюваності, максимального вивільнення працівників від робіт зі шкідливими та важкими умовами праці.

    Підсумки проведення міського огляду з охорони праці будуть підбиті до Всесвітнього дня охорони праці 28.04.2017 з оприлюдненням у засобах масової інформації.

   

* * *

    13 квітня 2017 року в прибережній захисній смузі р. Казенний Торець та зоні відпочинку «Староріччя» відбулась традиційна весняна толока в рамках Всеукраїнської щорічної акції «За чисте довкілля». Організаторами толоки є Сіверсько-Донецьке БУВР спільно з громадською організацією «Сіверський Донець – відродження», які вже понад 10 років поспіль опікуються зоною відпочинку «Староріччя».

    До участі у толоці залучено учнівську й студентську молодь навчальних закладів: Слов’янського аграрного технікуму, Слов’янського хіміко-механічного технікуму, Слов’янського професійного машинобудівного ліцею. Загалом 87 осіб узяло участь у толоці, з них 34 – працівники басейнового управління та члени ГО.

    Матеріальну допомогу у проведенні заходів з благоустрою безкоштовно надали Національний природний парк «Святі гори» (85 саджанців декоративних деревно-чагарникових культур) та ПрАТ «Бетонмаш» (2 куб. м піску для дитячої пісочниці, 20 л. фарби для фарбування дерев’яних лав та металевих конструкцій дитячого майданчика).

    Під час проведення толоки було виконано такі заходи з благоустрою: прибрано від побутового сміття територію зони відпочинку «Староріччя» та прибережну захисну смугу річки Казенний Торець протяжністю 1 км; зібрано та вивезено 23 великих пакунки сміття (приблизно 6 куб. м); альпінарій та клумби очищено від бур’янів, скопано та засіяно насінням декоративних квітучих рослин; уздовж доріжки та поблизу дерев’яних лав висаджено саджанці декоративних деревно-чагарникових культур від НПП «Святі гори»: спірея, гортензія, чубушник, форзиція, глід, бузина, яблуня Нєдзвєцького, верба Матсудана; дитячу «пісочницю» заповнено піском, наданим ПрАТ «Бетонмаш»; відновлено дві зламані дошки на дерев’яних лавках зони відпочинку. У подальшому (до травневих свят) планується пофарбувати дерев’яні лавки та металеві конструкції дитячого майданчика.

    Колективи навчальних закладів та спонсорів заходу відзначено Подяками від Сіверсько-Донецького БУВР та ГО «Сіверський Донець – відродження». Толоку з благоустрою зони відпочинку «Староріччя» висвітлено в ефірі регіонального телеканалу «С-плюс» і на сторінках інтернет-видань «Слов’янські відомості» та «Діловий Слов’янськ» (див. в розділі "Робота зі ЗМІ").

    Для довідки:

    2007 року зона відпочинку «Староріччя» була започаткована Сіверсько-Донецьким БУВР та громадською організацією «Сіверський Донець – відродження» за участі міської громади Слов’янська як еталонна ділянка прибережної захисної смуги річки Казенний Торець в рамках реалізації проекту TACIS Європейського Союзу, що реалізовувався в басейні Сіверського Дінця.

    2011 року проект «Благоустрій зони відпочинку «Староріччя» у прибережній захисній смузі р. Казенний Торець в межах м. Слов’янськ» став переможцем в обласному конкурсі міні-проектів місцевого розвитку, що проводився Донецькою обласною радою спільно зі Слов’янською міською радою, та був профінансований за рахунок обласного й місцевого бюджетів, що кардинально змінило вигляд зони відпочинку: тут з’явились нові лави, альпінарій, дитячий майданчик.

    2013 року об’єкти благоустрою «Староріччя» були передані на баланс КП «Зовнішнє освітлення», проте колектив Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів спільно з членами громадської організації «Сіверський Донець – відродження» щороку кілька разів на рік проводять громадські толоки з прибирання зони відпочинку та берегу річки Казенний Торець, залучаючи до участі у заходах учнівську і студентську молодь міста з метою екологічно-патріотичного виховання.

    2016 року проект «Створення, впорядкування і догляд зони відпочинку «Староріччя» у прибережній захисній смузі р. Казенний Торець в межах м. Слов’янська» завоював І місце на Всеукраїнському конкурсі «До чистих джерел» Міністерства екології та природних ресурсів України, за що громадську організацію «Сіверський Донець – відродження» нагороджено Дипломом переможця конкурсу в категорії «Представник місцевої державної адміністрації, органу місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства».

    Таким чином, на сьогодні зона відпочинку «Староріччя» є в межах міста Слов’янська єдиною впорядкованою ділянкою прибережної захисної смуги р. Казенний Торець, де жителі Слов’янська можуть масово і культурно відпочити на березі річки.

   

* * *

    13 квітня 2017 року в.о. начальника Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. узяв участь у засіданні регіональної комісії з проведення оцінки та попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватись у 2017 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.

   

* * *

    12 квітня 2017 року заступник начальника Сіверсько-Донецького БУВР та голова громадської організації «Сіверський Донець – відродження» В.Є.Антоненко узяв участь в урочистому відкритті експозиції Слов’янського краєзнавчого музею, яка присвячена нашому земляку, видатному поету-романтику ХХ століття Михайлові Петренку, автору поезій «Дивлюсь я на небо», «Взяв би я бандуру» та циклу віршів про Слов’янськ.

    Основу експозиції склали матеріали з особистої колекції В.І.Романька, голови Донецької обласної організації Національної спілки краєзнавців України, які були доповнені експонатами з фондів Слов’янського краєзнавчого музею. Окремі з них, як зауважив старший науковий співробітник музею А.В.Шамрай, були подаровані правнучкою М.М.Петренка. Експозиція приурочена до 200-річчя з дня народження Михайла Петренка і діятиме на постійній основі.

    На урочистому відкритті музейної експозиції звучали пісні на слова Михайла Петренка, а також присвячена йому пісня «Сокіл» на слова Віктора та Алли Антоненків. Представляючи почесного гостя, В.І. Романько відзначив активну громадянську позицію Віктора Єгоровича Антоненка і вагомий внесок колективу Сіверсько-Донецького БУВР і членів ГО «Сіверський Донець – відродження» у встановлення до 195-річчя з дня народження Михайла Петренка пам’ятного знаку на місці батьківської садиби поета та меморіальної дошки на фасаді Центральної міської бібліотеки Слов’янська, якій наразі присвоєно ім’я нашого видатного земляка.

    На відкритті експозиції були присутні також фахівець відділу культури Слов’янського міської ради, студенти й викладачі Слов’янського коледжу Національного авіаційного університету, члени ГО «Молодіжна фундація», наукові співробітники Слов’янського краєзнавчого музею і представники ЗМІ.

    Захід висвітлено на сайті інтернет-видання «Діловий Слов’янськ» та в ефірі регіонального телеканалу «С-плюс» (див. в розділі "Робота зі ЗМІ").

   

* * *

    З 7 по 9 квітня 2017 року в м. Краматорськ відбувся триденний обласний фестиваль «Природничий калейдоскоп», присвячений 90-річчю юннатівського руху на Донеччині та 85-й річниці з дня заснування Донецької області. Організатором фестивалю став Донецький обласний еколого-натуралістичний центр за підтримки департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

    Юні екологи-натуралісти з міст Краматорська, Часів Яру, Добропілля, Костянтинівки і Лиману, а також Великоновоселківського, Волноваського, Покровського, Добропільського й Мар’їнського районів провели три незабутні дні, насичені різноманітними заходами, серед яких еко-квест і брейн-ринг, майстер-класи і флешмоб, закладка саду Дружби і юннатівське багаття, пісенне коло та екологічна пантоміма, екскурсія стежками ландшафтного парку «Краматорський» і презентація результатів своєї творчої і наукової діяльності.

    Урочиста частина фестивалю 8 квітня була багата на вітальні промови та відзначення внеску юних натуралістів-екологів та їх наставників у справу захисту природи рідного краю. Серед почесних гостей заходу – керівництво Національного природного парку «Святі Гори», Регіонального ландшафтного парку «Краматорський» та Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів.

    В.о. начальника управління Трофанчук С.І. та заступник начальника Антоненко В.Є. вручили учасникам фестивалю Подяки від Сіверсько-Донецького БУВР та ГО «Сіверський Донець – відродження» та подарували яскраві й змістовні інформаційні матеріали про практичні зусилля фахівців-водників у справі збереження водних ресурсів рідного краю, видані за підтримки департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації, для використання у подальшій природоохоронній діяльності та взаємообміну корисним досвідом.

    Проведення заходу висвітлено на сайті департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації (див. в розділі "Робота зі ЗМІ").

   

* * *

    8 квітня 2017 року працівники Сіверсько-Донецького БУВР у рамках щорічної Всеукраїнської акції «За чисте довкілля» провели заходи з благоустрою території навколо адміністративної будівлі басейнового управління до проїжджої частини вул. Торської.

    Під час суботника прибрали торішнє листя й сміття, а також уламки дорожнього покриття, залишеного після ремонту дороги по вул. Торській, підрівняли зелений «паркан», побілили дерева й бордюри, засіяли квітами клумби.

   

* * *

    8 квітня 2017 року в рамках щорічної Всеукраїнської акції «За чисте довкілля» працівники Маріупольського відділу КВВР спільно з працівниками КП «Маріупольський міський водоканал» провели заходи з благоустрою території навколо адміністративної будівлі: облаштували газони, прибрали торішнє листя і побутове сміття, побілили дерева й бордюри.

   

* * *

    8 квітня 2017 року працівники Харківського РУВР на чолі з начальником регіонального управління Жуком В.М. узяли участь в акції «Чисте місто», що уже 6-й рік поспіль відбувається за ініціативи і за безпосередньої участі депутата Харківської міської ради і заступника Голови Басейнової ради р. Сіверський Донець по Харківській області Кітаніна В.О. в рамках Всеукраїнської щорічної акції «За чисте довкілля».

    Разом з працівниками КП «Житлокомунсервіс» і жителями мікрорайону в ході акції було упорядковано газони і прибудинкову територію, прибрано сміття і пофарбовано у яскраві кольори конструкції лавок і дитячого майданчика.

    Інформацію про подію висвітлено на інформаційно-аналітичному порталі «Харьковские известия» (див. в розділі "Робота зі ЗМІ").

   

* * *

    8 квітня 2017 року працівники Харківського РУВР спільно з працівниками КП «Комплекс з експлуатації об’єктів водозниження та зливової каналізації» м. Харків провели заходи з очищення від побутового сміття прибережної захисної смуги Журавлівського водосховища в рамках щорічної Всеукраїнської акції «За чисте довкілля», а також прибрали територію навколо адміністративної будівлі Харківського РУВР.

   

* * *

    6 квітня 2017 року, на виконання доручення заступника голови Донецької облдержадміністрації до листа Міністерства екології та природних ресурсів України, в м. Краматорськ у приміщенні департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації відбулась нарада з питання збереження малих річок України, як основи сталого управління водними ресурсами.

    Від Сіверсько-Донецького БУВР участь у нараді узяли в.о. начальника управління Трофанчук С.І. та заступник начальника Білоцерківська Н.О.

   

* * *

    4 квітня 2017 року працівники Луганського РУВР спільно з працівниками Виробничо-комерційного приватного підприємства «Термо-Златополь» провели заходи з благоустрою в рамках щорічної Всеукраїнської акції «За чисте довкілля».

    Спільними зусиллями було упорядковано 300 м2 території навколо адміністративних будівель, 8 м2 газонів-квітників: зібрано сміття і сухостій, висаджено 80 бульб нарцисів і тюльпанів.

   

* * *

    4 квітня 2017 року начальник Харківського РУВР Жук В.М. узяв участь у засіданні технічної ради в Харківському обласному управлінні водних ресурсів, на якому були розглянуті питання про стан зрошувальних та осушувальних земель у Харківській області.

   

* * *

    4 квітня 2017 року в КЗ «Центр культури і довкілля» м. Слов’янська відбувся Третій міський фестиваль шпаківень «Шпак-House», присвячений Міжнародному дню птахів. Його учасниками стали учнівські колективи від 11-ти загальноосвітніх шкіл і Станції юних техніків м. Слов’янська, а також гімназії та ЗОШ № 1 м. Миколаївка.

    Діти представили учасникам і гостям фестивалю понад 25 ексклюзивних варіантів найкращої «хатинки для шпаків» у супроводі оригінальної презентації. Цього року ці яскраві і зручні шпаківні будуть приймати «пернатих друзів» на новосілля в межах трьох дошкільних навчальних закладів залізничного мікрорайону Слов’янська.

    Почесними гостями фестивалю стали керівники Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів та громадської організації «Сіверський Донець – відродження», а також Регіонального ландшафтного парку «Краматорський» і Благодійного фонду «Слов’янська Мрія».

    У вітальному слові до учасників Третього міського фестивалю шпаківень «Шпак-House» в.о. начальника Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. та голова ГО «Сіверський Донець – відродження» Антоненко В.Є. висловили подяку підростаючому поколінню за свідому громадянську позицію у справі збереження природи рідного краю і найактивнішим любителям шпаків вручили фотоальбоми «Сіверський Донець – ріка натхнення та любові».

    Гості запросили ініціативну молодь узяти участь у природоохоронних заходах, запроваджених Сіверсько-Донецьким БУВР, що проводяться спільно з громадськими організаціями та установами освіти і культури за підтримки органів влади: толоках з благоустрою берегів річок та водойм регіону і конкурсі дитячо-юнацької творчості «Сіверський Донець – очима молоді».

   

* * *

    30 березня 2017 року в.о. начальника Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. узяв участь у засіданні колегії Державного агентства водних ресурсів України під головуванням Голови Держводагентства Овчаренко І.І., під час якого були розглянуті питання про підготовку до роботи державного водогосподарсько-меліоративного комплексу в 2017 році, зокрема, щодо стану підготовки зрошувальних та осушувальних систем, магістральних каналів; про хід договірної кампанії щодо надання платних послуг з подачі води на полив; про заходи з енергозабезпечення та ін.

    Детальніше інформацію про засідання колегії дивіться на офіційному сайті Державного агентства водних ресурсів України за посиланням: https://scwm.gov.ua/news....

   

* * *

    28 і 30 березня 2017 року начальник Маріупольського відділу комплексного використання водних ресурсів Сіверсько-Донецького БУВР Воротнікова О.В. і фахівці відділу Тростінська В.Д. та Андрусенко К.В. спільно з фахівцями КП «Маріупольське міське управління водопровідно-каналізаційного господарства» провели дві виховні годину-лекції та екскурсії до Музею води, присвячені Всесвітньому дню водних ресурсів - 2017, для учнів 5-6 класів Маріупольських загальноосвітніх шкіл №  64 і №  65.

    В ході лекцій школярі довідались про основні джерела водопостачання м. Маріуполь і про той складний шлях, який проходить вода, перш ніж потрапити до споживача, а потім знов повернутись до річки.

    Новою для старшокласників стала інформація про стан поверхневих водних ресурсів краю та діяльність фахівців управління із забезпечення жителів регіону водою належної якості у достатній кількості, а також про екологічні дослідження і природоохоронні заходи, в яких беруть участь їх однолітки за сприяння Сіверсько-Донецького БУВР і ГО «Сіверський Донець – відродження».

    Головним акцентом зустрічей було обрано заклик до раціонального використання й ощадливого споживання води, а також в цілому дбайливого ставлення до водних ресурсів держави, за тематикою інформаційної кампанії Всесвітнього дня води 2017 під гаслом: «Навіщо витрачати воду?»

    На завершення виховного заходу до шкільних бібліотек було передано інформаційні видання: спецвипуски газети «Екологія промислового краю» та журналу «Водне господарство України», присвячені Дню Сіверського Дінця, а також фотоальманахи творчих робіт конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді», із запрошенням для дітей узяти участь у цьому конкурсі в 2017 році.

   

* * *

    29 березня 2017 року фахівці Слов’янського відділу КВВР Сіверсько-Донецького БУВР Скворцова М.С. та Нємова Ю.Е. провели виховну годину-лекцію для вихованців старшої групи дошкільного навчального закладу № 20 «Теремок», присвячену Всесвітньому дню води.

    Малечі цікаво було дізнатись про унікальні властивості води та незамінну її роль в житті кожної живої істоти, про малозабезпеченість придатною для споживання водою жителів Землі та мешканців нашої держави, про основне джерело водопостачання на сході України – річку Сіверський Донець.

    Вірші та загадки, історія про рибку, яка жила у забрудненій воді, та власноруч проведений експеримент з очищення забрудненої води за допомогою паперового фільтру допомогли дітям зрозуміти, як важливо цінити чисту воду, оберігати річки і водойми від забруднення, та що кожен з нас може зробити корисного й доброго для природи.

   

* * *

    28 березня 2017 року фахівці Сіверсько-Донецького БУВР разом з представником департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації здійснили виїзд на ділянку р. Казенний Торець у межах міста Слов’янськ для попередньої оцінки можливого місця розташування автоматизованого посту контролю якості та кількості вод у рамках впровадження автоматизованої системи моніторингу довкілля Донецької області.

    Організація автоматизованого посту контролю кількісних та якісних показників води на ділянці р. Казенний Торець у межах м. Слов’янськ дозволить здійснювати визначення в реальному часі рівнів води та якісних показників (температура води, рН, ХСК, азот амонійний, нітрати, завислі речовини, електропровідність (мінералізація), розчинний кисень), як основи для своєчасного вжиття заходів з попередження ризиків аварійних забруднень басейну р. Казенний Торець, що межує з об’єктами, розташованими на непідконтрольній Україні території, у тому числі з потенційно-небезпечними, та попередження забруднення ділянки р. Сіверський Донець вище питного водозабору на Луганську область.

    Від Сіверсько-Донецького БУВР участь у заході взяли заступники начальника Антоненко В.Є. та Білоцерківська Н.О., а також провідний інженер-енергетик басейнового управління Соловйов В.Ф.

   

* * *

    28 березня 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулось засідання технічної ради басейнового управління, в ході якого були розглянуті питання порядку денного:

 1. Про результати розробки ТЕО «Поліпшення гідрологічного режиму та покращення екологічного стану р. Сіверський Донець у Харківській, Донецькій та Луганській областях» за 2013-2016 роки.
 2. Про економічне обґрунтування доцільності організації лабораторного сектору в м. Лисичанськ (аналіз фінансових витрат на організацію та утримання сектору).
 3. Про базу паспортів потенційно-небезпечних об’єктів у розрізі областей і басейнів річок з нанесенням на їх лінійні схеми основних водних об’єктів.
 4. Розгляд пропозицій щодо внесення змін до Порядку державного обліку водокористування.
 5. Розгляд проектів висновків на отримання дозволу на спеціальне водокористування за підприємствами Донецької області – 21, Луганської області – 17.
 6. Розгляд Індивідуальних технологічних нормативів використання води для підприємств житлово-комунального господарства та нормативів водопостачання за підприємствами Донецької та Луганської областей.
 7. Про План роботи технічної ради Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів на ІІ квартал 2017 року.

   

* * *

    25 березня 2017 року колектив Сіверсько-Донецького БУВР підтримав проведення щорічної всесвітньої кампанії «Година Землі», вимкнувши світло на 60 хвилин о 20:30. Започаткована Всесвітнім фондом природи «World Wide Fund for Nature» у 2007 році, акція з року в рік набирає усе більших масштабів. Її мета – привернути увагу людства до екологічних проблем, пов’язаних зі зміною клімату, і символічно показати необхідність об’єднаних дій мешканців різних країн світу задля майбутнього нашого спільного дому – планети Земля.

    В Україні компанія проходить за підтримки Міністерства екології та природних ресурсів України і пропагує необхідність щоденних дій кожного громадянина, спрямованих на збереження навколишнього середовища, раціональне використання природних ресурсів для подолання проблеми зміни клімату й досягнення гармонії з природою.

   

* * *

    24 березня 2017 року працівники Луганського РУВР, в рамках Місячника благоустрою та з нагоди Всесвітнього дня Землі, провели прибирання прилеглої до адміністративної будівлі управління території.

   

* * *

    24 березня 2017 року в.о. начальника Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. узяв участь у засіданні регіональної комісії з проведення оцінки та попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватись у 2017 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.

   

* * *

    23 березня 2017 року в.о. начальника відділу використання водних ресурсів та моніторингу Харківського РУВР Колесникова С.В. провела виховну годину-лекцію з учнями 4 класу Харківської гімназії № 152.

    Під час бесіди школярі довідались про значення води в життєдіяльності людини, про джерела водопостачання м. Харків і про той складний шлях, який проходить вода, перш ніж потрапити до споживача, а потім знов повернутись до річки. Фахівець управління звернула увагу дітей на необхідність ощадливого споживання води у побуті та дбайливого ставлення до водних ресурсів, зокрема, річки Сіверський Донець – основної водної артерії сходу України.

    На пам’ять про зустріч фахівець управління презентувала школі інформаційні видання – спецвипуски газети «Екологія промислового краю» та журналу «Водне господарство України», присвячені Дню Сіверського Дінця, та фотоальманах творчих робіт конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді», запросивши дітей узяти участь у цьому конкурсі в 2017 році.

   

* * *

    23 березня 2017 року провідний фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою Киркач Ю.В. та інженер І категорії з використання водних ресурсів Галагольцева Л.С. провели три виховні години-лекції для учнів 1-2, 3-4 та 5-6 класів Слов’янської ЗОШ № 8, присвячені Всесвітньому дню води.

    Школярам молодших класів цікаво було дізнатись про унікальні властивості води і важливе значення її в житті людини, про малозабезпеченість придатною для споживання водою жителів Землі та мешканців нашої держави, про потреби використання води для різних галузей життєдіяльності людини. Діти з цікавістю спостерігали за пригодами маленької крапельки за малюнками, що схематично відображають міську систему водопостачання та водоочищення, відгадували загадки та дивились мультфільм про колообіг води у природі.

    Новою для старшокласників стала інформація про зусилля фахівців Сіверсько-Донецького БУВР із забезпечення жителів регіону водою належної якості у достатній кількості, про стан якості поверхневих вод у регіоні, про існуючі проблеми басейну Сіверського Дінця та шляхи їх вирішення, а також про екологічні дослідження і природоохоронні заходи, в яких беруть участь їх однолітки за сприяння фахівців басейнового управління.

    Для закріплення отриманих знань школярам було запропоновано відвідати з екскурсією басейнову лабораторію моніторингу вод та узяти участь у щорічному конкурсі «Сіверський Донець – очима молоді». А до фонду шкільної бібліотеки було передано інформаційні матеріали: спецвипуск журналу «Водне господарство України», присвячений 10-річчю Дня Сіверського Дінця, фотоальбом «Сіверський Донець – ріка натхнення та любові» та фотоальманах творчих робіт конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді».

   

* * *

    23 березня 2017 року інженери І категорії з використання водних ресурсів відділу КВВР Харківського РУВР Швець І.С., Єльнікова С.В. і Морачевська Н.А. провели виховну годину-лекцію з учнями 2 класу Харківської ЗОШ № 91.

    Під час заняття фахівці управління розповіли дітям про унікальні властивості води та її значення в екосистемі навколишнього природного середовища, а також закликали до раціонального використання води та дбайливого ставлення до водних ресурсів рідного краю.

    На пам’ять про зустріч фахівці управління подарували школі інформаційні видання – спецвипуски газети «Екологія промислового краю» та журналу «Водне господарство України», присвячені Дню Сіверського Дінця, фотоальбом «Сіверський Донець – річка натхнення та любові» та фотоальманах «Сіверський Донець – очима молоді», запросивши дітей до участі у цьому конкурсі.

   

* * *

    22 березня 2017 року з нагоди Всесвітнього дня води, що у 2017 році присвячений темі: «Стічні води», для студентів 4-го курсу Харківського гідрометеорологічного технікуму було проведено ознайомчу екскурсію на Диканівських очисних спорудах міста Харкова. Під час екскурсії молодь ознайомлено з технологією очистки каналізаційних стічних вод і звернено увагу на проблематику формування стічних вод та їх очистки.

    Екскурсію для студентів організували начальник Харківського РУВР Жук В.М. та викладач Харківського гідрометеорологічного технікуму Шамес Є.О.

   

* * *

    22 березня 2017 року начальник Харківського РУВР Жук В.М. провів дві виховні години-лекції з учнями 8 і 9 класів Харківської ЗОШ № 53, присвячені Всесвітньому дню водних ресурсів 2017 під гаслом «Навіщо витрачати воду?»

    В ході лекцій були розглянуті питання водопостачання м. Харків та Харківської області, якості поверхневих вод регіону та основної водної артерії сходу України – річки Сіверський Донець, особливостей забезпечення водою промислово й антропогенно-навантаженого регіону в умовах маловодності краю, роботи комунальних підприємств з очищення стічних вод, шляхи збереження та раціонального використання водних ресурсів.

   

* * *

    22 березня 2017 року інженер І кат. з розрахунків та режимів Харківського РУВР Матюша М.А. провела дві виховні години-лекції з питань раціонального використання водних ресурсів для учнів 6 та 7 класів Харківської ЗОШ № 119, присвячені Всесвітньому дню водних ресурсів.

    Школярі дізнались про історію започаткування та мету щорічного відзначення Всесвітнього дня води з огляду на проблеми взаємодії людини й природи, про головну водну артерію на сході України – річку Сіверський Донець та водні ресурси Харківської області, про джерела водопостачання та систему водоочищення в м. Харків, про негативний вплив на якісний стан поверхневих вод господарської діяльності людини, зокрема використання фосфатів, тощо.

    Фахівець Харківського РУВР Матюша М.А. закликала молодь дбати про водні об’єкти регіону та раціонально використовувати очищену воду, наголосивши, що інформаційна кампанія до Всесвітнього дня води цього року проходить під гаслом: «Навіщо витрачати воду?»

   

* * *

    22 березня 2017 року в.о. начальника Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. та провідний інженер з використання водних ресурсів Зіньковська С.В. провели зустріч-лекцію з учнями 4-В класу Слов’янської ЗОШ № 10 в ході виховного заходу з нагоди Всесвітнього дня води, організованого фахівцями бібліотеки-філії № 4 КЗ «Централізована система публічних бібліотек м. Слов’янська».

    В ході бесіди з фахівцями басейнового управління школярі довідались про історію заснування Всесвітнього дня води та мету його відзначення, про найбільше природне джерело водопостачання сходу України – річку Сіверський Донець і зусилля фахівців Сіверсько-Донецького БУВР, спрямовані на забезпечення жителів регіону та підприємств-водокористувачів водою належної якості у достатній кількості. Натомість діти порадували гостей чудовим виконанням віршів про воду та безліччю запитань, які свідчили про щиру зацікавленість підростаючого покоління темою зустрічі.

    Наприкінці зустрічі представники басейнового управління подарували бібліотеці та школі інформаційні видання – спецвипуск журналу «Водне господарство України», присвячений 10-річчю відзначення Дня Сіверського Дінця, фотоальбом «Сіверський Донець – ріка натхнення та любові» та фотоальманах творчих робіт конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді», запросивши дітей узяти участь у цьому конкурсі, а також відвідати з екскурсією басейнову лабораторію моніторингу вод.

   

* * *

    22 березня 2017 року в залі засідань Сіверсько-Донецького БУВР відбувся «круглий стіл» до Всесвітнього дня води 2017 під гаслом «Стічні води» за участі керівництва та колективу басейнового управління.

    В.о. начальника управління Трофанчук С.І. привітав присутніх зі святом, нагадавши про історію виникнення та основні цілі проведення Дня води у світі. Він також наголосив, що темою цьогорічного відзначення є «Стічні води», а інформаційна компанія проходить під гаслом: «Навіщо витрачати воду?»

    Заступник начальника управління Антоненко В.Є. акцентував увагу на необхідності донесення до громадськості та особливо юного покоління інформації про стан водних ресурсів у регіоні та в Україні в цілому і зупинився на діяльності Сіверсько-Донецького БУВР з означеного питання. Присутніми було обговорено шляхи та методи досягнення цієї мети, а також конкретні кроки реалізації заходів у рамках інформаційної компанії за тематикою Всесвітнього дня води (водних ресурсів) 2017.

    Досвідом з проведення просвітницької роботи з питань збереження водних ресурсів на прикладі Міжнародного басейнового конкурсу «Барви Дністра» та враженнями від зустрічі з його учасниками та організаторами поділилась з колективом заступник начальника Білоцерківська Н.О., яка цими днями побувала на церемонії нагородження переможців конкурсу «Барви Дністра» 2016 та узяла участь у прес-конференції «Всесвітній день водних ресурсів і роль творчих конкурсів у їх збереженні».

   

* * *

    21 березня 2017 року інженер І кат. з використання водних ресурсів Харківського РУВР Гладун Н.О. провела виховну годину-лекцію з питань раціонального використання водних ресурсів з учнями Харківської середньої спеціальної музичної школи-інтернату, присвячену Всесвітньому дню води.

    Школярі дізнались про історію започаткування свята і його мету, про забезпеченість водними ресурсами жителів різних куточків планети і мешканців нашої держави, про основну водну артерію на сході України – річку Сіверський Донець і систему водопостачання м. Харків, про якісний стан поверхневих вод у регіоні і негативний вплив на якість води господарської діяльності людини.

    Фахівець управління акцентувала увагу дітей на небезпеці вживання забрудненої води та необхідності економного використання чистої води.

    На завершення зустрічі гостя презентувала до шкільної бібліотеки яскраві інформаційні видання – фотоальбом «Сіверський Донець – ріка натхнення та любові» та фотоальманах творчих робіт конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді», запросивши учнів школи-інтернату узяти участь у цьому конкурсі.

   

* * *

    21 березня 2017 року в приміщенні Харківського РУВР організовано фотовиставку, присвячену Всесвітньому Дню води. В якості експонатів представлені фотографії водних об’єктів Харківської області.

    У підготовці фотовиставки взяли участь інженери І кат. Харківського відділу КВВР Морачевська Н.А., Єльнікова С.В., Швець І.С.

   

* * *

    21 березня 2017 року в Харківській облдержадміністрації під головуванням першого заступника голови Беккера М.Л. відбулось засідання регіональної комісії з питань ТЕБ та НС Харківської області щодо результатів підготовки та пропуску осінньо-зимових дощових паводків, льодоходу і весняної повені.

    Від Сіверсько-Донецького БУВР в роботі засідання узяв участь начальник Харківського РУВР Жук В.М.

   

* * *

    21 березня 2017 року фахівці Слов’янського відділу КВВР Сіверсько-Донецького БУВР Скворцова М.С. та Нємова Ю.Е. провели виховну годину-лекцію для учнів 3-В класу Слов’янської ЗОШ № 15, присвячену Всесвітньому дню води – 2017 за темою «Стічні води».

    Фахівці управління розповіли дітям про унікальні властивості води та її незамінну роль в життєдіяльності людини і запропонували разом із крапелькою води на малюнках здійснити уявну подорож міською системою водопостачання та водовідведення. Школярам цікаво було дізнатись про те, як очищують воду для споживання, та власноруч провести експеримент з очищення забрудненої води.

    Підсумком заняття стали спільні висновки про те, чому чисту воду потрібно цінити і берегти та яким чином це може робити кожен із нас. Наостанок представники Сіверсько-Донецького БУВР запросили дітей відвідати басейнову лабораторію моніторингу вод та узяти участь у конкурсі творчих робіт «Сіверський Донець – очима молоді» до Дня Сіверського Дінця.

   

* * *

    21 березня 2017 року в.о.начальника Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. узяв участь у робочій нараді Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації під головуванням директора Департаменту Натруса С.П. з питань розробки проектів автоматизованих постів контролю на р. Сіверський Донець та проведення екологічних заходів, запланованих на поточний рік, в тому числі Дня Сіверського Дінця – 2017.

   

* * *

    20 березня 2017 року заступник начальника Сіверсько-Донецького БУВР Антоненко В.Є. та провідний фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою Киркач Ю.В. провели виховну годину-лекцію для учнів 8 класу Слов’янської ЗОШ № 4, присвячену Всесвітньому дню води. Захід було організовано за ініціативою Сіверсько-Донецького БУВР фахівцями бібліотеки-філії № 5 КЗ «Централізована система публічних бібліотек м. Слов’янська».

    На зустрічі йшлося про історію започаткування Всесвітнього дня води і тематику його відзначення 2017 року – «Стічні води». Відповідно до цьогорічної інформаційної кампанії під гаслом: «Навіщо витрачати воду?» фахівці управління акцентували увагу школярів на необхідності раціонального використання водних ресурсів, особливо у нашому волого-дефіцитному регіоні, і дбайливого ставлення до головної водної артерії сходу України – річки Сіверський Донець.

    Частина лекції була присвячена діяльності Сіверсько-Донецького БУВР у напрямку вирішення основних проблемних питань басейну Сіверського Дінця: впровадження басейнового принципу управління водними ресурсами згідно вимог Водної Рамкової Директиви ЄС, здійснення державного моніторингу якості вод поверхневих водних об’єктів та виконання Програми зовнішнього лабораторного контролю з 18 лабораторіями Держводагентства України, конкретні дії з поліпшення гідрологічного режиму і регулювання русла та організації автоматизованих постів контролю якості поверхневих вод тощо.

    А на завершення бесіди фахівці управління запросили старшокласників відвідати басейнову лабораторію моніторингу вод та узяти участь у конкурсі дитячо-юнацької творчості «Сіверський Донець – очима молоді», який уже 10 років поспіль проводиться Сіверсько-Донецьким БУВР спільно з громадською організацією «Сіверський Донець – відродження» до Дня Сіверського Дінця.

    На згадку про зустріч до фондів шкільної бібліотеки ЗОШ № 8 та бібліотеки-філії № 5 КЗ «ЦСПБ м. Слов’янська» були передані інформаційні видання: фотоальманах конкурсних робіт «Сіверський Донець – очима молоді», спецвипуск журналу «Водне господарство України», присвячений 10-річчю Дня Сіверського Дінця, фотоальбом «Сіверський Донець – ріка натхнення та любові».

   

* * *

    20 березня 2017 року заступник начальника Сіверсько-Донецького БУВР Білоцерківська Н.О. узяла участь у прес-конференції «Всесвітній день водних ресурсів і роль творчих конкурсів у їх збереженні» та церемонії нагородження переможців 8-го Міжнародного басейнового конкурсу «Барви Дністра» 2016, що відбулись у залі Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки імені М.С. Грушевського.

    У заході взяли участь представники Держводагентства України, громадської організації «Молодіжний екологічний центр ім. В.І.Вернадського», Центру Демократичного Розвитку Молоді «Синергія», представники учнівської та студентської молоді, громадськості та преси.

    Під час прес-конференції обговорювалися питання стосовно впровадження басейнового принципу управління водними ресурсами; імплементації європейського законодавства з охорони довкілля; впливу військових дій на сході України на доступ до водних ресурсів для населення; ролі просвітницької роботи у збереженні водних ресурсів тощо.

    Заступник начальника Сіверсько-Донецького БУВР Білоцерківська Н.О. у своїй доповіді поділилась з присутніми 10-річним досвідом проведення колективом басейнового управління спільно з членами громадської організації «Сіверський Донець – відродження» конкурсу дитячо-юнацької творчості «Сіверський Донець – очима молоді» в рамках Дня Сіверського Дінця, а також презентувала організаторам заходу та Одеській обласній бібліотеці нові видання: фотоальманах творчих робіт учасників конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді», фотоальбом «Сіверський Донець – ріка натхнення та любові», спецвипуск журналу «Водне господарство України», присвячений 10-річчю відзначення Дня Сіверського Дінця, науково-інформаційний довідник «Ліси Донеччини» та науково-популярне видання «Святі гори. Ілюстрована історія».

    Прес-конференція завершилась урочистим нагородженням переможців 8-го Міжнародного басейнового конкурсу «Барви Дністра» 2016.

    Найбільш активні учасники конкурсу нагороджені грамотами та цінними призами від Державного агентства водних ресурсів України, за активну участь конкурсантів також відзначило Одеське обласне управління водних ресурсів.

    Цьогорічні учасники створювали свої роботи під девізом «Віднови різноманіття прибережної смуги Дністра – зроби крок до поліпшення клімату!». Завдяки широкій інформаційній кампанії, в рамках проведення Конкурсу, молодь та громадськість краще стали розуміти вплив Дністра на клімат та важливість збереження водної артерії нашої країни.

    Довідка: Міжнародний басейновий конкурс «Барви Дністра» започаткований в рамках широкомасштабної інформаційно-просвітницької кампанії «Збережемо Дністер», яка розпочалась в 2008 році за ініціативи ряду громадських організацій Одещини спільно з Львівським і Одеським обласним управлінням водного господарства.

    З 2009 року до даної кампанії приєдналися державні та громадські організації Республіки Молдова, Придністров’я та семи областей України, по території яких протікає річка Дністер. Особливістю заходу є те, що він відображає транскордонний аспект взаємодії України та Молдови і відповідає Європейському вектору співпраці за басейновим принципом управління водними ресурсами. Разом з цим сам конкурс спрямований на формування екологічної культури та світогляду молоді та покращення природоохоронної освіти й виховання мешканців басейну Дністра.

   

* * *

    17 березня 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР було проведено спеціальне об’єктове протипожежне тренування за участі керівного складу та всіх працівників басейнового управління у присутності працівників Слов’янського районного управління ГУ ДСНС України в Донецькій області.

    Тренування здійснювалось з метою перевірки готовності керівного складу та відповідальних осіб діяти в умовах виникнення надзвичайної ситуації, вдосконалення навичок і практичних дій працівників з організації цивільного захисту: перевірка роботи пожежної сигналізації та удосконалення дій групи оповіщення і зв’язку, організація порядку забезпечення засобами індивідуального захисту, проведення евакуації персоналу та відвідувачів під час виникнення умовної пожежі, відпрацювання навичок персоналу з організації гасіння пожежі на початковому етапі із застосуванням первинних засобів пожежогасіння (вогнегасників), надання першої долікарняної допомоги потерпілим.

    По закінченні тренування провідні інспектори Слов’янського РУ ГУ ДСНС України в Донецькій області Загнітко М.М. та Істомін С.А., а також майстер виробничого навчання Слов’янських міських курсів цивільного захисту III категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Донецької області Івлєва І.А. провели детальний розбір дій персоналу та визначення перспективних напрямків роботи. За висновками фахівців цивільного захисту, мету проведення об’єктового протипожежного тренування досягнуто, його організацію та проведення оцінено як «добре».

    Інформацію про захід розміщено на сайті видання «Діловий Слов’янськ»: slavdelo.dn.ua.

   

* * *

    15 березня 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ і водогосподарських систем басейнів річок Сіверського Дінця, Дніпра та Приазов’я у межах Харківської, Донецької і Луганської областей на весняний період 2017 року, в ході якого були розглянуті питання порядку денного:

 1. Про виконання рішень Міжвідомчої комісії від 15 листопада 2016 року та результати роботи водогосподарського комплексу в басейнах річок Сіверського Дінця, Дніпра та Приазов’я в період осінньо-зимової межені 2016-2017 років.
 2. Прогноз розвитку гідрометеорологічної та водогосподарської обстановки на весняний період 2017 року.
 3. Пропозиції учасників водогосподарського комплексу щодо режимів роботи водосховищ та водогосподарських систем басейнів річок Сіверського Дінця, Дніпра та Приазов’я у межах Харківської області та Донецької і Луганської областей на весняний період 2017 року.
 4. Заходи по безаварійному пропуску весняної повені та встановлення оптимальних режимів роботи водосховищ і водогосподарських систем в басейнах річок Сіверського Дінця, Дніпра та Приазов’я на весняний період 2017 року.

    Участь у засіданні Міжвідомчої комісії узяли представники Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації, Департаменту комунального господарства Харківської міської ради, Харківського, Донецького та Луганського обласних управлінь водних ресурсів, Харківського регіонального центру з гідрометеорології, КП «Харківводоканал», КП «Компанія «Вода Донбасу», КП «Попаснянський районний водоканал», ГУ ДСНС України в Донецькій та Луганській областях, підприємств-водокористувачів, керівники та фахівці відділів та служб басейнового управління.

   

* * *

    15 березня 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулось засідання колегії басейнового управління за участі керівників Харківського та Луганського обласних управлінь водних ресурсів.

    На засіданні колегії були розглянуті питання порядку денного:

 1. Про підсумки роботи водогосподарського комплексу та управління водними ресурсами в басейнах річки Сіверський Донець, річок Приазов’я та Дніпра у 2016 році, план дій на 2017 рік та 1 квартал.
 2. Про підсумки роботи по залученню коштів державного та місцевих бюджетів на здійснення природоохоронних та протипаводкових заходів у 2016 році та плани на 2017 рік на виконання доручень Держводагентства від 17.01.2017 № 222/5/5/11-17 та від 10.02.2017 № 766/5/5/11-17.
 3. Про заходи з управління водними ресурсами в Харківській, Донецькій та Луганській областях у 2016 році та план дій на 2017 рік.

   

* * *

    14-15 березня 2017 року в Харківському національному університеті будівництва та архітектури відбулась 72-га науково-технічна конференція, присвячена Всесвітньому Дню водних ресурсів, за участі викладачів, аспірантів і студентів навчального закладу, а також представників профільних організацій та підприємств.

    В роботі конференції в секції «Водопостачання, каналізація і гідравліка» узяв участь начальник Харківського РУВР Жук В.М. з доповіддю «Водогосподарські проблеми у контексті сталого регіонального розвитку Харківської області».

    Інформацію про захід розміщено на офіційному сайті кафедри «Водопостачання, каналізації і гідравліки» Харківського національного університету будівництва та архітектури за посиланням: vkg.kharkov.ua.

   

* * *

    14 березня 2017 року, відповідно п.п.5,6 другого питання протоколу № 1 міської комісії з питань ТЕБ та НС від 02.03.2017 «Про готовність до паводку, безаварійного пропуску льодоходу та повені у 2017 році», було проведено обстеження стану гідротехнічних споруд та пропускних приладів водосховищ МРВУ КП «Компанія «Вода Донбасу», стану греблі МРВУ КП «Компанія «Вода Донбасу» та берегового скиду ставка в с. Старий Крим на р. Мізинець.

    У перевірці взяли участь начальник відділу контролю за санітарним станом території міста та утриманням житлового фонду інспекції міської ради з благоустрою м. Маріуполь, інспектор відділу організації заходів ЦЗ департаменту з питань екології, енергоменеджменту, охорони праці та цивільної безпеки Маріупольської міської ради, інспектор відділення пожежної безпеки 3-го Державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України в Донецькій області.

    Від Сіверсько-Донецького БУВР участь у перевірці взяли начальник Маріупольського відділу КВВР Воротнікова О.В. та провідний інженер Маріупольського відділу КВВР Андрусенко К.В.

   

* * *

    13 березня 2017 року начальник Харківського РУВР Жук В.М. узяв участь в роботі технічної ради Харківського обласного управління водних ресурсів, на якій було розглянуто технічний звіт Харківської гідрогеолого-меліоративної партії за 2016 рік.

   

* * *

    10 березня 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР для колективу управління провідними інспекторами відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Слов’янського районного управління ДСНС України Істоміним С.А. та Загнітко М.М. було прочитано лекцію-інструктаж з питань цивільного захисту населення при виникненні надзвичайних ситуацій, зокрема протипожежної безпеки та правил поводження з вибухонебезпечними предметами.

    Лекція відбулась у рамках підготовки до проведення 17.03.2017 спеціального об’єктового протипожежного навчання-тренування з елементами евакуації працівників у разі виникнення пожежі, демонстрації первинних засобів пожежогасіння (порошкових та вуглекислотних вогнегасників) та надання невідкладної долікарняної допомоги потерпілим.

    Як з’ясувалось пізніше, знання з протипожежної безпеки співробітнику басейнового управління довелось застосувати на практиці уже надвечір того ж дня. Від’їжджаючи з роботи на власному автомобілі, провідний інженер-енергетик Сіверсько-Донецького БУВР В.Ф.Соловйов став свідком пожежі та безпосереднім учасником її ліквідації: на вул. Торській він побачив легкову автівку з ознаками горіння під капотом і оперативно скористався автомобільним вогнегасником. Нагадаємо, що ціною зволікання могли стати не лише пошкоджений автомобіль, а й життя водія.

   

* * *

    7 березня 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулись урочисті збори колективу з нагоди Міжнародного Жіночого Дня.

    Від імені всіх чоловіків басейнового управління заступник начальника В.Є.Антоненко тепло привітав жінок колективу зі святом 8 Березня і зачитав вітання від Голови Державного агентства водних ресурсів України І.І.Овчаренко та колег з водогосподарських організацій.

    Приємним подарунком до свята став «весняний букет» з вокальних, хореографічних і театральних композицій, який презентували присутнім талановиті вихованці Інни та Олександра Куриленко і Марини Шевельової з вокального і театрального класів Слов’янської міської школи мистецтв.

   

* * *

    1 березня 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулись урочисті збори членів колективу басейнового управління на честь 40-річчя професійної діяльності Віктора Єгоровича Антоненка в системі Держводагентства України в якості керівника Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів.

    Привітати ювіляра з визначною подією зібрались численні колеги та друзі, представники підприємств та організацій, які формують водогосподарський комплекс басейну Сіверського Дінця, а також почесні гості – керівники органів державної влади та місцевого самоврядування, представники освіти, науки і культури, засобів масової інформації.

    Чимало теплих слів на адресу Віктора Єгоровича Антоненка прозвучало в цей день від присутніх на святі, їх вустами передавались вітання від тих, хто не зміг з тих чи інших причин особисто засвідчити свою повагу і вдячність ювіляру.

    За багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток водного господарства України, високий професіоналізм та з нагоди 40-річчя діяльності в системі Державного агентства водних ресурсів України на керівних посадах В.Є.Антоненку було вручено Почесну грамоту від Голови Держводагентства.

    Почесною грамотою Слов’янської міської ради нагородив В.Є.Антоненка міський голова В.М.Лях, Почесну грамоту від Слов’янської районної державної адміністрації та Слов’янської районної ради вручив ювіляру голова райради К.Г.Черніков.

    Вітання від голови Донецької облдержадміністрації та колективу Департаменту екології та природних ресурсів озвучив заступник директора департаменту О.В.Лихач з побажаннями нових професійних звершень у важливій справі збереження та відродження водних ресурсів рідного краю.

    В цей день Віктор Єгорович Антоненко приймав вітання з 40-річним ювілеєм професійної діяльності і від керівництва Харківщини та Луганщини, які нерозривно поєднує з Донеччиною єдина водна артерія сходу України – річка Сіверський Донець. Подяку Харківського міського голови Г.А.Кернеса вручив ювіляру радник Харківського міського голови, заступник голови Басейнової ради р. Сіверський Донець В.А.Кітанін. Почесна грамота Луганської обласної державної адміністрації, Грамота Департаменту екології та природних ресурсів Луганської ОДА, Подяка Лисичанської міської ради гідно доповнили чималий арсенал нагород керівника Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів.

    На адресу Віктора Єгоровича Антоненка звучали теплі слова вітання, глибокої пошани і щирої вдячності, насамперед, від колективу басейнового управління та його структурних підрозділів, від ветеранів праці і численних колег водогосподарської галузі, зокрема, з Дніпровського басейнового управління водних ресурсів в особі А.І.Цибульського, Управління каналу Дніпро-Донбас в особі М.М.Буца, Державного регіонального проектно-вишукувального інституту «Дніпрогіпроводгосп» в особі В.І.Гринюка і В.В.Дем’янова, КП «Харківводоканал» в особі О.М.Коваленка і В.В.Паболкова, а також представників підприємств та організацій-водокористувачів, з якими Сіверсько-Донецьке БУВР пов’язують тісні і дружні взаємини.

    За багаторічну плідну співпрацю з гідрометеорологічними організаціями у справі використання і відтворення водних ресурсів басейну річки Сіверський Донець та у зв’язку з 40-річчям трудової діяльності на посаді начальника Сіверсько-Донецького БУВР Держводагентства України В.Є.Антоненка було нагороджено Грамотою Українського гідрометеорологічного центру Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

    Дієві зусилля особисто В.Є.Антоненка та ввіреного йому колективу з питань екологічного виховання молоді у дусі любові до рідного краю та дбайливого ставлення до водних ресурсів басейну Сіверського Дінця були відзначені начальником відділу культури Слов’янської міської ради М.М.Олійник, проректором з науково-педагогічної роботи Слов’янського державного педагогічного університету С.М.Швидким, директором Слов’янського педагогічного ліцею О.А.Бабенко, яка вручила ювіляру Грамоту за багаторічну і плідну співпрацю з педагогічним колективом ліцею в руслі екологічного, національно-патріотичного виховання молоді й залучення старшокласників до науково-дослідної діяльності.

    Ще один аспект трудової діяльності ювіляра – краєзнавчий, без якого неможливе поняття любові до рідного краю та його природних багатств, був озвучений головою Донецької обласної організації Національної спілки краєзнавців України В.І.Романьком: присвоєння Віктору Єгоровичу Антоненку звання «Почесний краєзнавець України» за значний внесок у розвиток краєзнавчого руху, збереження національної історико-культурної спадщини та природних скарбів України.

    А творчу поетично-пісенну складову багатогранної особистості В.Є.Антоненка підкреслили у своїх вітаннях заступник голови Слов’янського міського літературного об’єднання «Світанок» Л.М.Мєженіна і керівник зразкового вокального колективу «Орфей» І.В.Куриленко, під керівництвом якої вихованці вокального, хореографічного і театрального класів Слов’янської міської школи мистецтв презентували чудову концертну програму для ювіляра і гостей свята.

   

* * *

    1 березня 2017 року в.о. начальника управління Трофанчук С.І. та голова громадської організації «Сіверський Донець – відродження» Антоненко В.Є. привітали колектив басейнового управління та членів громадської організації з перемогою у Всеукраїнському конкурсі «До чистих джерел», який щороку проводиться Міністерством екології та природних ресурсів України.

    У 2016 році з чотирьох поданих на Всеукраїнський конкурс «До чистих джерел» проектів були високо оцінені Міністерством екології та природних ресурсів України два спільно реалізовані проекти.

    Дипломом переможця Всеукраїнського конкурсу «До чистих джерел» нагороджено громадську організацію «Сіверський Донець – відродження» за роботу «Створення, впорядкування і догляд зони відпочинку «Староріччя» у прибережній захисній смузі р. Казенний Торець в межах м. Слов’янська», що зайняла І місце в категорії «Представник місцевої державної адміністрації, органу місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства».

    Дипломом переможця Всеукраїнського конкурсу «До чистих джерел» нагороджено Сіверсько-Донецьке БУВР за роботу «Громадська екологічна акція «День Сіверського Дінця – 2016» під гаслом «День Сіверського Дінця – 10 років спільних дій…», що зайняла ІІ місце в категорії «Колективи земле- і водокористувачів».

    Підсумки Всеукраїнського конкурсу «До чистих джерел» 2016 дивіться на офіційному сайті Міністерства екології та природних ресурсів України.

   

* * *

    1 березня 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулась підсумкова нарада за участі членів колективу басейнового управління та керівництва його структурних підрозділів – Харківського та Луганського регіональних управлінь водних ресурсів, Слов’янського та Маріупольського відділів комплексного використання водних ресурсів.

    На підсумковій нараді басейнового управління було продемонстровано презентацію Держводагентства України про пріоритетні напрямки діяльності Агентства у 2016 році та виконання поставлених завдань підпорядкованими організаціями, зокрема Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів.

    Про підсумки роботи Сіверсько-Донецького БУВР з управління водними ресурсами в басейнах р. Сіверський Донець, річок Приазов’я та Дніпра у 2016 році доповів присутнім заступник начальника управління Антоненко В.Є.

    В.о. начальника управління Трофанчук С.І. охарактеризував основні завдання, які стоять перед Сіверсько-Донецьким БУВР на 2017 рік.

    Про зміни до Водного кодексу України щодо басейнового принципу управління водними ресурсами на основі державних, цільових, міждержавних та регіональних програм використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів, а також планів управління річковими басейнами доповіла присутнім заступник начальника управління Білоцерківська Н.О.

    На підсумковій нараді були також розглянуті питання порядку денного про підсумки фінансово-економічної діяльності Сіверсько-Донецького БУВР за 2016 рік та завдання на 2017 рік; про заходи з управління водними ресурсами в Харківській, Донецькій та Луганській областях за звітний період; про основні показники використання вод за 2016 рік, про зміни у законодавстві з використання вод та плани щодо їх впровадження у діяльність; про систему реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з водним фактором; про стан охорони праці в басейному управлінні та його структурних підрозділах та інші.

    До участі у нараді були запрошені директор Державного регіонального проектно-вишукувального інституту «Дніпрогіпроводгосп» Гринюк В.І. та головний інженер ДРПВІ Дем’янов В.В., які презентували ТЕО «Поліпшення гідрологічного режиму та покращення екологічного стану р. Сіверський Донець».

    Одним із прийнятих за підсумками наради рішень було забезпечити проведення 15.03.2017 в Сіверсько-Донецькому БУВР засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ і водогосподарських систем басейнів річок Сіверського Дінця, Дніпра та Приазов’я в межах Харківської, Донецької та Луганської областей на весняний період 2017 року.

   

* * *

    22 лютого 2017 року Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів було направлено листи до Харківського, Донецького і Луганського обласних управлінь водних ресурсів та Департаментів цивільного захисту Харківської, Донецької та Луганської облдержадміністрацій про гідрометеорологічну обстановку та можливий розвиток весняного водопілля з метою забезпечення безаварійного пропуску високих вод та інформування місцевих органів самоврядування й орендарів водних об’єктів, а також посилення контролю за станом гідротехнічних споруд та режимом роботи водних об’єктів для запобігання шкідливої дії вод на відповідних територіях.

    Прогноз формування весняної повені на річках басейнів Сіверського Дінця та Приазов’я у 2017 році (завантажити).

    Питання щодо пропуску весняного водопілля 2017 року в басейнах Сіверського Дінця, частки Дніпра та Приазов’я планується розглянути на засіданні Міжвідомчої комісії у другій декаді березня.

   

* * *

    22 лютого 2017 року в приміщенні Департаменту екології та природних ресурсів Харківської облдержадміністрації відбулась міжвідомча нарада з розгляду питання «Про стан водних ресурсів у Харківській області».

    Від Сіверсько-Донецького БУВР участь у нараді узяв начальник Харківського РУВР Жук В.М. з доповіддю про якісний стан поверхневих водних об’єктів Харківської області, стан забезпечення водою населення протягом року та прогноз розвитку повені у 2017 році.

   

* * *

    Одним з головних завдань Сіверсько-Донецького БУВР, передбачених Положенням, є залучення коштів бюджетів різного рівня на реалізацію заходів з відновлення водних ресурсів зони діяльності: басейну Сіверського Дінця, річок Приазов’я та Дніпра в межах Харківської, Донецької і Луганської областей.

    Для виконання означених завдань басейновим управлінням щороку забезпечується надання до органів виконавчої влади і місцевого самоврядування запитів та пропозицій до державних і обласних програм щодо фінансування природоохоронних заходів з державного і обласних бюджетів та фондів охорони навколишнього природного середовища.

    На 2017 рік (станом на 20.03.2017) Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів надані запити для включення до програмних заходів: з удосконалення моніторингу якості поверхневих вод, в тому числі шляхом розвитку автоматизованих спостережних мереж та придбання сучасного лабораторного обладнання, а також залучення органів самоврядування і громадськості до управління водними ресурсами за басейновим принципом, на загальну суму 6038,698 тис.грн., з яких: до державного бюджету – 1400,0 тис.грн, до обласних бюджетів – 4638,698 тис.грн. (по Харківській області – 1554,911 тис.грн; Донецькій області – 2983,787 тис.грн.; Луганській області – 100,0 тис.грн.).

    Детальніше про це дивіться у розділі: "Залучення коштів на здійснення природоохоронних заходів" (перейти на сторінку).

   

* * *

    17 лютого 2017 року в приміщенні Краматорської міської ради відбулось засідання регіональної комісії з проведення оцінки та попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватись у 2017 році за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку.

    Під головуванням першого заступника голови Донецької облдержадміністрації Вілінського Є.С. було розглянуто такі питання порядку денного:

 1. Про зміни в нормативно-правовому законодавстві щодо Державного фонду регіонального розвитку.
 2. Вимоги до інвестиційних проектів регіонального розвитку, що реалізуються за кошти Державного фонду регіонального розвитку.
 3. Перелік інвестиційних програм і проектів, що можуть реалізовуватись у 2017 році за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку по Донецькій області.

    Участь у засіданні регіональної комісії узяв в.о. начальника Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І.

   

* * *

    14 лютого 2017 року з метою забезпечення безаварійного пропуску високих вод в разі формування повеневих процесів у регіоні та інформування місцевих органів самоврядування й орендарів водних об’єктів про можливий розвиток гідрологічної ситуації, Сіверсько-Донецьким БУВР було направлено листи до Харківського, Донецького та Луганського обласних управлінь водних ресурсів про умови формування гідрологічного режиму річок за офіційною інформацією Харківського регіонального центру з гідрометеорології «Оцінка умов формування гідрологічного режиму річок басейнів Сіверського Дінця та Приазов’я у весняний період 2017 року», в яких повідомляється:

    Станом на 10.02.2017 в басейні Сіверського Дінця середні запаси води у сніговому покрові по основних замикаючих створах у міліметрах (% норми) становили: до Куп’янська – 85 (218), до Печеніг – 80 (229), до Змійова – 83 (252), до Ізюма – 79 (263), до Лисичанська – 65 (241); зимове зволоження ґрунту характеризується як добре та відмінне і становить 130-185 мм.

    Аналіз розвитку гідрометеорологічної ситуації в басейнах Сіверського Дінця упродовж осінньо-зимового періоду 2016-2017 рр. дає підстави для висновків, що у разі інтенсивних весняних процесів, які будуть супроводжуватися опадами переважно у вигляді дощу, водопілля на річках басейну можна очікувати в межах норми і вище. Імовірний початок весняного водопілля 2017 року на річках басейну Сіверського Дінця – перша-друга декади березня, що наближено до середніх багаторічних строків.

    На території Приазов’я на даний час снігові запаси як головний чинник формування водопілля відсутні: сніг зійшов на початку лютого.

    Після отримання 20-21.02.2017 прогнозу характеристик весняного водопілля про очікуваний розвиток гідрометеорологічної обстановки буде повідомлено додатково.

   

* * *

    13 лютого 2017 року представники Сіверсько-Донецького БУВР на чолі з в.о. начальника управління Трофанчуком С.І. передали матеріальну допомогу евакуйованим жителям м. Авдіївка Донецької області, які розмістились на базі Обласного дитячо-молодіжного санаторно-оздоровчого комплексу «Перлина Донеччини» у м. Святогірськ.

    Як вдалось з’ясувати в Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слов’янської міської ради, нові мешканці санаторного комплексу, окрім одягу та взуття, мають потребу в канцелярському приладді для школи, книжках та іграшках для дошкільного віку, лікарських та гігієнічних засобах тощо.

    Тож на зібрані колективом басейнового управління кошти було вирішено придбати зошити, альбоми, ручки та олівці, різних розмірів шкарпетки та гумове взуття для душу, а книги, іграшки та одяг для дітей небайдужі члени колективу принесли з дому.

    З рук фахівців управління пожертвування прийняли заступник директора ОДМСОК «Перлина Донеччини» Прокопов А.В. та старший вихователь Гукова С.Є. Привезені речі будуть розподілені між вимушеними переселенцями з дітьми, яких тут наразі близько 70-ти.

    Таким чином Сіверсько-Донецьке БУВР підтримало ініціативу водогосподарських організацій Держводагентства України з надання допомоги постраждалим від обстрілів жителям м. Авдіївка.

   

* * *

    10 лютого 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР було проведено екскурсію у басейновій лабораторії моніторингу вод для дітей старшого дошкільного віку КЗ «Дошкільний навчальний заклад № 20 «Теремок» Слов’янської міської ради.

    Про значення води у житті людини і важливу діяльність колективу басейнового управління із забезпечення населення та галузей економіки водою належної якості у необхідній кількості розповіли дітям в.о.начальника Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. та начальник БЛМВ Лоткова О.В.

    В басейновій лабораторії моніторингу вод діти уважно слухали розповідь фахівців про методи лабораторних досліджень якості води, з цікавістю роздивлялись сучасні прилади для визначення вмісту речовин у поверхневих водних об’єктах, захоплено спостерігали за хімічними перетвореннями води під впливом реактивів. А на завершення екскурсії – приємні подарунки: фотоальбом «Сіверський Донець – ріка натхнення та любові», альманах «Сіверський Донець – очима молоді», солодощі та спільне фото на пам’ять.

    Екскурсія для вихованців КЗ «ДНЗ № 20 «Теремок» була організована з метою екологічного виховання дітей та молоді й заохочення учасників конкурсу дитячо-юнацької творчості «Сіверський Донець – очима молоді», який Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів щороку проводить до Дня Сіверського Дінця.

   

* * *

    6 лютого 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР вітали з 55-річним ювілеєм начальника басейнової лабораторії моніторингу вод Лоткову О.В. За багаторічну плідну працю, високий професіоналізм та вагомий внесок у справу поліпшення екологічного стану Донецької області Лоткову Олену Валентинівну було нагороджено Почесною грамотою Донецької облдержадміністрації, Донецької обласної військово-цивільної адміністрації. Заслужену нагороду в присутності колективу урочисто вручив іменинниці заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Донецької ОДА Лихач О.В.

    Вітання на сайті департаменту екології та природних ресурсів Донецької ОДА.

    Колектив басейнового управління вітає Олену Валентинівну з вагомою подією та щиро бажає нових професійних звершень на ниві збереження водних ресурсів держави, здоров’я і життєвої наснаги, миру і злагоди, любові й щастя, добробуту і родинного тепла, щедрих дарунків долі та Божого благословення!

   

* * *

    6 лютого 2017 року учням Прелеснянської загальноосвітньої школи Слов’янського району Донецької області були презентовані інформаційні видання, присвячені Дню Сіверського Дінця: фотоальбом «Сіверський Донець – ріка натхнення та любові» й альманах «Сіверський Донець – очима молоді». Заступник начальника Сіверсько-Донецького БУВР Антоненко В.Є. розповів дітям та педагогам школи про зусилля колективу басейнового управління та членів громадської організації «Сіверський Донець – відродження» зі збереження водних ресурсів краю та проведення заходів екологічно-патріотичного спрямування. І запросив до участі у конкурсі дитячо-юнацької творчості «Сіверський Донець – очима молоді» до Дня Сіверського Дінця – 2017.

    Візит до Прелеснянської загальноосвітньої школи відбувся в рамках заходів із вшанування пам’яті нашого земляка, поета-романтика Михайла Петренка в честь 200-ї річниці з дня його народження. Перед школярами та місцевими жителями села Прелесне виступили дослідники творчості поета та лауреати премії імені Михайла Петренка: Олександр Добровольський, Микола Шакін, Леонід Щибря та Віктор Антоненко. Під час зустрічі було проведено показ короткометражних документальних фільмів про Михайла Петренка та першої художньої екранізації його думи «Найда», яку було знято менше року тому саме тут у селі Прелесне – в музеї народної архітектури, побуту та дитячої творчості.

   

* * *

    2 лютого 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР в рамках щотижневого навчання працівників басейнового управління відбулась лекція для колективу «Про порядок заповнення електронних декларацій за 2016 рік посадовими особами Сіверсько-Донецького БУВР», проведена інспектором з питань запобігання та виявлення корупції Лазуренко О.О.

   

* * *

    1 лютого 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулась робоча нарада з питань управління водними ресурсами, планування водоохоронних заходів на 2017 рік, прийому звітності про використання води за формою 2ТП-водгосп (річна) по Донецькій області.

    Участь у нараді узяли заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації Лихач О.В., в.о. начальника Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І., заступники начальника управління Антоненко В.Є. та Білоцерківська Н.О.

   

* * *

    30 січня 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулось засідання технічної ради управління, на якому були розглянуті питання порядку денного:

    1. Про необхідність придбання лабораторного обладнання для лабораторій басейнового управління, в тому числі для визначення пріоритетних речовин згідно ВРД для підготовки запитів на фінансування з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища в Харківській, Донецькій та Луганській областях.

    2. Про проекти висновків на отримання дозволу на спеціальне водокористування за січень 2017 року по підприємствах Донецької (10) та Луганської (6) областей.

   

* * *

    27 січня 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулись загальні збори трудового колективу басейнового управління за участі керівництва структурних підрозділів – Харківського та Луганського регіональних управлінь водних ресурсів.

    Начальник Сіверсько-Донецького БУВР Антоненко В.Є. підбив підсумки виробничої діяльності басейнового управління за 2016 рік та, охарактеризувавши водогосподарську ситуацію в басейні р. Сіверський Донець, наголосив, що основним завданням для колективу управління наразі є забезпечення належного функціонування водогосподарського комплексу у складних погодних умовах та підготовка водойм до безаварійного пропуску льодоходу, весняної повені та тало-дощових паводків у 2017 році. А також повідомив колективу про складення повноважень начальника басейнового управління та, згідно наказу Держводагентства від 19.01.2017 № 10-ос, покладання обов’язків начальника Сіверсько-Донецького БУВР на заступника начальника Трофанчука С.І.

    Від колективу басейнового управління прозвучали щирі слова вдячності Віктору Єгоровичу Антоненку, який протягом 40 років незмінно очолював організацію і, маючи безцінний практичний досвід з управління водними ресурсами, відтепер допомагатиме своєму наступнику в якості заступника начальника. А новому керівнику Сергію Івановичу Трофанчуку адресувались теплі слова вітання і впевненість у його вмінні органічно поєднати молодий запал і фаховий досвід, добрі традиції управління і новаторські форми роботи, багаторічні напрацювання і вимоги сучасності у світлі концепції реформування водогосподарської галузі, запропонованої Держводагентством України.

   

* * *

    26 січня 2017 року в приміщенні Донецького обласного управління водних ресурсів відбулось засідання обласної комісії по організації проведення обстеження технічного стану гідротехнічних споруд під головуванням заступника голови Донецької облдержадміністрації Лаврика В.О.

    На засіданні були розглянуті матеріали по організації проведення обстеження технічного стану гідротехнічних споруд, визначення балансової належності та їх залишкової вартості, надані міськими радами та райдержадміністраціями відповідно до розпорядження голови Донецької облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 24 лютого 2016 року № 126 «Про організацію проведення обстеження технічного стану гідротехнічних споруд, визначення балансової належності та їх залишкової вартості».

    Від Сіверсько-Донецького БУВР у роботі комісії узяли участь начальник управління Антоненко В.Є. та начальник відділу техногенно-екологічної безпеки басейнового управління Баюш В.Г.

   

* * *

    23 січня 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулось засідання технічної ради басейнового управління, на якому були розглянуті питання порядку денного:

    1. Про виконання ТЕО «Поліпшення гідрологічного режиму та покращення екологічного стану р. Сіверський Донець в Харківській, Донецькій та Луганській областях», державним регіональним проектно-вишукувальним інститутом «Дніпродіпроводгосп» за 2016 рік.

    2. Про проекти висновків на отримання дозволу на спеціальне водокористування по підприємствах Донецької (11) і Луганської (5) областей.

   

* * *

    22 січня 2017 року на Соборній площі м. Слов’янська відбулись заходи, присвячені Дню Соборності України: урочисті збори городян на святкове Віче та Смолоскипна хода вулицями міста до пам’ятника Тарасові Шевченку. До участі у святкових заходах долучились керівництво та члени колективу Сіверсько-Донецького БУВР.

    Більше сотні людей, серед яких не лише жителі Слов’янська, а й активісти з інших міст Донеччини – Краматорська, Миколаївки, Дружківки, Бахмута, Лимана, Торецька тощо, – з державними прапорами та смолоскипами під супровід українських пісень та патріотичних гасел урочистою ходою пройшли центральними вулицями міста від Соборної площі до пам’ятника Великому Кобзарю. Мітинг біля монументу завершився хвилиною мовчання у пам’ять про полеглих за українську соборність і незалежність та молитвами за Україну і її захисників, а також виконанням державного гімну та покладанням квітів.

   

* * *

    20 січня 2017 року в Центрі культури і довкілля м. Слов’янська відбувся урочистий концерт «Свято української єдності» з нагоди Дня Соборності України. Насичена концертна програма за участі творчих колективів міста включала українські пісні і танці, костюмовані театральні виступи та щирі вітання зі святом.

    А свої побажання «іменинниці» – Україні численні гості могли написати на паперових сердечках і розмістити на імпровізованій мапі перед входом до зали. До акції «Що я бажаю Україні» долучились і керівництво та члени колективу Сіверсько-Донецького БУВР, які побували на святковому концерті.

   

* * *

    17 січня 2017 року Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів із робочим візитом відвідали представники компанії Posch and Partners Consulting Engineers. Її фахівці за завданням ЮНІСЕФ в рамках відповідного проекту проводять оцінку ризиків, що пов'язані з військовим конфліктом, для водопостачальної та водорозподільної системи Донецької області.

    Для поважних гостей, керівника проекту оцінки ризиків водопостачання Донецької області Кармен Парадісо та її помічниці Катерини Єгорової, керівництво та колектив Сіверсько-Донецького БУВР організували екскурсію до басейнової лабораторії моніторингу вод. Представники Компанії Posch and Partners Consulting Engineers ознайомилися з можливостями та потужністю басейнової лабораторії, у тому числі із сучасним обладнанням, яке Сіверсько-Донецьке БУВР отримало у якості технічної допомоги від Європейського Союзу.

    Питання, які були обговорені в рамках зустрічі, стосувалися сталого водопостачання в басейні р. Сіверський Донець та ймовірних ризиків у сучасних реаліях воєнного конфлікту на сході України. Планували також розглянути можливі варіанти попередження та пом’якшення наслідків значних перебоїв із водопостачанням. За словами партнерів ЮНІСЕФ, мета дослідження, яке проводить їх компанія, полягає у визначенні та зважуванні усіх ризиків щодо безпечного та надійного водопостачання для населення, підключеного до магістральної системи подачі води. В рамках проекту передбачається отримання пропозицій щодо заходів із запобігання можливих ризиків та зменшення їх наслідків. Для цього буде визначено пріоритетні інвестиційні можливості та розраховано їх вартість на основі виявлених вразливих місць системи.

   

* * *

    13 січня 2017 року в залі Донбаського державного педагогічного університету відбулись урочистості з нагоди 20-річчя Слов’янського педагогічного ліцею. Вітання численних гостей чергувались з творчими виступами ліцеїстів та їх наставників.

    Зі святковим ювілеєм педагогічній та учнівський колектив ліцею привітали і представники Сіверсько-Донецького БУВР на чолі із заступником начальника управління Трофанчуком С.І. З побажаннями кипучої енергії і творчої наснаги, професійної допитливості й наполегливості на шляху до мети, подальших звершень в освітній, виховній та науковій діяльності на благо майбутніх поколінь і задля розквіту нашої держави директорові навчального закладу Бабенко О.А. було вручено у подарунок тритомне видання Екологічної енциклопедії.

    Трофанчук С.І. також повідомив, що завдяки спільним зусиллям Сіверсько-Донецького БУВР та ГО «Сіверський Донець – відродження» і за постійної участі у громадських толоках на березі Казенного Торця членів ліцейського екологічного клубу «Едельвейс», а також молоді з інших навчальних закладів міста, екологічний проект «Створення, впорядкування і догляд зони відпочинку «Староріччя» у прибережній захисній смузі р. Казенний Торець в межах м. Слов’янська» завоював І місце на Всеукраїнському конкурсі «До чистих джерел» 2016.

   

* * *

    10 січня 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулось засідання технічної ради басейнового управління, на якому було розглянуто питання порядку денного:

    1. Про проект Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку розроблення плану управління річковим басейном», що було підготовлено Держводагентством України.

   

* * *

У В А Г А ВОДОКОРИСТУВАЧІВ!

    Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів до 01 лютого 2017 року здійснюється приймання Звіту про використання води за формою № 2ТП-водгосп (річна) від водокористувачів, які знаходяться на державному обліку водокористування відповідно до Порядку ведення державного обліку водокористування, затвердженого наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 16.03.2015 № 78, за адресами:

* * *

    Вітаємо колектив Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів та членів громадської організації «Сіверський Донець – відродження» за зайняті І та ІІ місця у Всеукраїнському конкурсі «До чистих джерел» 2016, який щороку проводиться Міністерством екології та природних ресурсів України.

    З чотирьох поданих на конкурс робіт високі нагороди завоювали такі спільно реалізовані проекти:

 1. Створення, впорядкування і догляд зони відпочинку «Староріччя» у прибережній захисній смузі р. Казенний Торець в межах м. Слов’янська;
 2. Громадська екологічна акція «День Сіверського Дінця – 2016» під гаслом «День Сіверського Дінця – 10 років спільних дій…».

    Підсумки Всеукраїнського конкурсу "До чистих джерел" 2016 дивіться на офіційному сайті Міністерства екології та природних ресурсів України.

   

* * * * * * * *

    Інформацію за 2016 рік перенесено до розділу Архів