СД БУВР | Новини
Новини

* * *

    12 січня 2018 року із прийдешнім святом Старого Нового року колектив Сіверсько-Донецького БУВР вітав фольклорний вокальний ансамбль «Слов’яночка» (керівник: Ганна Кушнір), з яким басейнове управління пов’язує багаторічна дружба.

    Народні пісні у виконанні учасників ансамблю створили святковий настрій та феєричну атмосферу Щедрого вечора із його гуляннями, щедруванням та посіванням. А дотепні гуморески та жартівливі вокальні композиція подарували заряд позитивних емоцій і втіху всім глядачам концерту.

    Начальник Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І., дякуючи за святковий виступ, презентував членам фольклорного вокального ансамблю «Слов’яночка» новий фотоальбом «Сіверський Донець – краса твоя велична, неповторна».

   

* * *

    5 січня 2018 року колектив Сіверсько-Донецького БУВР з Різдвом Христовим прийшли привітати вихованці Центру дитячої та юнацької творчості м. Слов’янська.

    Театралізована різдвяна вистава, у якій взяв участь начальник басейнового управління Трофанчук С.І., біблійна розповідь про народження Сина Божого, особливості та звичаї свят-вечора, колядки і милозвучні вокальні номери у виконанні талановитої та обдарованої молоді ансамблів «Орфей», «Нон-стоп», «На одном дыхании» під керівництвом Куриленко І.В. стали приємним та теплим подарунком до різдвяних свят.

    Юним артистам на знак подяки за святковий сюрприз презентували яскравий фотоальбом «Сіверський Донець – краса твоя велична, неповторна» та солодкі подарунки.

   

* * *

    4 січня 2018 року в Сіверсько-Донецькому БУВР за участю керівництва і спеціалістів бассейнового управління та представників Донецького обласного управління водних ресурсів (в.о. начальника Мельникова В.М. та заступника начальника по водних ресурсах Панкової А.П.) відбулось засідання технічної ради басейнового управління з розглядом питань порядку денного:

 1. Про геопортал «Водні ресурси України»
 2. Про підготовку пропозицій до проекту Донецької регіональної цільової програми щодо здійснення розчистки та регулювання русел річок на 2018-2022 роки.

   

* * *

    Кінець 2017 року для колективу Сіверсько-Донецького БУВР ознаменувався ще кількома приємними подіями в інформаційно-просвітницькому плані.

    З друку вийшов черговий фотоальбом, присвячений головній водній артерії сходу України, з поетичною назвою «Сіверський Донець – краса твоя велична, неповторна», виданий з творчої ініціативи керівництва Сіверсько-Донецького БУВР за підтримки Донецької і Луганської облдержадміністрацій та громадської організації «Сіверський Донець – відродження». Сторінки цього видання запрошують у захоплюючу подорож Сіверським Дінцем у супроводі фотохудожників та поетів нашого краю. Побачити це та інші видання Сіверсько-Донецького БУВР можна в розділі "Публікації".

    В календарі Державного агентства водних ресурсів України на 2018 рік окремою сторінкою було приділено увагу басейну річки Дон та його суббасейну з цікавою інформацією про найбільшу притоку Дону – річку Сіверський Донець.

    Найчарівніші краєвиди Сіверського Дінця та Придінців’я увійшли до календаря «Природно-заповідний фонд Донеччини» 2018, створеного Департаментом екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації, де вже певною датою – 22 вересня – позначений День Сіверського Дінця.

   

* * *

    22 грудня 2017 року Голова Держводагентства Овчаренко І.І. разом із Головою Держенергоефективності Савчуком С.Д. провели семінар на тему: «Енергосервіс у водному господарстві – важливий крок до енергозбереження та модернізації обладнання». Учасниками семінару стали керівники водогосподарських організацій Держводагентства, представники Міноборони, Держрезерву та Держзайнятості.

    Від Сіверсько-Донецького БУВР участь у засіданні взяв начальник басейнового управління Трофанчук С.І.

    «Держводагентство – перший орган влади, який зацікавився можливостями енергосервісу», - зазначив Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України. В ході семінару були озвучені переваги енергосервісу у водогосподарській галузі, зокрема щодо використання коштів приватних інвестиційних компаній, а не бюджетних, проінформували про практичні кроки, які можуть вживати водогосподарники для зацікавлення інвесторів, а також висловили сподівання, що на базі водогосподарських організацій будуть реалізовані масштабні пілотні проекти. При цьому, представники Держенергоефективності обіцяли надавати водогосподарникам цілковиту підтримку та сприяння.

    Голова Держводагенства України Овчаренко І.І., у свою чергу, відзначила, що водогосподарники вже тривалий час детально і предметно займаються питаннями енергосервісу і висловила сподівання, що всі окреслені переваги енергосервісу підтвердяться на практиці.

   

* * *

    21 грудня 2017 року в Держводагентстві України було презентовано сучасний геопортал «Водні ресурси України». Свідками цієї вагомої події стали інститути громадянського суспільства, науковці провідні експерти галузі водного господарства, представники органів влади та інші.

    Від Сіверсько-Донецького БУВР участь у заході взяв начальник басейнового управління Трофанчук С.І.

    Голова Держводагентсва Овчаренко І.І., відкриваючи захід відзначила, що геопортал «Водні ресурси України» - результат ґрунтовної роботи багатьох інституцій, зокрема проекту ЄС APENA, провідних експертів водогосподарського напрямку Мінприроди, Держгеокадастру, народних депутатів України, Секретаріату Комітету екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Верховної Ради України, науковців та безпосередньо водогосподарських організацій Держводагентства.

    «Геопортал відкриває нові практичні можливості, зокрема, він містить сучасні атрибути дев’яти районів річкових басейнів» - в рамках заходу зазначив перший заступник Голови Держводагентства Михайло Хорєв. Це об’єкти гідрографії – річкові суббасейни, водогосподарські ділянки, екорегіони, кадастровий поділ тощо. Це перший важливий крок для створення сучасних інформаційних інструментів управління водними ресурсами.

    Заступник Міністра екології та природних ресурсів Кузьо М.С. під час заходу відзначив, що одним із пріоритетів політики Уряду є розвиток інформаційних технологій та відкритих даних. Цей портал стане складовою ширшої платформи «Відкрите довкілля», яку розробляє Мінприроди спільно з Держводагентством та іншими центральними органами виконавчої влади. Ця велика ІТ-платформа матиме певні аналітичні модулі для того, щоб громадськість мала вільний доступ до екологічної інформації.

    Заступник Міністра також пояснив, що запуск створеного за підтримки ЄС геопорталу на базі Державного агентства водних ресурсів України здійснювався з метою забезпечення реформування сектору управління водними ресурсами відповідно до вимог законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища за допомогою впровадження інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом.

    Наразі геопортал функціонуватиме в тестовому режимі за посиланням: ГЕОПОРТАЛ (перейти на сторінку), але він вперше відкриває шлях до оновленої інформації про річки та відіграватиме важливу роль при розробці планів управління річковими басейнами.

   

* * *

    21 грудня 2017 року в м. Краматорськ відбулась науково-практична конференція з пропаганди розвитку державної системи моніторингу Донецької області, організована Донецькою обласною державною адміністрацією в рамках Програми економічного і соціального розвитку Донецької області на 2017 рік.

    Від Сіверсько-Донецького БУВР участь у конференції узяли заступник начальника управління Білоцерківська Н.О. (з доповіддю на тему «Виконання Сіверсько-Донецьким БУВР державного моніторингу якості поверхневих вод в межах Донецької області»), начальник басейнової лабораторії моніторингу вод Лоткова О.В. (з доповіддю на тему «Результати проекту «Визначення шкоди, завданої довкіллю на сході України») та начальник відділу водних об’єктів і моніторингу вод Сидоренко І.В.

    Голові Донецької облдержадміністрації Жебрівському П.І. та іншим присутнім на конференції були презентовано роботу спецтехніки для автоматизованої системи моніторингу довкілля: сучасний вимірювальний комплекс «Скат» для контролю якості атмосферного повітря, гексакоптер для своєчасного виявлення та попередження фактів самовільної рубки лісів, незаконного полювання диких тварин, локалізації лісових пожеж тощо, а також пересувний пост хімічного контролю для оперативного виявлення хімічної аварії на потенційно небезпечному підприємстві.

    «Дуже хочу, щоб до процесу нормального функціонування системи моніторингу долучилася громадськість. Необхідно поламати стереотипи і збагнути, що влада – не ворог ні собі, ні громаді. Влада – менеджер, нанятий суспільством. І вкрай важливо, щоб у такому важливому питанні як екологія ми діяли спільно. Від критиканства маємо відійти і разом зробити цю унікальну систему ефективною», — підкреслив очільник області.

    Детальніше про це – на сайті Департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації.

   

* * *

    20 грудня 2017 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. взяв участь у засіданні громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України.

    В ході засідання учасники заходу обговорили перспективи та ризики побудови глибоководного транспортного шляху Е40, питання стосовно підняття рівня Олександрівського водосховища на р. Південний Буг у процесі добудови Ташлицької ГАЕС, покращення екологічного стану р. Рось та інші важливі питання водогосподарського напрямку.

    Від громадськості участь у засіданні громадської ради взяли представники ГО «Сіверський Донець – відродження», з якою Сіверсько-Донецьке БУВР пов’язує багаторічна тісна співпраця. Громадську організацію представляла заступник голови ГО Зіньковська С.В.

   

* * *

    20 грудня 2017 року в Міністерстві екології та природних ресурсів України за участі заступника міністра Мінприроди Кузьо М.С. та першого заступника Держводагентства України Хорєва М.Ю. відбулось громадське обговорення проекту Концепції реформування сфери охорони та відтворення вод, раціонального використання водних ресурсів та розвитку водного господарства і меліорації земель, який був оприлюднений для громадського обговорення на сайті Міністерства екології та природних ресурсів України (перейти на сторінку).

    Обговорення відбувалось за участі зацікавлених сторін, у тому числі профільних структурних підрозділів обласних державних адміністрацій, територіальних підрозділів Державного агентства водних ресурсів, представників сільгоспвиробників, асоціацій фермерів, екологів, наукових установ, громадськості, що причетні до експлуатації гідротехнічних споруд та водокористування.

    Від Сіверсько-Донецького БУВР участь у громадському обговоренні узяв начальник управління Трофанчук С.І. Громадську організацію "Сіверський Донець - відродження" представляла заступник голови ГО Зіньковська С.В.

    Проект Концепції, який було розроблено експертами проектного офісу з реформування системи водного господарства H2Office за підтримки Делегації ЄС в Україні та Європейського Банку Реконструкції та Розвитку, презентував Гусєв Ю.В. (екс-заступник міністра оборони України).

    Фіналом зустрічі стала пропозиція створити робочу групу із фахівців галузі водного господарства по напрацюванню Концепції. Врахувати всі пропозиції та побажання, які надійшли до Мінприроди з даного питання та повернутися до її обговорення в кінці січня 2018 року.

   

* * *

    18 грудня 2017 року фахівцями басейнової лабораторії моніторингу вод Сіверсько-Донецького БУВР було проведено дві екскурсії для учнів 7-В класу Слов’янської загальноосвітньої школи № 15 (24 особи).

    Діти побували в різних секторах (службах) лабораторії, побачили обладнання для лабораторних досліджень, спробували власноруч визначити PH-води та перевірити радіаційний фон довкілля.

    Школярі дізнались більше про діяльність басейнового управління із забезпечення потреб споживачів Харківської, Донецької і Луганської областей водою належної якості у необхідній кількості, про моніторингові дослідження, які виконуються фахівцями басейнової лабораторії в рамках державного моніторингу поверхневих вод, а також про сучасний стан водних ресурсів у зоні діяльності Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів.

    Таким чином, з 12 по 18 грудня 2017 року в рамках еколого-просвітницьких заходів для дітей до Дня Святого Миколая колективом Сіверсько-Донецького БУВР було проведено низку екскурсій для учнів навчальних закладів регіону, в тому числі для дітей з особливими потребами в рамках їх соціально-психологічної реабілітації.

   

* * *

    15 грудня 2017 року в Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів організовано екскурсію для учнів 10 класу Миколаївської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату № 7 Донецької обласної ради (11 осіб).

    Гостям було продемонстровано відеоматеріали про річку Сіверський Донець та поінформовано про громадські екологічні заходи, які проводяться колективом басейнового управління спільно з громадською організацією «Сіверський Донець – відродження» за підтримки Держводагентства України і державних адміністрацій Донецької, Луганської та Харківської областей у рамках Дня Сіверського Дінця.

    Фахівці басейнової лабораторії моніторингу вод ознайомили десятикласників з виробничою діяльністю басейнової лабораторії в рамках виконання державного моніторингу поверхневих вод та надали інформацію про сучасний стан водних ресурсів у зоні діяльності басейнового управління.

   

* * *

    15 грудня 2017 року в м. Одеса відбулось нагородження переможців Міжнародного басейнового конкурсу «Барви Дністра», започаткованого у 2009 році. Наразі конкурс проходив під гаслом «Малим річкам потрібен шанс на велике життя». Діти та молодь, освітяни та інші представники громадськості мали можливість розкрити тему конкурсу в таких номінаціях: «Малюнок», «Фоторобота», «Відеофільм, слайд-шоу», «Захід з оздоровлення водних ресурсів» та «Твір, оповідання, вірш, науково-популярна стаття».

    Завдяки підтримці Держводагентства України в 2017 році кількість конкурсантів значно збільшилася порівняно з минулими роками. Під час церемонії нагородження переможці та учасники конкурсу були відзначені дипломами Держводагентства за активну життєву та природоохоронну позицію.

    Приємно, що цього року вперше до складу журі Міжнародного басейнового конкурсу «Барви Дністра» увійшла заступник начальника Сіверсько-Донецького БУВР Білоцерківська Н.О. з метою зміцнення зв’язків між двома творчими конкурсами, що стосуються великих річок України, та взаємообміну корисним досвідом.

    Тож серед переможців цьогорічного конкурсу «Барви Дністра» було розповсюджено інформаційні матеріали Сіверсько-Донецького БУВР, видані до Дня Сіверського Дінця – 2017, зокрема спецвипуск обласного тижневика «Вісті Донбасу» та альманах творчих робіт переможців конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді» 2017.

   

* * *

    14 грудня 2017 року в Департаменті екології та природних ресурсів Харківської облдержадміністрації відбулась робоча зустріч директора Департаменту Тимчука А.О. та керівництва Сіверсько-Донецького БУВР – начальника басейнового управління Трофанчука С.І. і начальника Харківського РУВР Жука В.М., під час якої було розглянуто наступні питання:

 1. Проведення водообміну у Краснопавлівському водосховищі в 2018 році.
 2. Проведення Дня Сіверського Дінця та засідання Басейнової ради в 2018 році у м. Харкові та Харківській області.
 3. Визначення переліку річок Харківської області, які потребують розчистки та регулювання відповідно до ТЕО «Поліпшення гідрологічного режиму та покращення екологічного стану р. Сіверський Донець в Харківській, Донецькій та Луганських областях».

   

* * *

    14 грудня 2017 року в Харківському обласному управлінні водних ресурсів відбулась нарада з питань подальшого використання Берекського водосховища у Первомайському районі Харківської області та переоформлення права постійного користування землями водного фонду Балаклійським МУВГ.

    В нараді узяли участь начальник облводресурсів Димітрієв А.О., заступник начальника Харківського облводресурсів Лисецький В.А., начальник Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І., головний бухгалтер Сіверсько-Донецького БУВР Ткачова Л.В. та начальник Харківського РУВР Жук В.М.

   

* * *

    13 грудня 2017 року фахівцями басейнової лабораторії моніторингу вод Сіверсько-Донецького БУВР було проведено дві екскурсії для учнів 4-В класу Слов’янської загальноосвітньої школи № 1 (28 осіб)

    Діти побували в різних секторах (службах) лабораторії, дізнались більше про те, як саме проводяться дослідження води, побачили сучасні прилади, якими оснащена басейнова лабораторія, змогли власноруч визначити PH води та впевнитись у важливості вивчення «науки про перетворення речовин» - хімії.

    На завершення зустрічі екскурсанти побачили творчі доробки переможців та призерів конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді» та отримали у подарунок інформаційно-просвітницькі матеріали, присвячені Дню Сіверського Дінця, із запрошенням узяти участь у творчому конкурсі в 2018 році.

   

* * *

    12 грудня 2017 року в Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів організовано екскурсію для вихованців комунального закладу «Донецький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями» віком від 7 до 35 років (15 осіб).

    Гості мали можливість дізнатись більше про головну водну артерію сходу України – річку Сіверський Донець та про діяльність Сіверсько-Донецького БУВР із забезпечення потреб населення та агропромислового комплексу регіону водними ресурсами. Фахівці басейнової лабораторії моніторингу вод продемонстрували вихованцям центру хімічні перетворення речовин під впливом різних реагентів та провели експрес-дослідження води.

    Наприкінці зустрічі екскурсанти побачили творчі доробки переможців та призерів конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді» та отримали у подарунок інформаційно-просвітницькі матеріали, присвячені Дню Сіверського Дінця, із запрошенням узяти участь у творчому конкурсі в 2018 році.

    Екскурсія завершилась спільним фото біля тематичного муралу «Сіверський Донець – ріка натхнення та любові», що був створений до Дня Сіверського Дінця – 2017 за творчим задумом керівництва басейнового управління та за підтримки громадської організації «Сіверський Донець - відродження».

   

* * *

    12 грудня 2017 року в Держводагентстві України відбувся семінар на тему: «Ведення державного обліку водокористування» для працівників сфери управління Державного агентства водних ресурсів України, які безпосередньо здійснюють ведення державного обліку водокористування та підтримку його програмного забезпечення.

    В ході проведення семінару були розглянуті питання удосконалення управління водними ресурсами в частині спеціального водокористування та порядку ведення державного обліку водоокристування, а також особливостей ведення державного обліку водокористування та приймання звітності про використання водних ресурсів за 2017 рік. Програмою семінару були передбачені практичні заняття з питань застосування програмного забезпечення ведення державного обліку водокористування.

    Від Сіверсько-Донецького БУВР участь у семінарі узяли заступник начальника управління Білоцерківська Н.О., заступник начальника відділу використання водних ресурсів Толстих А.О., провідний хімік басейнової лабораторії моінторингу вод Кудріна О.В., начальник відділу використання водних ресурсів Луганського РУВР Бабак О.В., інженер І категорії Харківського відділу комплексного використання водних ресурсів Харківського РУВР Морачевська Н.А.

    З інформацією, отриманою в ході семінару, було ознайомлено працівників басейнового управління та його структурних підрозділів.

   

* * *

    8 грудня 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулось засідання комісії з реорганізації Донецької гідрогеолого-меліоративної експедиції (ГГМЕ), на якому було розглянуто питання про результати позачергової інвентаризації активів та зобов’язань Донецької ГГМЕ.

    В роботі комісії взяли участь члени інвентаризаційної комісії від Сіверсько-Донецького БУВР, начальник управління Трофанчук С.І. та головний бухгалтер – начальник відділу бухгалтерського обліку та звітності Ткачова Л.В.

    Звіт про результати проведеної інвентаризації було представлено присутнім головою робочої інвентаризаційної комісії Нечепоренко І.А.

   

* * *

    5 грудня 2017 року в м. Краматорськ відбувся семінар на тему: «Відновлення та збереження водних ресурсів», організований Департаментом екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

    Від Сіверсько-Донецького БУВР участь у семінарі узяли заступник начальника управління Білоцерківська Н.О., начальник відділу використання водних ресурсів Врагова О.А., начальник відділу водних об’єктів і моніторингу вод Сидоренко І.В. з доповідями щодо правових основ використання водних ресурсів, впровадження Водної Рамкової та Паводкової Директив ЄС в умовах змін у водному законодавстві України, реформування моніторингу поверхневих вод.

   

* * *

    5 грудня 2017 року начальник Харківського РУВР Жук В.М. узяв участь у засіданні технічної ради Харківського управління облводресурсів, на якому були розглянуті такі питання:

 1. Розгляд питання демонтажу та переміщення обладнання з насосної станції НС-6 Первомайської експлуатаційної дільниці на насосну станцію НС-2 Балаклійської експлутуаційної дільниці.
 2. Розгляд проекту «Відновлення і підтримка сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річки Уди в смт. Пісочин Харківського району Харківської області».
 3. Розгляд програми робіт Харківської гідрогеолого-меліоративної партії.

   

* * *

    1 грудня 2017 року заступник начальника Сіверсько-Донецького БУВР Антоненко В.Є. узяв участь у засіданні робочої групи Департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації з питань надрокористування (м. Краматорськ), на якому були розглянуті звернення Державної служби геології та надр України щодо спеціальних дозволів на користування надрами.

   

* * *

    29 листопада 2017 року заступник начальника Сіверсько-Донецького БУВР Білоцерківська Н.О. та провідний хімік басейнової лабораторії моніторингу вод Кудріна О.В. взяли участь у засіданні круглого столу та підсумковій презентації результатів проекту «Визначення шкоди, завданої довкіллю на сході України», що запроваджений Координатором проектів ОБСЄ в Україні спільно з Міністерством екології та природних ресурсів України за фінансової підтримки урядів Канади та Австрії. Завданням проекту стало проведення аналізу впливу збройного конфлікту на сході України на навколишнє середовище та підготовка рекомендацій з метою перспективного відновлення регіону.

    Сіверсько-Донецьким БУВР в рамках проекту було забезпечено відбори проб ґрунтів та донних відкладів з виконанням відповідних досліджень для отримання даних про стан довкілля на територіях Донецької і Луганської областей, що постраждали внаслідок бойових дій.

    Згідно з Технічним завданням фахівцями басейнової лабораторії моніторингу вод у складі начальника басейнової лабораторії моніторингу вод Лоткової О.В., заступника начальника БЛМВ Полторацької О.О., фахівців БЛМВ Галкіна О.В., Кудріної О.В., Баранової А.С., протягом липня 2017 року відібрано проби ґрунтів за відповідними маршрутами у 10 точках: на території Донецької (8 точок) і Луганської областей (2 точки) на підконтрольних Уряду України територіях з ознаками прямого влучення боєприпасів, а також донних відкладів у двох водосховищах (Клебан-Бикському та Карлівському) в Донецькій області, і проведено їх дослідження.

    Інформація зі звіту Сіверсько-Донецького БУВР за підсумками проведеної роботи увійшла до публікації «Оцінка екологічної школи та пріоритети відновлення довкілля на сході України».

    У засіданні круглого столу та презентації результатів проекту взяли участь національний менеджер програми Координатор проектів ОБСЄ в Україні Ярослав Юрцаба, міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, заступник міністра тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Юрій Гримчак, посол Австрії в Україні Герміне Поппеллер та заступник директора відділу міжнародного розвитку Посольства Канади в Україні Бронвін Круден, а також представники національних відомств, неурядових, наукових та міжнародних донорських організацій. Перша частина заходу була присвячена огляду стану довкілля на сході України з урахуванням умов конфлікту та презентації пріоритетних рекомендацій щодо відновлення довкілля Донбасу. В другій частині заходу відбулось обговорення у форматі круглого столу результатів досліджень, виконаних в рамках проекту, та подальших планів роботи запрошених організацій у цьому напрямку.

    Серед розглянутих питань: загальний аналіз проблем і тенденцій впливу військових дій на стан довкілля (Д.Аверін, Н.Денісов), рекомендації щодо відновлення довкілля на сході України (Н.Денісов), інформаційна система довкілля Донбасу (Д.Аверін), результати польових досліджень стану грунтів та донних відкладів (О.Кудріна, С.Чумаченко), оцінка екологічних ризиків при порушенні роботи промислових об’єктів та комунальних підприємств (В.Єрмаков), гідрогеологія та проблема підтоплення шахт (О.Улицький), оцінка впливу конфлікту на стан поверхневих вод (Ю.Набиванець).

    Детальніше – на офіційному веб-сайті Міністерства екології та природних ресурсів України, єдиному веб-порталі органів виконавчої влади України «Урядовий портал», департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

   

* * *

    27 листопада 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулось засідання технічної ради басейнового управління з розглядом питань порядку денного:

 1. Впровадження Водної Рамкової та Паводкової Директив ЄС в умовах змін у водному законодавстві України. Реформування моніторингу поверхневих вод в Україні.
 2. Презентація результатів проекту ОБСЄ «Оцінка шкоди, завданої довкіллю на сході України…», в якому басейнове управління виступало виконавцем робіт за договором щодо надання послуг з виконання вимірювань.
 3. Розгляд питань з надання пропозицій до територіального сектору Держводагентства у Донецькій, Луганській та Харківській областях щодо можливості видачі дозволів на спец водокористування та погодження нормативів водопостачання для підприємств Донецької та Луганської областей.
 4. Розгляд проектів спеціальних дозволів на користування надрами по підприємствах Донецької та Луганської областей.

   

* * *

    23 листопада 2017 року в м. Авдіївка в адміністративній будівлі Донецької гідрогеолого-меліоративної експедиції відбулось розширене засідання комісії з реорганізації Донецької ГГМЕ із запрошенням до участі у засіданні керівників та спеціалістів Сіверсько-Донецького БУВР та членів трудового колективу Донецької ГГМЕ.

    На засіданні комісії були розглянуті питання про порядок проведення заходів з реорганізації Донецької ГГМЕ шляхом приєднання її до Сіверсько-Донецького БУВР, а також проведено попередній огляд стану основних фондів Донецької ГГМЕ.

   

* * *

    22 листопада 2017 року в Інформаційно-виставковому центрі «Бузок» (м. Харків, вул. Сумська, 25) відбулось урочисте нагородження переможців та призерів ХІ творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді» (по Харківській області).

    У нагородженні талановитої молоді Харківщини узяли участь начальник Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук Сергій Іванович, начальник Харківського РУВР Жук Віталій Миколайович, директор Департаменту екології та природних ресурсів Харківської облдержадміністрації Тимчук Андрій Анатолійович, радник голови Харківської обласної ради Кірюхін Олексій Михайлович, директор КП «Регіональний інформаційний центр» Харківської обласної ради Суфранова Алла Анатоліївна та голова Харківської обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги Размєтаєв Сергій Володимирович.

    Всі переможці конкурсу (38 дітей) отримали почесні дипломи за І, ІІ або ІІІ призові місця у шести номінаціях та альманах творчих робіт переможців 2017 від організаторів – Сіверсько-Донецького БУВР і ГО «Сіверський Донець – відродження», а від Харківської облдержадміністрації – флеш-карти із символікою конкурсу.

    Ще близько 50 конкурсантів були відзначені подяками за активну участь та пам’ятними подарунками від Всеукраїнської екологічної ліги, 10 учасників були нагороджені відзнаками від Інформаційно-виставкового центру «Бузок», інші діти отримали дипломи учасника. До бібліотек навчальних закладів було передано альманахи творчих робіт переможців 2017 та спецвипуск газети «Вісті Донбасу», присвячений Дню Сіверського Дінця.

    Урочиста церемонія нагородження супроводжувалась виступами вихованців Харківської дитячої музичної школи №3 ім. Марка Кармінського. Виставка творчих робіт учасників конкурсу у виставковій залі ІВЦ «Бузок» була відкрита з 21 по 23 листопада 2017 року.

    Захід було висвітлено на веб-ресурсах Сіверсько-Донецького БУВР, Інформаційно-виставкового центру «Бузок», медіа-групи «Об’єктив», в ефірі телеканалу «Симон» та Харківського обласного радіо.

    Довідкова інформація: Конкурс «Сіверський Донець – очима молоді» проводиться з 2007 року в рамках низки заходів, присвячених Дню Сіверського Дінця, організаторами яких є Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів спільно з громадською організацією «Сіверський Донець – відродження».

    Проведення цього конкурсу та інших заходів до Дня Сіверського Дінця вже третій рік поспіль підтримує Донецька обласна державна адміністрація за сприяння обласного департаменту екології та природних ресурсів, другий рік – Луганська облдержадміністрація, і цього року вперше свою підтримку конкурсу надають Харківська облдержадміністрація та Харківська обласна рада.

    Головна мета творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді» – сформувати у молодого покоління українців активну громадянську позицію з питань охорони природи, усвідомлення важливості річки Сіверський Донець як основної водної артерії сходу України та бажання зберегти водні ресурси рідного краю.

    Творчий погляд на світ очима юності і дитинства розкривають конкурсні роботи у 6-ти номінаціях: 1) фотографії, 2) малюнки, 3) поетичні і прозові твори, 4) вироби з природних та ужиткових матеріалів, 5) дослідницькі роботи та 6) агітаційні розробки.

    В ХІ творчому конкурсі «Сіверський Донець – очима молоді» взяли участь 170 навчальних закладів Харківської (27), Донецької (87) і Луганської (56) областей, через які тече наш Сіверський Донець. Усього на конкурс надано 1134 творчі роботи, у тому числі 202 – з Харкова, Ізюма, Зміїва, Чугуїва та інших населених пунктів Харківської області.

    Всі надані конкурсантами роботи були розглянуті комісією з оцінювання, до якої увійшли фахівці за відповідними напрямками та представники державної влади і органів місцевого самоврядування. По кожній з трьох областей – Харківській, Донецькій та Луганській – визначені по 36 переможців.

    Протокол комісії з оцінювання можна побачити на нашому сайті в розділі: "День Сіверського Дінця" (перейти на сторінку).

    Нагородження переможців конкурсу по Донецькій області пройшло 30 жовтня у м. Слов’янську, по Луганській області – 14 листопада в м. Лисичанську.

   

* * *

    21 листопада 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулось перше засідання комісії, утвореної згідно наказу Держводагентства України від 20.11.2017 № 146, з реорганізації Донецької гідрогеолого-меліоративної експедиції (ГГМЕ).

    На засіданні були присутні голова комісії – Антоненко Віктор Єгорович, заступник начальника Сіверсько-Донецького БУВР, члени комісії – Лоткова Олена Валентинівна, начальник басейнової лабораторії моніторингу вод Сіверсько-Донецького БУВР; Сильченко Олександр В’ячеславович, провідний юрисконсульт, Балдін Євген Аркадійович, начальник Донецької ГГМЕ, Жигалова Галина Іванівна, головний бухгалтер – начальник відділу бухгалтерського обліку, економіки та звітності Донецької ГГМЕ, а також начальник Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук Сергій Іванович та фахівці басейнового управління.

    Комісія прийняла повноваження щодо управління справами Донецької гідрогеолого-меліоративної експедиції та визначила заходи з реорганізації Донецької ГГМЕ шляхом приєднання її до Сіверсько-Донецького БУВР.

    За рішенням комісії право підпису розпорядчих документів Донецької ГГМЕ надано голові комісії Антоненку В.Є.

   

* * *

    18 листопада 2017 року на базі Краматорської ЗОШ № 25 з профільним навчанням відбулась підсумкова науково-практична конференція XVI регіонального конкурсу «Ковиловий степ», організована Донецьким обласним еколого-натуралістичним центром за підтримки Департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації.

    Робота учасників конференції була організована за трьома секціями: «Охорона та збереження степових біоценозів», «Розмноження та інтродукція степових рослин» та «Екологічні проблеми степових районів».

    В роботі журі конкурсу за третьою секцією узяв участь заступник начальника Сіверсько-Донецького БУВР Антоненко В.Є. Переможцям у кожній секції та організаторам конкурсу було презентовано альманах творчих робіт переможців конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді» та інформаційні матеріали, видані до Дня Сіверського Дінця.

   

* * *

    17 листопада 2017 року начальник Харківського РУВР Жук В.М. узяв участь у селекторній нараді Харківської обласної державної адміністрації з розгляду питання «Про стан отримання суб’єктами господарювання дозвільно-погоджувальної документації у сфері екології та природних ресурсів».

    Детальніше – на офіційному веб-сайті Харківської обласної державної адміністрації.

   

* * *

    15 листопада 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ і водогосподарських систем басейнів р. Сіверський Донець, р. Дніпро та річок Приазов’я у межах Харківської, Донецької та Луганської областей (на підконтрольній території) на осінньо-зимовий період 2017-2018 років для задоволення потреб населення і галузей економіки у водних ресурсах в межах встановлених лімітів і створення вільних об’ємів для безаварійного пропуску осінніх дощових паводків і весняної повені.

    Голова Міжвідомчої комісії, начальник Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. доповів про виконання рішень Міжвідомчої комісії від 8 червня 2017 року щодо забезпечення сталої роботи водогосподарського комплексу басейну р. Сіверський Донець, частки Дніпра та річок Приазов'я в межах Харківської, Донецької та Луганської областей (на підконтрольній території) в літньо-осінню межень 2017 року.

    Заступник начальника басейнового управління Білоцерківська Н.О. поінформувала присутніх про результати виконання заходів з управління водними ресурсами в період літньої межені 2017 року і про завдання із забезпечення сталої роботи водогосподарського комплексу басейну р. Сіверський Донець, частки Дніпра та річок Приазов'я на осінньо-зимовий період 2017-2018 рр., для задоволення потреб населення і галузей економіки у водних ресурсах в межах встановлених лімітів та створення вільних об’ємів для безаварійного пропуску осінніх дощових паводків і весняної повені.

    На засіданні Міжвідомчої комісії прозвучала інформація Харківського регіонального центру з гідрометеорології щодо прогнозу розвитку гідрометеорологічної та водогосподарської обстановки на осінньо-зимовий період 2017-2018 років в басейнах р. Сіверський Донець, р. Дніпра та річок Приазов’я.

    З інформацією про якісний стан поверхневих водних об’єктів басейнів р. Сіверський Донець, річок Дніпра та Приазов’я за результатами державного моніторингу в межах Харківської, Донецької і Луганської областей ознайомила присутніх начальник басейнової лабораторії моніторингу вод Лоткова О.В.

    Начальник відділу техногенно-екологічної безпеки Сіверсько-Донецького БУВР Баюш В.Г. доповів про порядок взаємодії та обміну інформації з територіальними органами управління ДСНС щодо запобігання та оперативного реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з водним фактором.

    Про зміни у водному законодавстві в рамках адаптації законодавства України до законодавства ЕС поінформувала присутніх начальник відділу водних об’єктів і моніторингу вод Сидоренко І.В.

    В ході засідання Міжвідомчої комісії були підведені підсумки роботи водогосподарського комплексу в період літньо-осінньої межені 2017 року та визначено завдання на осінньо-зимовий період 2017-2018 рр. щодо забезпечення потреб водокористувачів у басейнах Сіверського Дінця, річок Дніпра та Приазов’я.

    За пропозиціями учасників водогосподарського комплексу, з урахуванням прогнозу водності на осінньо-зимовий період 2017-2018 рр, встановлені режими роботи водосховищ і водогосподарських систем для забезпечення сталої роботи поверхневих водозаборів для потреб у воді населення та галузей економіки Харківської, Донецької та Луганської областей в межах встановлених лімітів.

    Участь у засіданні узяли члени Міжвідомчої комісії та запрошені представники від Харківської, Донецької та Луганської областей: обласних департаментів екології та природних ресурсів та департаментів житлово-комунального господарства, Головного управління Держпродспоживслужби; Головного управління ДСНС України; Державної екологічної інспекції; Управління Держрибагентства; Харківського регіонального центру з гідрометеорології; Харківського, Донецького, Луганського управлінь облводресурсів, Управління каналу «Дніпро-Донбас», КП «Компанія «Вода Донбасу», КП «Харківводоканал», КП «Попаснянський районний водоканал», Сіверсько-Донецького БУВР, а також представники підприємств енергетичної галузі – Зміївської ТЕС, Слов’янської ТЕС, Вуглегірської ТЕС, Курахівської ТЕС, ТОВ «Краматорськтеплоенерго» та інших організацій – учасників водогосподарського комплексу басейну р. Сіверський Донець (Державного регіонального геологічного підприємства «Донецькгеологія», ПАТ «Донрибкомбінат», НПП «Гомільшанські ліси», НПП «Святі гори», тощо).

   

* * *

    14 листопада 2017 року в Центрі позашкільної роботи зі школярами та молоддю м. Лисичанська відбулось урочисте нагородження переможців ХІ творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді» (по Луганській області). По Донецькій області нагородження переможців та призерів відбулось 30 жовтня у м. Слов’янську, а по Харківській області заплановано на 22 листопада в м. Харкові.

    Конкурс «Сіверський Донець – очима молоді» проводиться з 2007 року в рамках низки заходів, присвячених Дню Сіверського Дінця, організаторами яких є Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів спільно з громадською організацією «Сіверський Донець – відродження».

    Проведення цього конкурсу та інших заходів у рамках Дня Сіверського Дінця вже третій рік поспіль підтримує Донецька обласна державна адміністрація за сприяння обласного департаменту екології та природних ресурсів, другий рік – Луганська облдержадміністрація, і цього року вперше свою підтримку конкурсу надають Харківська облдержадміністрація та Харківська обласна рада.

    Головна мета творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді» – сформувати у молодого покоління українців активну громадянську позицію з питань охорони природи, усвідомлення важливості річки Сіверський Донець як основної водної артерії сходу України та бажання зберегти водні ресурси рідного краю.

    Творчий погляд на світ очима юності і дитинства розкривають конкурсні роботи у 6-ти номінаціях: 1) фотографії, 2) малюнки, 3) поетичні і прозові твори, 4) вироби з природних та ужиткових матеріалів, 5) дослідницькі роботи та 6) агітаційні розробки.

    В ХІ творчому конкурсі «Сіверський Донець – очима молоді» взяли участь 170 навчальних закладів Харківської (27), Донецької (87) і Луганської (56) областей, через які тече наш Сіверський Донець. Усього на конкурс надано 1134 творчі роботи, у тому числі 292 – з Луганської області: Лисичанська, Рубіжного, Сєвєродонецька, Сватового, Привілля, Щастя та інших населених пунктів.

    Всі надані конкурсантами роботи були розглянуті комісією з оцінювання, до якої увійшли фахівці за відповідними напрямками та представники державної влади і органів місцевого самоврядування. По кожній з трьох областей – Харківській, Донецькій та Луганській – визначені по 36 переможців.

    Протокол комісії з оцінювання можна побачити на нашому сайті в розділі: "День Сіверського Дінця" (перейти на сторінку).

    Всі переможці конкурсу отримали почесні дипломи за І, ІІ, ІІІ призові місця у шести номінаціях і альманах творчих робіт переможців 2017 – від організаторів, а також флеш-карти з символікою конкурсу – від Луганської облдержадміністрації. Крім того, подяками і пам’ятними подарунками були відзначені ще близько 60 конкурсантів, інші діти отримали дипломи учасника.

    Музичним подарунком для гостей свята стали виступи творчих колективів Центру позашкільної роботи зі школярами та молоддю м. Лисичанська.

   

* * *

    7 листопада 2017 року на території Міжнародного виставкового центру (м. Київ) відбулось урочисте відкриття XV Міжнародної спеціалізованої виставки «AQUA UKRAINE - 2017» у рамках Міжнародного конгресу «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово-комунального господарства».

    У привітальній промові до учасників конгресу Голова Держводагентства України Овчаренко І.І. наголосила на тому, що питання економічно вигідного і раціонального використання водних ресурсів є актуальними і надважливими, адже жодна ланка бізнесових процесів не може обійтися без водних ресурсів так, як і жодна людина не може обійтися без води. А також висловила впевненість, що цей унікальний захід стиратиме бар’єри між владою і бізнесом, і побажала учасникам заходу корисних і цікавих зустрічей, конструктивного діалогу, цікавих проектів та вигідних контрактів.

    Учасники форуму мали можливість знайомитися з експозиціями виставки «AQUA UKRAINE - 2017», зокрема, з оновленою експозицією Державного агентства водних ресурсів України, на якій було презентовано геопортал «Водні ресурси України», Автоматизовану інформаційно-вимірювальну систему «Прикарпаття» та віртуальну екскурсію на споруди Управління Головного Каховського магістрального каналу й Управління каналу «Дніпро-Інгулець» тощо.

    В рамках XV Міжнародної спеціалізованої виставки «AQUA UKRAINE - 2017» відбулась науково-практична конференція «Вода та довкілля», під час якої представниками державних, громадських та наукових установ було висвітлено акутальні проблеми, пов’язані з водним фактором, розглянуто практичні питання покращення якості води та спільно напрацьовано шляхи покращення екологічного стану водойм.

    Участь у заходах XV Міжнародної спеціалізованої виставки «AQUA UKRAINE - 2017» узяв начальник Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. Для формування експозиції Держводагентства Сіверсько-Донецьким БУВР було надано відповідні інформаційні матеріали.

    Фото – зі сторінки Фейсбук Держводагентства України та з особистого фотоархіву начальника Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчука С.І.

   

* * *

    7 листопада 2017 року фахівцями Харківського регіонального управління водних ресурсів проведено ознайомчу екскурсію з діяльністю управління для студентів-гідрологів 4 курсу та викладачів Харківського гідрометеорологічного технікуму Одеського державного екологічного університету.

   

* * *

    5 листопада 2017 року в залі засідань Донецької обласної державної адміністрації відбулась нарада під головуванням Міністра екології та природних ресурсів України Семерака О.М. з обговорення актуальних екологічних питань Донецької області.

    Від Сіверсько-Донецького БУВР участь у нараді взяв начальник управління Трофанчук С.І. з доповіддю про взаємодію з питань використання та охорони вод Сіверсько-Донецького бассейнового управління водних ресурсів з департаментами екології та природних ресурсів Харківської, Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій та державними екологічними інспекціями трьох областей.

   

* * *

    3 листопада 2017 року заступник начальника Сіверсько-Донецького БУВР Білоцерківська Н.О. з метою незалежного оцінювання та взаємообміну досвідом взяла участь у засіданні конкурсної комісії Міжнародного басейнового конкурсу «Барви Дністра», що відбулось у приміщенні Львівського обласного управління водних ресурсів.

    До складу конкурсної комісії увійшли представники Львівського управління облводресурсів, Сіверсько-Донецького БУВР, Чорноморського жіночого клубу «МАМА-86 Одеса», а також художники, викладачі Львівського національного університету ім. І.Франка, та координатори конкурсу від Республіки Молдова.

    Під час засідання було обрано переможців у номінаціях: малюнок, фотографія, вірш, твір, оповідання, стаття, відеофільм, слайд-шоу та інші.

    Результати конкурсу та його переможці будуть оголошені 17 листопада 2017 року на сайті Львівського обласного управління водних ресурсів.

    Міжнародний басейновий конкурс «Барви Дністра», започаткований 2009 року, лише на два роки «молодший» від творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді», який щорічно проводиться Сіверсько-Донецким басейновим управлінням водних ресурсів спільно з громадською організацією «Сіверський Донець – відродження».

    Малюнок призерки Х ювілейного конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді» Діани Разборської з м. Часів Яр, обраний емблемою цьогорічного творчого конкурсу, було передано до м. Львів у якості символічного подарунку з берегів Сіверського Дінця до берегів Дністра – з любов’ю до наших річок і рідної України.

   

* * *

    2 листопада 2017 року в приміщенні Костянтинівської міської ради відбулось виїзне засідання робочої групи департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації з вивчення проблемних екологічних питань, що виникли на території м. Костянтинівка та Костянтинівського району.

    Від Сіверсько-Донецького БУВР участь у засіданні робочої групи узяв начальник управління Трофанчук С.І. В ході засідання були обговорені питання щодо здійснених заходів з усунення екологічного забрудення на території м. Костянтинівка та Костянтинівського району та прийняті рішення:

   

* * *

    31 жовтня – 1 листопада 2017 року в Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів відбувся дводенний семінар для фахівців профільних відділів басейнового управління та його структурних підрозділів – Слов’янського, Маріупольського та Лисичанського відділів комплексного використання водних ресурсів.

    Лекторами семінару за темою: «Порядок отримання та форма дозволу на спецводокористування. Нормативний розрахунок водокористування і водовідведення» виступили начальник Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І., заступник начальника управління Білоцерківська Н.О., начальник відділу використання водних ресурсів Врагова О.А. та фахівці відділу Толстих Г.О., Дворянова І.М., начальник басейнової лабораторії моніторингу вод Лоткова О.В. та начальник відділу економіки Бондар В.С.

    На семінарі було розглянуто інформацію про зміни у чинному законодавстві щодо отримання водокористувачами дозволів на спецводокористування, про видані дозволи на спец водокористування та про інформування водокористувачів щодо отримання дозволів на спец водокористування та про надання звітності структурними підрозділами щодо проведеної роботи, про зміни до рекомендацій щодо надання платних послуг.

    Протягом двох днів проводились практичні заняття із фахівцями з питань заповнення нормативного розрахунку водокористування та водовідведення по підприємствах комунального господарства, сільського господарства та промисловості.

   

* * *

    30 жовтня 2017 року в Центрі культури і довкілля м.Слов’янська відбулось урочисте нагородження переможців та призерів ХІ творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді» (по Донецькій області). З 2007 року його організаторами незмінно виступають Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів спільно з громадською організацією «Сіверський Донець – відродження».

    Проведення цього конкурсу та інших заходів у рамках Дня Сіверського Дінця вже третій рік поспіль підтримує Донецька обласна державна адміністрація за сприяння обласного департаменту екології та природних ресурсів, другий рік – Луганська облдержадміністрація, і цього року вперше свою підтримку конкурсу надають Харківська обласна державна адміністрація та Харківська обласна рада.

    Головна мета творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді» – сформувати у молодого покоління українців активну громадянську позицію з питань охорони природи, усвідомлення важливості річки Сіверський Донець як основної водної артерії сходу України та бажання зберегти водні ресурси рідного краю.

    Творчий погляд на світ очима юності і дитинства розкривають конкурсні роботи у 6-ти номінаціях: фотографії, малюнки, поетичні і прозові твори, вироби з природних та ужиткових матеріалів, дослідницькі роботи та агітаційні розробки.

    Цього року на конкурс «Сіверський Донець – очима молоді» надійшло близько 1150 творчих робіт з трьох областей України – Харківської, Донецької і Луганської, через які тече наш Сіверський Донець. Найбільша кількість робіт – близько 700 – надано з Донецької області. Це утричі більше, ніж торік.

    Всі надані конкурсантами роботи були розглянуті комісією з оцінювання, до якої увійшли фахівці за відповідними напрямками та представники державної влади і органів місцевого самоврядування. По кожній з трьох областей – Харьківській, Донецькій та Луганській – визначені по 36 переможців.

    Протокол комісії з оцінювання можна побачити на нашому сайті в розділі: "День Сіверського Дінця" (перейти на сторінку).

    Під час урочистого нагородження у Слов’янську 36 учасників від Донецької області отримали почесні дипломи переможців конкурсу за І, ІІ, ІІІ призові місця у шести номінаціях та флеш-карти із символікою конкурсу, а також книги про заповідник «Кам’яні могили» в якості подарунка від департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

    Окрема категорія учасників була нагороджена спеціальними дипломами з відзнакою та отримала призи від добрих друзів конкурсу. Завдяки спонсорській підтримці почесні відзнаки та пам’ятні подарунки отримали понад 200 дітей, з них троє наймолодших учасників конкурсу – 4 і 5 років.

    Організатори ХІ творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді» щиро вдячні за допомогу й підтримку, а також внесок у призовий фонд для призерів та переможців:

    Окремо було відзначено юну художницю з м. Часів Яр, вихованку гуртка «Юний біолог» Донецького обласного еколого-натуралістичного центру (керівник гуртка: Трубеко Т.А.), чий малюнок став символом цьогорічного конкурсу.

    Подарунком для гостей свята стали виступи творчих колективів Слов’янська – вокального колективу «Орфей» народної вокальної студії «Сольвейг» Центру дитячої та юнацької творчості м.Слов’янська (керівник: Інна Куриленко), ансамблю спортивного бального танцю «Вдохновение» (керівник: Марія Литвинова), зразкового театру пісні «Фейєрверк» (керівник: Олена Рєзнік), театрального класу Слов’янської школи мистецтв (керівник: Марина Шевельова).

    Родзинкою цього року стала пісня «Розмалюємо світ у свої кольори», присвячена саме творчому конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді», слова до якої створила слов’янська поетеса Любов Мєженіна, музика й аранжування – Інни та Олександра Куриленко. Під час церемонії нагородження учасників від Донецької області ця пісня, що стала своєрідним гімном конкурсу, вперше прозвучала зі сцени Центру культури і довкілля м. Слов’янська у виконанні вокального колективу «Орфей» народної вокальної студії «Сольвейг» Центру дитячої та юнацької творчості м. Слов’янська (керівник: Інна Куриленко).

    Примітка: Урочисте нагородження переможців та призерів по Луганській області відбудеться 14 листопада об 11:00 в Лисичанському центрі позашкільної роботи зі школярами та молоддю (вул. Юнацька, 78), а по Харківській області – 22 листопада о 12:00 в інформаційно-виставковому центрі «Бузок» (вул. Сумська, 25).

   

* * *

    19 жовтня 2017 року в приміщенні Будинку Вчених в м. Харкові відбувся семінар з питань змін екологічного законодавства, змін у сфері отримання дозволів на спеціальне водокористування та з інших природоохоронних питань.

    Від Сіверсько-Донецького БУВР участь у семінарі узяв начальник Харківського РУВР Жук В.М. з доповіддю «Зміни у сфері отримання дозволів на спеціальне водокористування».

   

* * *

    18-19 жовтня 2017 року в Харківському національному університеті будівництва та архітектури відбулась VIII Міжнародна наукова конференція «Ресурс і безпека експлуатації конструкцій, будівель та споруд».

    Від Сіверсько-Донецького БУВР участь у конференції узяв начальник Харківського РУВР Жук В.М.

   

* * *

    17-19 жовтня 2017 року начальник басейнової лабораторії моніторингу вод Лоткова О.В. та провідний хімік координаційного сектору БЛМВ Баранова А.С. відвідали Х Міжнародну виставку «LABComplEX Аналітика. Лабораторія. Біотехнології. Hi-TECH» у м.Київ та узяли участь у науково-практичному семінарі «Законодавчі та організаційні основи метрологічної діяльності: теорія і практика», організатором якого виступив ДП «Укрметртестстандарт».

    В ході семінару з метою поглиблення й оновлення знань з різних аспектів професійної діяльності, а також реалізації у подальшій роботі нових ідей фахівцями Сіверсько-Донецького БУВР були прослухані лекції «Стандартні зразки як засоби повірки, градуювання та контролю точності результатів вимірювань», «Процедура оцінки відповідності засобів вимірювальної техніки: досвід впровадження на території України», «Повірка законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки та вимірювання в сфері законодавчо регульованій метрології».

   

* * *

    12 жовтня 2017 року в приміщенні Костянтинівської міської ради відбулось засідання робочої групи з вивчення проблемних екологічних питань, що виникли на території м. Костянтинівка та Костянтинівського району.

    В ході засідання були обговорені питання щодо ефективності вжитих заходів з усунення екологічного забруднення на території м. Костянтинівка та Костянтинівського району.

    Від Сіверсько-Донецького БУВР участь у засіданні узяв начальник управління Трофанчук С.І.

   

* * *

    6 жовтня 2017 року в Харківській облдержадміністрації відбулась нарада з питань управління водними ресурсами в басейні р. Сіверський Донець під головуванням першого заступника голови Харківської ОДА Беккера М.Л. за участі начальника Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчука С.І. і начальника Харківського РУВР Жука В.М.

    Під час наради були розглянуті питання:

   

* * *

    4 жовтня 2017 року в Краматорську відбулося перше (з новим складом учасників) засідання громадської ради при Донецькій облдержадміністрації.

    На засіданні були обрані голова, заступники та секретар громадської ради, обговорені питання про Положення та регламент громадської ради, склад комітетів (комісій) та план роботи громадської ради при Донецькій облдержадміністрації до кінця 2017 року.

    Участь у засіданні взяв член громадської ради Антоненко В.Є., голова громадської організації «Сіверський Донець – відродження» і заступник начальника Сіверсько-Донецького БУВР.

    Антоненка В.Є. було обрано до складу Комітету з питань житлово-комунального господарства, архітектури, земельних відносин, охорони навколишнього природного середовища, аграрної політики.

    Детальніше – на веб-ресурсі Донецької обласної державної адміністрації.

   

* * *

    5 жовтня 2017 року в Краматорську в приміщенні Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації відбулась нарада з питань приведення до чинного законодавства документів, що підтверджують право власності на користування земельною ділянкою водного фонду Клебан-Бикського водосховища.

    Від Сіверсько-Донецького БУВР участь у засіданні узяли начальник управління Трофанчук С.І. та провідний юрисконсульт Бутко О.О.

   

* * *

    2 жовтня 2017 року відбулась нарада при голові Донецької облдержадміністрації Жебрівському П.І. за участі керівництва Сіверсько-Донецького БУВР в особі начальника управління Трофанчука С.І. та заступника начальника Білоцерківської Н.О. та заступника голови Донецької облдержадміністрації Ремського В.В. і директора департаменту екології та природних ресурсів Натруса С.П., на якій були розглянуті питання про виконання функціональних повноважень та пропозиції Сіверсько-Донецького БУВР на 2018 рік з питань державного управління водними ресурсами в басейні Сіверського Дінця, річок Приазов’я та Дніпра в межах Донецької області.

    Серед інших було прийнято рішення вважати пріоритетним заходи згідно рекомендації ТЕО щодо створення автоматизованої системи моніторингу поверхневих вод у басейні Сіверського Дінця з будівництвом трьох автоматизованих постів на річках Кривий Торець, Казенний Торець та Бахмутка, а також здійснення робіт з відновлення та підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану р.Казенний Торець та її приток р.Грузька та р.Журавка.

   

* * *

    28 вересня 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулось засідання техради басейнового управління з розглядом питань порядку денного:

 1.  Про План евакуації персоналу та перелік обсягів матеріальних цінностей Сіверсько-Донецького БУВР у разі виникнення надзвичайних ситуацій.
 2.  Розгляд проектів дозволів на спеціальне водокористування по підприємствах Донецької і Луганської областей та проектів спеціальних дозволів на користування надрами для надання погодження щодо продажу на аукціоні.
 3.  Про матеріали до семінару на тему: «Порядок отримання та форма дозволу на спец водокористування. Нормативний розрахунок водокористування і водовідведення» та обговорення тем виступів.

   

* * *

    23 вересня 2017 року в парку культури і відпочинку «Шовковичний» м. Слов’янськ відбувся Перший відкритий регіональний ЕКОfest з поетичною назвою «Сіверський Донець – ріка натхнення та любові». Одна з почесних гостей свята, новообрана голова Громадської ради при Держводагентстві України Лілія Гричулевич висловила побажання, щоб ця дуже тепла й лірична назва стала запорукою довгого і плідного життя для такого доброго починання.

    Початок другого десятку свого існування День Сіверського Дінця цього року відзначив Першим регіональним ЕКОфестивалем – відкритим для всіх, хто любить і цінує нашу річку – головну водну артерію сходу України. У кращих європейських традиціях, започизичених з берегів Дунаю, ця ідея проросла в серцях його організаторів – колективу Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів та активістів громадської організації «Сіверський Донець – відродження». Побувавши на запрошення своїх закарпатських та угорських колег-водогосподарників на Міжнародному Дні Дунаю, керівництво басейнового управління захопилось думкою зростити і на землі Придінців’я квітку натхнення та любові до своєї рідної ріки, яка так щедро живить і напуває наш здавна маловодний регіон.

    Як добре, що ця чудова ідея знайшла підтримку в Департаменті екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації та відділі культури Слов’янської міської ради, і запалила серця багатьох творчих людей…

    І ось вже Перший ЕКОfest з нагоди Дня Сіверського Дінця гостинно запросив всіх охочих до зустрічі з рідним краєм у піснях і танцях, фото- і художніх експозиціях, загадках і розвагах, майстер-класах та хімічних експериментах, наукових виданнях та історичній ретроспективі…

    Основну увагу на ЕКОфестивалі було приділено підростаючому поколінню, яким наслідувати цю землю і дбати про рідний край.

    Цікаві ігри й розваги приготували для юних гостей свята методисти і волонтери Донецького обласного еколого-натуралістичного центру (в.о.директора Александрова Н.П.) та Молодіжного центру творчої активності «АртПростір «Happy Hub» (керівник: Денис Рацлав) Центру культури і довкілля м. Слов’янська (директор: Кашлаков О.Є.).

    Дидактичну гру «По Сіверському Дінцю та його притокам» для школярів було організовано географічним гуртком «Конгломерат» (керівники: Задерихіна К.П., Леонтьєва В.О.) Слов’янської загальноосвітньої № 1.

    Можливість долучитись до керамічного промислу, яким здавна славен наш край, а Слов’янськ по праву заслужив звання керімічної столиці Донбасу, надала всім учасникам ЕКОфестивалю Авторська художньо-керамічна майстерня (керівник: Старовойтова І.В.) та її майстер гончарних справ Дмитро Ящук.

    А побачити чарівні перетворення звичайної води під впливом хімічних реагентів і дізнатись більше про річку Сіверський Донець пропонували всім охочим фахівці басейнової лабораторії моніторингу вод та профільних відділів Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів.

    Свої наукові розробки презентував Святогірський державний історико-архітектурний заповідник у м.Святогірську (директор Шарабан С.С.) та та особисто старший науковий співробітник музею, Заслужений працівник культури України Дєдов В.М., а красу Придінців’я у фотоетюдах представив фотохудожник Чередніченко П.Г.

    Яскраву і колоритну концертно-розважальну програму подарували всім гостям Першого відкритого регіонального ЕКОфестивалю «Сіверський Донець – ріка натхнення та любові» творчі колективи Слов’янщини:

    За сценарій і формування концертної програми особлива вдячність Інні Куриленко, ведучим Марині Шевельовій і Михайлу Кібаніку, звукорежисеру Сергію Жукову.

    Заходи в рамках Дня Сіверського Дінця – 2017 були широко висвітлені у засобах масової інформації (див. у розділі «Робота зі ЗМІ»).

    Перший відкритий регіональний ЕКОfest «Сіверський Донець – ріка натхнення та любові» згуртував, на перший погляд, зовсім несхожих між собою людей, різного віку і соціального статусу, з різних куточків нашої України – у позитивних емоціях заради однієї мети, яку поетично висловила керівник Всеукраїнського культурно-мистецького рушникового проекту «Україна єдина: Схід і Захід разом» і добрий друг Сіверського Дінця Світлана Кучеренко:

    Шуми, Донець, могутньою водою!

    До сонця в хвилях велич підіймай!

    Допоки Ти і ми – живі з тобою,

    Шуми, Донець, та Мир оберігай!

   

* * *

    22-23 вересня 2017 року в Слов’янську відбулись масштабні заходи з нагоди Дня Сіверського Дінця – 2017, організовані Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів спільно з громадською організацією «Сіверський Донець – відродження» за підтримки Донецької обласної державної адміністрації та Слов’янської міської ради в рамках відзначення 85-ї річниці Донецької області.

    І першим у низці заходів 22 вересня на території басейнового управління було урочисто відкрито тематичний мурал «Сіверський Донець – ріка натхнення та любові», створений руками майстрів-живописців, викладачів Слов’янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти Білоус Л.В. та Панькової О.Л. за творчим задумом начальника Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчука С.І. та голови громадської організації «Сіверський Донець – відродження» Антоненка В.Є.

    На відкритті муралу були присутні члени колективу басейнового управління та представники громадської організації, а також новообрана голова Громадської ради при Держводагентстві України Гричулевич Л.О. від громадської організації «Чорноморський жіночий клуб», заступник начальника Дністровсько-Прутського БУВР Дзюба Я.В. та інші почесні гості свята.

    Майстриням пензля і барв чудово вдалось передати милу серцю красу Придінців’я і Сіверського Дінця: різнотрав’я його берегів і рибалку на тихому плесі, стрункі берізки й величаві сосни, широкі лани і родючі поля, червону калину і золотавий соняшник, духовну перлину Донецького краю – Святогірську Лавру і споконвічний символ миру, добра і злагоди – щасливу родину лелек над тином і мальвами коло батьківської оселі…

    Ще одним оберегом для колективу управління стануть яскраві відбитки дитячих долоньок, що ніби тримають земну кулю і велику краплину води як першооснову життя на Землі. Це так творчо напередодні свят долучились до фарбування наймолодші БУВРівці – діти й онуки працівників басейнового управління. Море позитивних емоцій і, звісно, пам’ять на роки, допоки не виросте нове покоління тих, хто дбатиме про Сіверський Донець як про найдорожче багатство рідного краю.

   

* * *

    22 вересня 2017 року в конференц-залі Донбаського державного педагогічного університету в м. Слов’янськ відбулась науково-практична конференція «День Сіверського Дінця – діалог заради майбутнього» в рамках відзначення Дня Сіверського Дінця – 2017.

    Участь у конференції узяли представники Державного агентства водних ресурсів України, департаментів екології та природних ресурсів Донецької, Луганської та Харківської обласних державних адміністрацій, Слов’янської міської ради, обласних та регіональних контролюючих органів, провідних наукових установ та водогосподарських організацій, підприємств-водокористувачів Харківської, Донецької та Луганської областей, навчальних закладів, громадських організацій та засобів масової інформації.

    Зі словами привітання до учасників науково-практичної конференції з нагоди вже 11-го Дня Сіверського Дінця звернулись начальник Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І., директор Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації Натрус С.П., заступник начальника Управління економіки, фінансів та інвестицій Держводагентства України Бондаренко Н.М., начальник управління Департаменту екології та природних ресурсів Луганської облдержадміністрації Максименко Є.А. і голова Громадської ради при Держводагентстві України Гричулевич Л.О. від громадської організації «Чорноморський жіночий клуб».

    У своїй доповіді начальник Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. наголосив, що День Сіверського Дінця – це заходи заради доброго майбутнього нашої головної річки Сходу України і досягнення доброї якості всіх вод, до чого мають долучатися всі учасники водогосподарського комплексу Харківської, Донецької і Луганської областей. І зауважив, що конструктивний діалог з обговорення важливих питань між органами влади, місцевого самоврядування, водокористувачами та громадою – єдиний можливий шлях до ефективного покращення екологічного стану басейну Сіверського Дінця, і це підтверджено 10-річною практикою проведення цієї масштабної громадської акції.

    Трофанчук С.І. також розповів, що День Сіверського Дінця – багатоформатний і дуже динамічний простір для втілення різних творчих ініціатив, обміну досвідом та новими ідеями. І що цьогорічний ЕКОfest у рамках свята як раз і запозичений від наших колег із Закарпаття та Угорщини за прикладом відзначення Міжнародного Дня Дунаю. А на створення альманаху творчих робіт учасників конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді» нас надихнули яскраво ілюстровані видання з конкурсу «Барви Дністра». І це лише два з багатьох чудових прикладів співдружності у конкретних справах задля річок рідного краю.

    Під час конференції відбулась передача матеріалів ТЕО «Поліпшення гідрологічного режиму та покращення екологічного стану р. Сіверський Донець в Харківській, Донецькій та Луганській областях», замовником якого виступило Сіверсько-Донецьке БУВР за дорученням Держводагентства України, а виконавцем – Державний регіональний проектно-вишукувальний інститут «Дніпродіпроводгосп». Директор ДРПВІ «Дніпродіпроводгосп» Гринюк В.І. урочисто вручив примірник матеріалів ТЕО директору Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації Натрусу С.П.

    Про діяльність Донецької облдержадміністрації у сфері збереження водних ресурсів та моніторинг якості поверхневих вод шляхом встановлення автоматизованих постів контролю на річці Сіверський Донець та її притоках розповів учасникам конференції заступник директора Департаменту екології та природних ресурсів Лихач О.В. Ключові аспекти запровадження системи моніторингу поверхневих вод в басейні р. Сіверський Донець в Донецькій області розкрив у своєму виступі т.в.о. директора ДП «Східноукраїнський екологічний інститут» Кириця О.П.

    Заступник начальник Дністровсько-Прутського БУВР Дзюба Я.В. презентував досвід прикарпатських колег з попередження та захисту від паводків у верхній частині басейнів річок Сірет та Прут шляхом впровадження сучасної системи моніторингу з автоматичними станціями.

    Гідроекологічні проблеми басейну ріки Сіверський Донець та шляхи їх вирішення були темою виступу першого заступника директора з наукової роботи Українського науково-дослідного інституту екологічних проблем, професора кафедри Харківського національного автомобільно-дорожного університету, кандидата біологічних наук Васенко О.Г. На досягненні екологічної безпеки басейну р. Сіверський Донець як пріоритетному напрямку в роботі КП «Харківводоканал» зупинився у своїй доповіді начальник Управління з науки та інновацій Департаменту з інвестиційної політики, науки та інновацій Комунального підприємства «Харківводоканал», кандидат технічних наук, професор Піліграм С.С.

    Доктор економічних наук, кандидат геологічних наук, в.о. генерального директора Державного регіонального геологічного підприємства «Донецькгеологія» Жикаляк М.В. наголосив у своїй доповіді, що саме басейновий принцип є запорукою ефективного управління ресурсами поверхневих та підземних вод Донбасу. А начальник Донецького обласного управління водних ресурсів Мітницький Ю.В. розповів про проведену роботу з відновлення джерела в урочищі річки Жеребець басейну Сіверського Дінця.

    Досвідом співробітництва з органами публічної влади та громадськістю у басейні Дністра поділилась з учасниками конференції представник громадської організації «Чорноморський жіночий клуб» Гричулевич Л.О., новообрана голова Громадської ради при Держводагентстві України. Партнерську взаємодопомогу громадських організацій в управлінні водними ресурсами підкреслив у своєму виступі й голова ГО «Сіверський Донець – відродження» Антоненко В.Є.

    Свої наукові дослідження на тему історичного минулого річки Сіверський Донець представили учасникам конференції провідний науковий співробітник КЗ «Державний історико-архітектурний заповідник у м.Святогірську», Заслужений працівник культури України Дєдов В.М. та керівник гуртка «Торське наукове товариство» Донецького обласного палацу дитячої і юнацької творчості Поух Л.Й., а вчитель хімії та біології Святогірської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату № 12 Павленко Л.І. озвучила свої напрацювання з точки зору погляду у майбутнє.

    За традицією, було відзначено особистий внесок представників підприємств-водокористувачів, органів самоврядування, науково-дослідних та громадських організацій, засобів масової інформації за активну участь у заходах з відродження водних ресурсів басейну річки Сіверський Донець, розповсюдженні та популяризації відомостей про їх стан, а також формуванні у громадськості і населення патріотичного ставлення до природних ресурсів рідного краю.

    По завершенні конференції її учасникам було запропоновано оглянути гідротехнічні споруди й місця майбутнього розташування автоматизованих постів контролю якості та кількості поверхневих вод на річці Сіверський Донець у сел. Райгородок та м. Святогірськ.

   

* * *

    21-22 вересня 2017 року під егідою Держводагентства України в Хмельницькому обласному управлінні водних ресурсів відбувся семінар фахівців обліково-економічних служб водогосподарських організацій України на тему: «Планування, облік та аналіз використання бюджетних коштів і державного майна галузі в умовах реформування державного сектору економіки».

    Доповіді керівників структурних підрозділів апарату Держводагентства були спрямовані на надання практичної допомоги працівникам з метою вирішення актуальних питань, пов’язаних із забезпеченням ефективного та раціонального використання бюджетних коштів у процесі реалізації водогосподарськими організаціями бюджетних програм.

    Фахівці водогосподарських організацій обмінялись досвідом щодо вирішення нагальних проблем, пов’язаних із взаємодією із місцевими органами влади у вирішенні питань розвитку водогосподарсько-меліоративного комплексу; веденням бухгалтерського обліку в умовах оптимізації водогосподарської галузі; фінансово-економічною роботою в системі управління водогосподарськими організаціями та ін.

    Від Сіверсько-Донецького БУВР участь у семінарі узяли начальник відділу економіки Бондар В.С. і заступник головного бухгалтера Кащенко В.О.

    Детальніше – на веб-ресурсах Держводагентства України та Хмельницького ОВР.

   

* * *

    19 вересня 2017 року в м. Слов’янськ стартував Тиждень пам’яті українського поета-романтика ХІХ століття і нашого земляка-слов’янця Михайла Петренка, присвячений 200-річчю від дня народження поета.

    І першим в рамках Петренківського тижня у Школі мистецтв м.Слов’янська відбулось літературно-мистецьке свято «Живий у пісні, живий у пам’яті народній» за участі кращих виконавців Слов’янщини та переможця Всеукраїнського конкурсу «Голос. Діти - 2» Романа Сасачина (м. Львів). Участь у заході узяв заступник начальника Сіверсько-Донецького БУВР Антоненко В.Є.

    22 і 23 вересня відбудуться літературно-мистецькі зустрічі «Поет-земляк Михайло Петренко: 200 років безсмертя» та «Поетичні нащадки Михайла Петренка», а також упродовж Петренківського тижня заплановано проведення бесід, круглих столів, конкурсів, екскурсій, книжкових виставок та конференцій у закладах культури і освіти Слов’янська і Слов’янського району.

   

* * *

    9 вересня 2017 року Слов’янськ святкував Дня міста, в рамках якого на вулиці Шевченка для жителів і гостей міста відбувся фестиваль «Жива вулиця», а на Соборній площі пройшло святкове гуляння «Класному місту з любов’ю» з концертно-розважальною програмою, виступами слов’янських поетів «Зізнання у любові до рідного міста», виставкою декоративно-ужиткового мистецтва, алеєю художників та майстер-класами, а також урочистою церемонією нагородження кращих із кращих Слов’янським міським головою В.М.Ляхом.

    І першим у списку нагороджуваних було оголошено про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Слов’янська» Віктору Єгоровичу Антоненко, заступнику начальника Сіверсько-Донецького БУВР, за вагомий особистий внесок у діяльність зі збереження, раціонального використання та відновлення водних ресурсів Східної України, плідну краєзнавську діяльність та активне екологічно-патріотичне виховання молоді Слов’янська. З рук міського голови В.Є.Антоненко прийняв нагородну стрічку та посвідчення Почесного громадянина міста під дружні оплески колективу басейнового управління, що підтримував свого колегу і керівника на тернистому шляху до цієї заслуженої нагороди.

    А в понеділок 11 вересня колеги та друзі привітали Віктора Єгоровича з високою відзнакою на урочистих зборах колективу басейнового управління.

   

* * *

    6 вересня 2017 року представники колективу Сіверсько-Донецького БУВР на чолі з начальником управління Трофанчуком С.І. та заступником начальника Антоненком В.Є. узяли участь в урочистих заходах в парку «Шовковичний» з нагоди 74-ї річниці звільнення Слов’янська від нацистських загарбників.

    Мітинг-реквієм «З пам’яттю в серці» завершився покладанням квітів до Монументу Слави.

   

* * *

    5 вересня 2017 року представники колективу Сіверсько-Донецького БУВР провели заходи з благоустрою зони відпочинку «Староріччя» на березі р. Казенний Торець в межах м. Слов’янська до Дня міста і 74-ї річниці звільнення Слов’янщини від нацистських загарбників.

    В зоні відпочинку «Староріччя», якою вже понад 10 років опікуються фахівці-водники, було прибрано побутове сміття та пожовкле листя, скошено сухостій та скопано клумби.

   

* * *

    1 вересня 2017 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. та заступник начальника Антоненко В.Є. взяли участь в урочистих заходах з нагоди свята Першого дзвоника у навчальних закладах Слов’янська, з якими басейнове управління тісно співпрацює з питань еколого-патріотичного виховання дітей та молоді – Слов’янському педагогічному ліцеї та загальноосвітній школі № 15.

    Звернувшись зі словами привітання до педагогічного й учнівського колективу навчальних закладів, представники Сіверсько-Донецького БУВР акцентували увагу, що ставлення до природи є мірилом людського розвитку, й закликали до участі в екологічних громадських заходах, які щороку проводяться колективом басейнового управління спільно з громадською організацією «Сіверський Донець – відродження» з нагоди Дня Сіверського Дінця, Всесвітнього Дня Води і Всеукраїнського Дня Довкілля.

   

* * *

    29 серпня 2017 року заступник начальника Сіверсько-Донецького БУВР Антоненко В.Є. та провідний фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою Киркач Ю.В. узяли участь в еколого-патріотичному заході «Сіверський Донець – річка для життя», присвяченому Дню Сіверського Дінця – 2017.

    Захід було підготовлено учнями початкових класів Навчально-виховного комплексу №1 м. Лиман під керівництвом вчителя вищої категорії Войтенко О.О. та проведено в Лиманській загальноосвітній школі № 2 в рамках методичного об’єднання вчителів Лиманщини. Для педагогів-організаторів, класних керівників та завучів з педагогічно-виховної діяльності у творчій формі було озвучено інформацію про головну водну артерію Сходу України та її надважливе значення для нашого маловодного регіону.

    Заступник начальника Сіверсько-Донецького БУВР Антоненко В.Є. ознайомив учителів Лиманщини з основними аспектами діяльності Сіверсько-Донецького БУВР з управління водними ресурсами в басейні річки Сіверський Донець та інформаційними виданнями, а провідний фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою Киркач Ю.В. розповіла про зусилля колективу басейнового управління та членів громадської організації «Сіверський Донець – відродження» з екологічно-патріотичного виховання дітей та молоді в рамках заходів до Дня Сіверського Дінця – 2017.

   

* * *

    24 серпня 2017 року представники колективу Сіверсько-Донецького БУВР на чолі з керівництвом управління узяли участь у заходах з нагоди Дня Незалежності України: урочистому мітингу біля пам’ятника Тарасові Шевченку та святковому Параді вишиванок на Соборній площі Слов’янська.

   

* * *

    23 серпня 2017 року в м. Слов’янськ відбулось пленарне засіданняпозачергової сесії Слов’янського міської ради, на якій більшістю голосів депутатів було підтримано рішення про присвоєння Антоненку Віктору Єгоровичу звання Почесного громадянина Слов’янська.

    Серед присутніх у залі міської ради поряд з «винуватцем» знаменної події – заступником Сіверсько-Донецького БУВР Антоненком В.Є. були й представники колективу басейнового управління.

   

* * *

    23 серпня 2017 року представники колективу Сіверсько-Донецького БУВР на чолі із заступниками начальника управління Білоцерківською Н.О. і Антоненком В.Є. узяли участь в урочистій церемонії підняття Державного Прапора України біля адміністративної будівлі Слов’янської міської ради з нагоди Дня Прапора України і Дня Незалежності України.

   

* * *

    21 серпня 2017 року в Департаменті екології та природних ресурсів Харківської облдержадміністрації відбулась міжвідомча нарада з розгляду питання «Про стан річки Сіверський Донець у зв’язку з розповсюдженням водної рослинності пістії у 2017 році».

    Від Сіверсько-Донецького БУВР участь в засіданні прийняла в.о. начальника відділу використання водних ресурсів та моніторингу Харківського РУВР Колесникова С.В.

   

* * *

    18 серпня 2017 року заступник начальника Сіверсько-Донецькому БУВР Антоненко В.Є. узяв участь у засіданні робочої групи з питань надрокористування, що відбулось в залі Донецької облдержадміністрації. На засідання було розглянуто звернення Держгеонадр України щодо можливості надання погодження видачі ТОВ ВО «Шахтобуд» спеціального дозволу на користування надрами з метою видобування тугоплавких та керамічних глин Никифорівського родовища, яке знаходиться на землях запасу Никифорівської сільської ради Бахмутського району Донецької області.

   

* * *

    16 серпня 2017 року в приміщенні Харківського управління облводресурсів відбулось засідання технічної ради, на якому були розглянуті наступні питання:

 1. Коригування графіку розрахункового режиму роботи Тимофіївського водосховища на період виконання ремонтних робіт на осінньо-зимову межень (вересень-грудень) 2017 р. та на весняну повінь 2018 р.
 2. Розгляд змін в конструкції донного водовипуску гідротехнічної споруди Слатинського водосховища.

    Від Сіверсько-Донецького БУВР участь в засіданні технічної ради узяв начальник Харківського РУВР Жук В.М.

   

* * *

    15 серпня 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулось засідання технічної ради басейнового управління, на якому були розглянуті питання порядку денного:

 1. Про перелік ділянок річок в басейні Сіверського Дінця Донецької області, які потребують першочергового оздоровлення за матеріалами ТЕО, та надання пропозицій до Донецької облдержадміністрації для включення у програму заходів з розчищення річок області.
 2. Про склад Басейнової ради та підготовку матеріалів по розділах Плану управління річковим басейном Сіверського Дінця з урахуванням наявних матеріалів проекту ТАСІS та ТЕО р. Сіверський Донець.
 3. Про підготовку семінару з питань отримання водокористувачами дозволу на спец водокористування.
 4. Розгляд проектів дозволів на спеціальне водокористування по підприємствах Донецької і Луганської областей.

   

* * *

    11 серпня 2017 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. узяв участь у засіданні колегії Держводагентства України під головуванням Голови Агентства Овчаренко І.І.

    На засіданні колегії були підведені підсумки діяльності водогосподарської галузі за І півріччя 2017 року та визначені основні напрямки діяльності у найближчій перспективі.

    Голова Держводагентства Овчаренко І.І. поінформувала присутніх про виконання першочергових завдань водогосподарської галузі, а саме створення нормативної та методологічної бази для впровадження інтегрованого управління водними ресурсами. Крім того, окремо націлювала керівників водогосподарських організацій долучатись до розробки геопорталу «Водні ресурси України», що відбувається за підтримки проекту «Підтримка України в апроксимації законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища». Такий геопортал відкриє шлях до оновленої інформації про річки та відіграє важливу роль при розробці плану управління річковим басейном.

    Також Овчаренко І.І. повідомила про те, що розпочались роботи з розробки інформаційно-аналітичної системи моніторингу оцінки якості водних ресурсів країни. Ця програма дозволить не лише вести реєстр постів спостережень та обробляти моніторингові дані, а й оптимізує обмін інформацією між суб’єктами моніторингу.

    Під час засідання розглядались проблемні питання, пов’язані з розчисткою та регулюванням русел річок. До обговорення були долучені керівники водогосподарських організацій західного регіону, які детально та практично окреслювали спектр проблемних питань на гірських річках України. Окремо зупинялися на міжнародному досвіді європейських країн у вирішенні цих проблемних питань.

    Підсумовуючи засідання, Голова Держводагентства Овчаренко І.І. націлила водогосподарників на необхідність подальшого впровадження реформ у галузі для досягнення європейських стандартів у питаннях водних ресурсів.

    Детальніше див. на сайті Держводагентства України: http://scwm.gov.ua/news/.

   

* * *

    10 серпня 2017 року заступник начальника Сіверсько-Донецькому БУВР Антоненко В.Є. узяв участь у зустрічі з громадськістю з нагоди відкриття виставки «Періодичні видання Слов’янська минулих років», що представлена у читальній залі Центральної міської бібліотеки м. Слов’янська і присвячена одразу трьом знаменним датам – Дню звільнення міста від німецько-фашистських загарбників (6 вересня), Міжнародному дню солідарності журналістів (8 вересня) і 100-річному ювілею міськрайонної газети «Вісті» (10 вересня). Родзинкою виставки є окремі екземпляри газет, які мають історичну цінність, та ілюструють життя Слов’янська у різні історичні часи.

    В свою чергу Антоненко В.Є. презентував гостям та організаторам виставки інформаційні видання про діяльність Сіверсько-Донецького БУВР та водні ресурси р. Сіверський Донець.

   

* * *

    7 серпня 2017 року в приміщенні Костянтинівської міської ради відбулось виїзне засідання робочої групи з вивчення проблемних екологічних питань, що виникли на території м. Костянтинівка та Костянтинівського району.

    У складі робочої групи у засіданні узяв участь начальник Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І.

    До складу робочої групи також увійшли представники мешканців м. Костянтинівка, члени громадської ради при Костянтинівській міській раді, керівництво та фахівці Костянтинівської міської ради та Костянтинівської райдержадміністрації, департаментів Донецької облдержадміністрації, ГУ ДСНС України в Донецькій області, ГУ Держпродспоживслужби в Донецькій області, ДРГП «Донецькгеологія», ДУ «Донецький обласний лабораторний центр МОЗ України», Державна екологічна інспекція в Донецькій області, КП «Компанія «Вода Донбасу».

   

* * *

    27 липня 2017 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. узяв участь засіданні колегії Донецької облдержадміністрації в м. Костянтинівка, на якому виступив з доповіддю про виконання Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів державного моніторингу якості поверхневих вод в межах Донецької області.

   

* * *

    26 липня 2017 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. і заступник начальника управління Білоцерківська Н.О. провели робочу нараду з колективом Маріупольського відділу комплексного використання водних ресурсів з питань реформування водогосподарської галузі України та водогосподарської ситуації в межах зони діяльності.

    В рамках робочої поїздки керівників та фахівців басейнової лабораторії моніторингу вод у м. Маріуполь по маршруту були відібрані проби води та донних відкладів у моніторингових створах річок Приазов’я та Дніпра згідно програми моніторингу.

   

* * *

    26 липня 2017 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І., заступник начальника управління Білоцерківська Н.О. та начальник Маріупольського відділу комплексного використання водних ресурсів Воротнікова О.В. узяли участь у засіданні круглого столу на тему: «Екологічні проблеми м. Маріуполь та шляхи їх розв’язання на засадах збалансованого розвитку», що було організовано у м. Маріуполь громадською організацією Всеукраїнська екологічна ліга.

    В ході засідання круглого столу розглядались питання поліпшення екологічної ситуації у техногенно навантажених регіонах України, екологічних викликів та проблем м. Маріуполь і шляхів їх розв’язання, ефективної взаємодії суспільства, держави та бізнесу з метою вирішення екологічних питань, пропозиції до Стратегії розвитку м. Маріуполь до 2021 року, тощо.

   

* * *

    24 липня 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулось засідання технічної ради басейнового управління з розгляду питання про підготовку матеріалів щодо одержання дозволів на спеціальне водокористування (обґрунтування потреби у воді, розгляд нормативів ГДС, тощо) у зв’язку з внесенням змін до законодавства України.

   

* * *

    21 липня 2017 року начальник відділу техногенно-екологічної безпеки Сіверсько-Донецького БУВР Баюш В.Г узяв участь у виїзному засіданні робочої групи з розгляду питань щодо розчистки русла р. Сіверський Донець та ліквідації аварійних дерев (на звернення активістів села Богородичне), на виконання рішення протоколу наради Слов’янської райдержадміністрації від 17.07.2017.

    Члени робочої групи здійснили огляд аварійних дерев та русла р. Сіверський Донець і надали ініціативній групі села Богородичне роз’яснення стосовно подальшого плану дій з усунення вказаних проблемних питань.

   

* * *

    20 липня 2017 року начальник управління Трофанчук С.І., на виконання листа Держводагентства від 05.07.2017 № 3756/9/11-17, з метою вжиття заходів щодо запобігання подальшому забрудненню значних територій та отруєнню населення м. Костянтинівка і Костянтинівського району, через порушення правил екологічної безпеки при експлуатації очисних споруд Костянтинівського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства КП «Компанія «Вода Донбасу», узяв участь у виїзному засіданні робочої групи департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації з вивчення проблемних екологічних питань, що виникли на території м. Костянтинівка та Костянтинівського району.

    У виїзному засіданні робочої групи також узяли участь представники Костянтинівської міської ради та Костянтинівської райдержадміністрації, Державної екологічної інспекції у Донецькій області, ГУ ДСНС України в Донецькій області, Костянтинівської міжрайонної прокуратури, департаменту екології та природних ресурсів, департаменту цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи, департаменту розвитку базових галузей промисловості Донецької облдержадміністрації, Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ Держспоживслужби в Донецькій області, Центральної контрольно-дослідницької та проектно-вишукувальної лабораторії КП «Компанія «Вода Донбасу».

    За підсумками засідання робочої групи були прийняті відповідні рішення, зокрема щодо відбору проб атмосферного повітря в районі забруднення та надання їх до Інституту громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України (м. Київ) для проведення досліджень. Після отримання результатів аналізів передбачено проведення наступного засідання робочої групи. Наразі зв’язок місця забруднення (біо-став № 2 очисних споруд Костянтинівського ВУВКГ) з поверхневим водним об’єктом (р. Кривий Торець) не встановлено.

   

* * *

    17 липня 2017 року в смт. Білогорівка Попаснянського району Луганської області відбулась зустріч начальника Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчука С.І., заступника начальника управління Білоцерківської Н.О., начальника басейнової лабораторії моніторингу вод Лоткової О.В., в.о. начальника Луганського РУВР Борщевської Г.К., фахівців БЛМВ та Луганського РУВР з директором Департаменту екології та природних ресурсів Луганської облдержадміністрації Тіхоновим О.В. і керівництвом КП «Попаснянський районний водоканал» з питань створення Лисичансько-Рубіжанського сектору басейнової лабораторії моніторингу вод Сіверського Донецького БУВР.

    А також з колективом Луганського РУВР було проведено робочу нараду щодо реформування водогосподарської галузі України і водогосподарської ситуації в межах зони діяльності.

   

* * *

    17 липня 2017 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І., заступник начальника управління Антоненко В.Є. та начальник відділу техногенно-екологічної безпеки Баюш В.Г. узяли участь у нараді в Слов’янській райдержадміністрації під головуванням голови РДА Данилюка Є.І. з розгляду питань щодо розчистки русла р. Сіверський Донець та ліквідації аварійних дерев (на звернення активістів села Богородичне).

    У нараді також узяли участь представники Долинської сільської ради, відділу з питань цивільного захисту, відділу житлово-комунального господарства, відділу агропромислового розвитку Слов’янської райдержадміністрації, начальник Слов’янського районного управління ДСНС України в Донецькій області, директор Національного природного парку «Святі гори», інженер з охорони і захисту лісу ДП «Слов’янський лісгосп».

    За підсумками наради було створено робочу групу із залученням заявника та представників причетних установ для розгляду звернення, а також дано завдання фахівцям Слов’янської райдержадміністрації спільно з Сіверсько-Донецьким БУВР підготувати запит до Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації щодо розробки робочого проекту з санітарної очистки берегів р. Сіверський Донець в межах Слов’янського району із включенням до Програмних заходів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на 2018 рік.

   

* * *

    7 липня 2017 року Трофанчук Сергій Іванович приймав щиросердні вітання від свого колективу, представників місцевих органів влади та колег з інших водогосподарських організацій з призначенням на посаду начальника Сіверсько-Донецького БУВР згідно наказу Держводагентства України.

    З добрим напутнім словом звернулись до новопризначеного колеги заступники управління – Білоцерківська Наталія Олексіївна і Антоненко Віктор Єгорович, який протягом 40 років очолював колектив басейнового управління і 20 з них під його керівництвом професійно зростав послідовник, наразі затверджений начальником, – спадкоємець славних традицій і продовжувач вагомих досягнень Сіверсько-Донецького БУВР.

    «Ми переконані, що Ваш професійний досвід, управлінський талант і організаторські здібності дозволять примножити досягнення колективу задля розквіту водогосподарської галузі України! Впевнені, що Ваша діяльність на цій посаді буде щедрою на нові ідеї та фахові здобутки, мудрі й далекоглядні рішення, вірність традиціям колективу і філософії служіння водним ресурсам басейну річки Сіверський Донець!» – вітали нового начальника інші представники колективу, а також колеги зі структурних підрозділів управління у Маріуполі, Харкові, Лисичанську.

    До урочистих вітань Трофанчука Сергія Івановича з призначенням на посаду начальника Сіверсько-Донецького БУВР приєднались і голова Слов’янської районної ради Черніков Костянтин Георгійович, заступник голови Слов’янської райдержадміністрації Мєдвєдєва Лариса Миколаївна, заступник Слов’янського міського голови Сіваш Дмитро Вікторович, заступник начальника Донецького обласного управління водних ресурсів Мельников Володимир Миколайович та директор ТОВ «Екологічний Інжиніринг» Задорожна Маргарита Григорівна. Вони розділили цю радісну мить з колективом басейнового управління не лише за своїми службовими повноваженнями, а й через добрі професійні взаємини та багаторічну плідну співпрацю з питань збереження і відродження водних ресурсів рідного краю в басейні річки Сіверський Донець.

    У відповідь начальник Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. подякував всім за теплі вітання та зауважив, що тільки спільними зусиллями, за підтримки всього колективу ми зможемо успішно вирішити непрості завдання сучасності та продовжувати реформування водогосподарської галузі з метою імплементації Водної Рамкової Директиви ЄС та наближення національного законодавства до європейського.

    А також найактивнішим учасникам підготовки до поїздки представників Сіверсько-Донецького БУВР на відзначення Міжнародного Дня Дунаю до Угорщини та Закарпаття було оголошено подяки та вручено пам’ятні подарунки.

   

* * *

    6 липня 2017 року начальник Харківського РУВР Жук В.М. узяв участь у виїзному науково-практичному семінарі «Практичне застосування сучасного обладнання для очищення різнопрофільних стоків», який відбувся у м. Чугуїв Харківської області.

    В рамках семінару було проведено екскурсію на підприємстві «ЕКОТОН».

   

* * *

    5 липня 2017 року представники колективу Сіверсько-Донецького БУВР на чолі з в.о. начальника Трофанчуком С.І. та заступником начальника, головою громадської організації «Сіверський Донець – відродження» Антоненком В.Є. узяли участь у мітингу на Соборній площі Слов’янська, присвяченому третій річниці визволення міста від проросійських терористів.

    Серед присутніх на заході були жителі й гості Слов’янська, представники органів влади, підприємств і громадських організацій, військовослужбовці. В ході мітингу згадували події, що відбувалися в 2014 році, та вшановували пам’ять воїнів, які загинули під час бойових дій за наше місто.

    День визволення Слов’янська від проросійських терористів відзначається 5 липня згідно з Постановою Верховної Ради України від 31 березня 2016 року № 1069-VIII.

    Захід висвітлено на сайті інтернет-видання «Деловой Славянск».

   

* * *

    З 29 червня по 1 липня 2017 року в.о. начальника Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. та заступники начальника управління Антоненко В.Є. і Білоцерківська Н.О., на запрошення Головного Держуправління водного господарства та Південно-Задунайської Дирекції водного господарства, узяли участь у заходах в рамках відзначення Міжнародного Дня Дунаю у м. Барч на березі однієї з приток Дунаю – річки Драва в Угорщині на кордоні з Хорватією (29 червня) та у м. Тячів на березі іншої притоки Дунаю – річки Тиса в Україні на кордоні з Румунією (1 липня).

    Країни басейну р. Дунай відзначають Міжнародний День Дунаю з 2004 року, починаючи з 10-ї річниці підписання Угоди про захист р. Дунай. Метою цього дня є привернення уваги до цінностей водних ресурсів та необхідності їх раціонального використання й збереження.

    День Дунаю, який щороку наприкінці червня проходить під егідою Міжнародної комісії захисту р. Дунай, є спільним пан-європейським заходом, спрямованим на інформування та підвищення екологічної культури громадян. Дунай – це друга найдовша річка Європи та єдина у світі, басейн якої розподілений між 19 країнами, об’єднуючи 81 млн. осіб. Тому це свято стало символом партнерства та добросусідства усіх народів, що проживають на берегах цієї великої європейської річки.

    Спів-організаторами заходу спільно з проектом ЄС «Підтримка України в апроксимації напрацьованого законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища» виступили Міністерство екології та природних ресурсів України, Державне агентство водних ресурсів України, Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса, Закарпатська обласна організація Всеукраїнської екологічної ліги, Тячівська об’єднана громада, компанія Кока-кола Беверіджиз Україна, компанія «Rener».

    Програма святкування 11-го Міжнародного Дня Дунаю була насиченою і включала в себе різноманітні екологічно-освітні та розважальні заходи: обговорення актуальних водогосподарських питань і презентації реалізовуваних проектів, виставки та екскурсії, конкурси і флешмоби, виступи творчих колективів та дегустації смачних національних страв, а також взаємообмін корисним практичним досвідом з питань управління водними ресурсами транскордонних річок в басейні р. Дунай.

    Інформацію про відзначення Дня Дунаю в басейні річки Тиса висвітлено на сайті БУВР р. Тиса та в ефірі телекомпанії «М-студіо».

   

* * *

    27 червня 2017 року представники Сіверсько-Донецького БУВР та ГО «Сіверський Донець – відродження» узяли участь в урочистих зборах з нагоди 21-ї річниці Дня Конституції України, що відбулись у великій залі Слов’янської міської ради за участі представників органів влади, правоохоронних органів, Національної гвардії України, громадських організацій, молоді та преси.

    Всіх присутніх з державним святом привітали заступник Слов’янського міського голови Юрій Підлісний, директор департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації Надія Оксенчук, капітан Національної Гвардії України Євген Цуцков та заступник голови Громадської організації “Молодь Сходу України” Оксана Ступак.

    Учасникам заходу було запропоновано перегляд відео на тему «Історія Конституції» і «Прийняття Конституції 1996 року», а також святковий концерт за участі вихованців Школи мистецтв і вокальних колективів Центру дитячо-юнацької творчості м. Слов’янська.

    Інформацію про захід висвітлено на офіційному веб-порталі Слов’янської міської ради та на сайті інтернет-видання «Деловой Славянск».

   

* * *

    23 червня 2017 року в залі засідань військово-цивільної адміністрації м. Авдіївка відбулось засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням в.о. голови Донецької облдержадміністрації Ремського В.В. за участі членів делегації Міністерства екології та природних ресурсів України.

    В ході засідання були розглянуті питання: про екологічний стан у Донецькій області та шляхи вирішення проблемних питань з обговоренням проблем функціонування суб’єктів господарювання на лінії зіткнення в умовах проведення антитерористичної операції; про стан водопостачання у Донецькій області та шляхи вирішення проблемних питань; про забруднення територій області вибухонебезпечними предметами та проведення заходів з розвідки і гуманітарного розмінування.

    В роботі комісії узяли участь члени обласної комісії з питань ТЕБ та НС, а також запрошені: представники Європарламенту, посольств іноземних держав в Україні, Верховної Ради України, центральних органів виконавчої влади України, обласних департаментів, управлінь, підприємств і організацій, міські голови, голови райдержадміністрацій, керівники військово-цивільних адміністрацій, голови обʼєднаних територіальних громад.

    Від Сіверсько-Донецького БУВР у роботі комісії узяв участь в.о. начальника управління Трофанчук С.І.

    Інформацію про захід висвітлено на офіційному сайті Донецької обласної державної адміністрації і на сайті Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

   

* * *

    23 червня 2017 року в залі засідань Краматорської міської ради відбулась нарада Донецької облдержадміністрації з обговорення актуальних екологічних питань Донецької та Луганської областей за участю заступника Міністра екології та природних ресурсів України Вакараша В.М.

    В ході наради були обговорені питання: про підсумки роботи Департаменту екології та природних ресурсів Донецької ОДА у 2016 році та напрямки діяльності у 2017 році; про проблемні питання в екологічній сфері в Луганській області та шляхи їх вирішення, а також у сфері охорони навколишнього природного середовища у Донецькій області; про екологічний стан об’єктів підвищеної небезпеки Луганської області; про взаємодію з питань використання та охорони вод басейнового управління з департаментами екології та природних ресурсів Донецької та Луганської облдержадміністрацій; про необхідність вдосконалення природоохоронного законодавства; про діяльність у сферах охорони водних ресурсів, поводження з відходами, моніторингу навколишнього природного середовища, природно-заповідної справи та озеленення населених пунктів.

    Від Сіверсько-Донецького БУВР участь у нараді узяв в.о. начальника управління Трофанчук С.І. з доповіддю про взаємодію з питань використання та охорони вод басейнового управління з департаментами екології та природних ресурсів Донецької та Луганської облдержадміністрацій.

    Інформацію про подію розміщено на офіційному сайті Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

   

* * *

    23 червня 2017 року до Донецької області відбувся візит делегації Міністерства екології та природних ресурсів України під головуванням заступника міністра екології та природних ресурсів України Вакараша В.М.

    Під час перебування на Донеччині високі гості узяли участь у робочій нараді Донецької облдержадміністрації з актуальних екологічних питань Донецької та Луганської областей та засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у м. Авдіївка, а також оцінили хід реконструкції Краматорського міського Саду Бернадського, оглянули пост автоматизованої системи моніторингу стану довкілля у м. Краматорськ, ознайомились із роботою відділу з сортування твердих побутових відходів КП «Донецький регіональний центр поводження з відходами» та Регіонального полігону побутових відходів у м. Краматорськ, побували в регіональних ландшафтних парках «Краматорський» і «Клебан-Бик», відвідали ПрАТ «Авдіївський коксохімічний завод» тощо.

    Участь у заходах в рамках візиту делегації Міністерства екології та природних ресурсів України до Донецької області узяв .о. начальника Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І.

    Інформацію про це висвітлено на офіційному сайті Міністерства екології та природних ресурсів України.

   

* * *

    22 червня 2017 року в м. Краматорськ в рамках інформаційних заходів офіційної делегації Представництва Європейського Союзу в Україні відбувся тренінг «Як написати грантову заявку на конкурси ЄС».

    Під час тренінгу документаліст відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні Ірина Стаднійчук зробила огляд програм ЄС у галузі освіти, молоді, культури, медіа та ознайомила з інформаційними ресурсами Представництва ЄС.

    З виступу експерта з розробки та подання грантових заявок, координатора Прес-клубу реформ (м. Кропивницький) Вікторії Талашкевич учасники заходу дізнались про те, як працює грантове фінансування та які особливості грантової підтримки ЄС, які є поточні програми і гранти ЄС та як підготувати успішну грантову заявку, тощо.

    Захід проводився в рамках інформаційної кампанії «Будуймо Європу в Україні» від Представництва ЄС в Україні, що розрахована на чотири роки та являє собою серію інформаційно-просвітницьких заходів (вуличних акцій, виставок, семінарів, тренінгів, круглих столів та дискусійних майданчиків), які проводитимуться в усіх обласних центрах України. Мета кампанії – пояснити важливість реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС. До участі у заходах в рамках інформаційної кампанії Представництва ЄС запрошуються усі охочі.

    Від Сіверсько-Донецького БУВР та ГО «Сіверський Донець – відродження» участь у заході узяли провідний інженер з використання водних ресурсів, заступник голови громадської організації Зіньковська С.В. та провідний фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою Киркач Ю.В.

   

* * *

    21 червня 2017 року в м. Сєвєродонецьк відбулось засідання обласної Міжвідомчої комісії з питань моніторингу довкілля під головуванням директора Департаменту екології та природних ресурсів Луганської облдержадміністрації Тіхонова О.В.

    Під час роботи Міжвідомчої комісії були розглянуті питання: про існуючий стан системи спостережень за станом навколишнього природного середовища та необхідність розробки Програми моніторингу довкілля Луганської області; про нагальні проблеми у сфері ведення екологічного моніторингу на регіональному рівні та можливі шляхи їх вирішення; про стан справ у сфері ведення моніторингу окремих складових довкілля та результати моніторингових досліджень за підсумками 2016 року; про необхідність удосконалення існуючої мережі спостережних пунктів тощо.

    Від Сіверсько-Донецького БУВР у роботі комісії узяли участь: в.о. начальника управління Трофанчук С.І. з доповіддю про моніторинг поверхневих водних ресурсів в зоні діяльності басейнового управління, заступник начальника Антоненко В.Є., в.о. начальника Луганського РУВР Борщевська Г.К., начальник відділу використання водних ресурсів та моніторингу Бабак О.В., начальник Лисичанського відділу КВВР Аркатов І.С.

    Також участь у роботі Міжвідомчої комісії узяли представники Центральної геофізичної обсерваторії, Луганського центру з гідрометеорології, Луганського обласного лабораторного центру МОЗ України, Державної екологічної інспекції, ГУ Держгеокадастру, ГУ Держпродспоживслужби, Департаменту ЖКГ Луганської ОДА, Луганського РУВР та ін.

   

* * *

    21 червня 2017 року в залі Слов’янської міської ради відбулась публічна дискусія для молоді, активістів та представників громадських організацій в рамках інформаційних заходів від Представництва Європейського Союзу в Україні.

    Учасники зустрічі дізнались про ключові напрями поточних відносин між Україною та ЄС, програми, проекти та інформаційні ресурси Євросоюзу, а також можливості співпраці у 2017 році.

    Від Сіверсько-Донецького БУВР та ГО «Сіверський Донець – відродження» участь у публічній дискусії узяла провідний інженер з використання водних ресурсів, заступник голови громадської організації Зіньковська С.В.

    Фотоматеріали надано інтернет-виданням «Деловой Славянск», на сторінках якого висвітлено цю подію.

   

* * *

    15 та 16 червня 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР було організовано перевірку знань та щорічне навчання водіїв автотранспортних засобів басейнового управління з питань безпеки дорожнього руху.

    Навчання проводилось у режимі онлайн-спілкування з викладачем Мелітопольської технічної школи Анненко-Куцевол К.В. Від Сіверсько-Донецького БУВР знання водіїв з питань безпеки дорожнього руху перевіряли в.о. начальника управління Трофанчук С.І. та провідний інженер з охорони праці Харченко Д.Є.

   

* * *

    З 12 по 15 червня 2017 року працівники Харківського РУВР пройшли навчання і перевірку знань з питань промислової безпеки та охорони праці, яке проводилось на базі Харківського обласного управління водних ресурсів викладачами Державного інституту управління та економіки водних ресурсів Сторчак В.А. та Стовбун А.І.

    Під час занять слухачів було проінформовано про ключові положення законодавства України з питань охорони праці та основні питання щодо гігієни праці, пожежної безпеки й електробезпеки на виробництві, надання першої медичної допомоги потерпілим.

   

* * *

    14 червня 2017 року в.о. начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчук узяв участь у Форумі місцевого розвитку, що відбувся в залі Слов’янської міської ради за участі представників органів місцевого самоврядування та структурних підрозділів державних органів влади, що працюють на території Слов’янської громади, громадських організацій та засобів масової інформації, активістів та представників міжнародних організацій.

    Присутні мали можливість заслухати презентації та звіти щодо стану партнерства Слов’янської громади з Програмою Розвитку ООН в межах її напрямків діяльності та окремих проектів, зокрема проекту «Відновлення врядування та примирення на територіях України, що постраждали від кризи» в рамках програми відновлення та розбудови миру, а також обговорити проблемні питання щодо розвитку у громаді, затвердити подальші плани дій та систематизувати співпрацю з громадськими об’єднаннями й активними групами, затвердити склади необхідних робочих груп за спеціальними напрямками співпраці Слов’янської громади та Програми Розвитку ООН.

    При підготовці матеріалу використані фотографії з сайту "Деловой Славянск".

   

* * *

    9 червня 2017 року заступник начальника Сіверсько-Донецького БУВР Білоцерківська Н.О. узяла участь у нараді Держводагентства України з питань видачі дозволів на спец водокористування під головуванням першого заступника Голови Держводагентства Михайла Хорєва за участю територіальних органів та водогосподарських організацій Держводагентства. Основною темою заходу було обговорення нормативно-правової бази щодо забезпечення видачі, анулювання та переоформлення дозволів на спец водокористування.

    Детальніше – на офіційному сайті Держводагентства України: http://scwm.gov.ua/news/...

    В матеріалі використано фотографії зі сторінки Фейсбук Державного агентства водних ресурсів України.

   

* * *

    9 червня 2017 року в.о. начальника Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. спільно з ініціативною групою громадської організації «Сіверський Донець – відродження» та співробітниками Національного природного парку «Святі гори» здійснили огляд прибережної захисної смуги р. Сіверський Донець в межах м. Святогірськ та с. Богородичне, де 23 травня було проведено громадську екологічну акцію «Чистий берег Дінця» під егідою програми для молоді «ЮНІСЕФ». В результаті огляду було зафіксовано відносно чистий вигляд території Національного природного парку «Святі гори», яку було прибрано учасниками громадської екологічної акції.

    Для закріплення ефекту й з метою впливу на свідомість відпочивальників, у місцях масового відпочинку було встановлено попереджувальні стенди з красномовним написом: «Не смітити! Тут прибирали діти», виготовлені в рамках реалізації даного проекту «Чистий берег Дінця» в результаті перемоги ініціативної групи ГО «Сіверський Донець – відродження» у програмі малих грантів «ЮНІСЕФ» для молоді.

    Також за активну участь у громадській екологічній акції «Чистий берег Дінця» у 2016 та 2017 роках, вагомий внесок в екологічно-патріотичне виховання дітей та молоді, формування дбайливого ставлення до природи і водних ресурсів рідного краю Подяку від Сіверсько-Донецького БУВР та громадської організації «Сіверський Донець – відродження» було вручено заступнику директора Богородичанської загальноосвітньої школи Ковальовій Олені Володимирівні.

   

* * *

    8 червня 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулось засідання Міжвідомчої комісії з питань підготовки водогосподарського комплексу до роботи в період літньо-осінньої межені 2017 року в басейнах річок Сіверського Дінця, Дніпра та Приазов’я у межах Харківської області та Донецької і Луганської областей на території, підконтрольній органам влади.

    В ході засідання були розглянуті питання порядку денного:

 1. Про виконання рішень Міжвідомчої комісії від 15 березня 2017 року та результати роботи водогосподарського комплексу в басейнах річок Сіверського Дінця, Дніпра та Приазов’я у весняний період 2017 року в межах Харківської області та Донецької і Луганської областей на території, підконтрольній органам влади.
 2. Прогноз розвитку гідрометеорологічної та водогосподарської обстановки в басейнах річок Сіверського Дінця, Дніпра та Приазов’я на літньо-осінню межень 2017 року.
 3. Про водогосподарську обстановку на водних об’єктах в басейнах річок Сіверського Дінця, Дніпра та Приазов’я на початок межені та основні завдання щодо забезпечення водними ресурсами водокористувачів Харківської, Донецької і Луганської областей в межах встановлених лімітів у маловодний період року.
 4. Пропозиції учасників Міжвідомчої комісії щодо режимів роботи водосховищ та водогосподарських систем на період літньо-осінньої межені 2017 року згідно Правил експлуатації та вимог щодо підтримання водності річок.
 5. Про встановлення оптимальних режимів роботи водосховищ і водогосподарських систем в басейнах річок Сіверського Дінця, Дніпра та Приазов’я на період літньо-осінньої межені 2017 року з урахуванням потреб всіх учасників водогосподарського комплексу Харківської області та Донецької і Луганської областей на території, підконтрольній органам влади.

    Участь у засіданні узяли члени Міжвідомчої комісії, представники Департаментів екології та природних ресурсів, житлово-комунального господарства та цивільного захисту Харківської, Донецької і Луганської облдержадміністрацій; Головного управління Держпродспоживслужби у Харківській і Луганській областях; Головного управління ДСНС України; Державної екологічної інспекції; Управління Держрибагентства; Харківського регіонального центру з гідрометеорології; Харківського, Донецького, Луганського управлінь облводресурсів, Управління каналу «Дніпро-Донбас», КП «Компанія «Вода Донбасу», КП «Харківводоканал», КП «Попаснянський районний водоканал», Сіверсько-Донецького БУВР, а також представники підприємств енергетичної галузі – Зміївської ТЕС, Слов’янської ТЕС, Вуглегірської ТЕС, Курахівської ТЕС, Миронівської ТЕС, «Шебелинка-газвидобування» та інших організацій – учасників водогосподарського комплексу басейну р. Сіверський Донець (ПАТ «Донрибкомбінат», Бахмутська еколого-гідрогеологічна партія ДРГП «Донецькгеологія» тощо).

   

* * *

    8 червня 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулось засідання колегії басейнового управління за участі членів колегії, представників Харківського, Донецького і Луганського обласних управлінь водних ресурсів та запрошених фахівців управління.

    В ході засідання колегії були розглянуті питання порядку денного:

 1. Про підсумки роботи водогосподарського комплексу басейну р. Сіверський Донець за І квартал 2017 року та основні завдання на ІІ квартал 2017 року.
 2. Про взаємодію із сектором Держводагентства у Донецькій, Луганській та Харківській областях з питань реалізації Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють відносини, пов’язані з одержанням документів дозвільного характеру щодо спец водокористування» від 07.02.2017 №1830-VIII.
 3. Про стан виконання заходів із запобігання проявам корупції.

   

* * *

    7 червня 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулось засідання Державної екзаменаційної комісії Слов’янського навчально-консультаційного центру Національного університету водного господарства та природокористування по захисту дипломних робіт на рівень спеціаліста та бакалавра під головуванням в.о. начальника управління Трофанчука С.І.

    До складу Державної екзаменаційної комісії також увійшли директор Слов’янського навчально-консультаційного центру Національного університету водного господарства та природокористування Московченко В.Ф., доцент, кандидат сільськогосподарських наук Процюк В.С., заступники начальника Сіверсько-Донецького БУВР Антоненко В.Є. та Білоцерківська Н.О.

    Свої дипломні роботи захищали 6 студентів першого слов’янського випуску за напрямом «Екологія, охорона навколишнього природного середовища та збалансоване природокористування».

    По закінченні голова Державної екзаменаційної комісії Трофанчук С.І. привітав студентів з успішним захистом дипломних робіт та побажав їм успіхів на обраному шляху, впевненості у своєму призначенні та щирої любові до природи, без чого важко уявити професію еколога.

   

* * *

    6 червня 2017 року заступник начальника Сіверсько-Донецького БУВР Антоненко В.Є. узяв участь в засіданні робочої групи з питань надрокористування при департаменті екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації. Члени робочої групи обговорили питання про розгляд звернення Держгеонадр України від 02.03.2017 № 5054/13/12-17 щодо можливості надання погодження продажу на аукціоні спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки Мазанівського родовища глин, яке знаходиться у Слов’янському районі Донецької області.

   

* * *

    2 червня 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулись урочисті збори колективу з нагоди Дня працівників водного господарства України за участі ветеранів управління та представників структурних підрозділів з Харкова і Лисичанська.

    Привітати колектив басейнового управління цього дня завітали заступник Слов’янського міського голови Підлісний Юрій Іванович, голова Слов’янської райдержадміністрації Данилюк Євген Іванович, заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації Лихач Олександр Володимирович, радник голови Харківської обласної ради Кирюхін Олексій Михайлович, директор Слов’янського навчально-консультаційного центру Національного університету водного господарства та природокористування Московченко Володимир Федорович, а також представники підприємств та організацій водогосподарського комплексу басейну річки Сіверський Донець.

    За традицією, керівник управління – в.о. начальника Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук Сергій Іванович підбив підсумки роботи колективу за рік, окреслив завдання на майбутнє, озвучив вітання від колег та керівництва галузі. Слова пошани і вдячності за вагомий внесок у розвиток водогосподарської галузі України були адресовані ветеранам управління, які мають високі державні нагороди – орден «За заслуги», грамоти Верховної Ради та Кабінету Міністрів України, відзнаки «Почесний працівник Держводагентства України» та іменні годинники.

    З гордістю, тепло і радісно вітав колектив заступника начальника управління Білоцерківську Наталію Олексіївну з високою державною нагородою – грамотою Верховної Ради України, яку їй було вручено 1 червня у Києві на урочистих зборах з нагоди професійного свята в Державному агентстві водних ресурсів України. Слова привітання звучали для передовиків праці, які отримували нагороди з рук представників влади області, міста й району, а також керівництва басейнового управління.

    Високий рейтинг басейнового управління Сіверського Дінця серед водогосподарських організацій щороку підтверджується кількістю та якістю заслужених нагород. Так, відзнаками Державного агентства водних ресурсів України було нагороджено в цей день начальника Слов’янського відділу комплексного використання водних ресурсів Омельченко Марину Валеріївну, начальника Харківського регіонального управління водних ресурсів Жука Віталія Миколайовича, хіміка І категорії басейнової лабораторії моніторингу вод Єкімову Ірину Олександрівну.

    Відзнаки Донецької обласної державної адміністрації було вручено заступнику начальника відділу водних об’єктів і моніторингу вод Сидоренко Ірині Володимирівні, заступнику начальника відділу використання водних ресурсів Толстих Анні Олексіївні та заступнику начальника басейнової лабораторії моніторингу вод Полторацькій Олені Олексіївні.

    Почесні грамоти Слов’янської міської ради отримали начальник відділу економіки Бондар Вікторія Сергіївна та провідний хімік БЛМВ Кудріна Ольга Володимирівна. Почесні грамоти Слов’янської райдержадміністрації – заступник начальника Слов’янського відділу КВВР Адоньєва Валентина Олександрівна та провідний токсиколог БЛМВ Карва Антоніна Захарівна. Почесні грамоти Слов’янської районної ради – начальник відділу техногенно-екологічної безпеки Баюш Віктор Григорович та провідний фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою Киркач Юлія Валентинівна. Заступник начальника Антоненко Віктор Єгорович приймав вітання і грамоту від Харківської обласної ради.

    Почесною грамотою Сіверсько-Донецького БУВР було нагороджено провідного інженера з розрахунків та режимів відділу водних об’єктів і моніторингу вод Жукову Наталію Леонідівну. Грамоти Сіверсько-Донецького БУВР вручено начальнику Лисичанського відділу КВВР Луганського РУВР Аркатовій Оксані Іванівні, хіміку І категорії Харківського РУВР Бровко Надії Шаймурадівні, провідному інженеру з розрахунків та режимів відділу техногенно-екологічної безпеки Гаврилюк Ользі Василівні, провідному інженеру з використання водних ресурсів відділу використання водних ресурсів Івановій Ользі Володимирівні, провідному інженеру з використання водних ресурсів Маріупольського відділу КВВР Тростінській Вікторії Дмитрівні, бухгалтеру І категорії відділу бух обліку та звітності Хацько Валентині Олександрівні, хіміку І категорії БЛМВ Цибренко Світлані Іванівні.

    Подяки Сіверсько-Донецького БУВР оголошено хіміку ІІ категорії БЛМВ Гетьман Ірині Олександрівні, інженеру І категорії з використання водних ресурсів відділу використання водних ресурсів Дворяновій Ірині Миколаївні, сторожу господарської служби Кругловій Катерині Федорівні, інженеру І категорії з розрахунків та режимів відділу використання водних ресурсів та моніторингу Луганського РУВР Поповій Наталії Вікторівні, провідному інженеру-гідротехніку відділу техногенно-екологічної безпеки Престинській Людмилі Юріївні, провідному бухгалтеру відділу бух обліку та звітності Сідаш Ларисі Петрівні, інженеру І категорії з використання водних ресурсів Харківського відділу КВВР Швець Ірині Сергіївні.

    Святковий настрій присутнім створювали й чудові виступи юних талантів Слов’янщини – вихованців Марини Шевельової, Інни та Олександра Куриленків, з якими басейнове управління пов’язує давня дружба і плідна співпраця, втілена у піснях на слова Алли та Віктора Антоненків. За творчий внесок у справу збереження водних ресурсів та з нагоди 20-річчя зразкового вокального колективу «Орфей» його художньому керівнику Інні Куриленко було оголошено подяку від керівництва Сіверсько-Донецького БУВР.

    Урочистисті заходи з нагоди Дня працівників водного господарства України висвітлено у засобах масової інформації регіону (див. у розділі "Робота зі ЗМІ").

* * *

    1 червня 2017 року в.о. начальника Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. та заступник начальника Білоцерківська Н.О. узяли участь в урочистих заходах до Дня працівників водного господарства України, що відбулись у Києві в Державному агентстві водних ресурсів України.

    Вітання учасникам зустрічі передали від Президента України – представник Координаційного центру при Президентові України Уляна Грачова, від Голови Верховної ради України – народний депутат України Іван Рибак, від Прем’єр-міністра України – заступник Державного секретаря Кабінету Міністрів України Сергій Дегтяренко. Працівників водогосподарської галузі привітали заступник Міністра екології та природних ресурсів України Василь Полуйко та голова Держводагентства України Ірина Овчаренко.

    Кращим працівникам галузі за сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток галузі водного господарства були вручені нагороди від Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства екології та природних ресурсів України, Профспілки працівників агропромислового комплексу України, Державного агентства водних ресурсів України, Українського гідрометеорологічного центру, Товариства меліораторів та водогосподарників України.

    Заступник начальника Сіверсько-Донецького БУВР Білоцерківська Н.О. також отримала нагороду з рук народного депутата України Івана Рибака – Грамоту Верховної Ради України.

    Щиро вітаємо Наталію Олексіївну з високою заслуженою нагородою!

    В матеріалі використано фотографії зі сторінки Фейсбук Державного агентства водних ресурсів України.

   

* * *

    З 29 травня по 1 червня 2017 року на факультеті техногенно-екологічної безпеки Національного університету цивільного захисту України відбувся захист бакалаврських дипломних робіт за напрямом підготовки «Екологічна безпека».

    В якості голови державної екзаменаційної комісії захист дипломних робіт приймав начальник Харківського РУВР Жук В.М.

    В цілому випускники показали якісний рівень підготовки, старанність та завзяття, а теми дипломних робіт були присвячені дослідженню екологічних проблем майже усіх областей України.

   

* * *

    31 травня 2017 року Урядом ухвалене рішення про запровадження обліку поверхневих водних об’єктів в Україні, а саме внесені відповідні зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 08.04.1996 № 413 «Про затвердження Порядку ведення державного водного кадастру» та від 20.08.2014 № 393 «Про затвердження Положення про Державне агентство водних ресурсів України».

    Необхідність внесення змін до зазначених проектів постанов Кабінету Міністрів України була викликана започаткуванням впровадження басейнового принципу управління водними ресурсами відповідно до Закону України від 04.10.2016 № 1641-VІІI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом».

    Це важливий крок для отримання сучасної, достовірної та точної інформації про поверхневі водні об’єкти України. Адже для того, щоб ефективно управляти водними ресурсами, необхідно мати об’єктивні дані про кількісний стан поверхневих вод. Враховуючи, що в Україні з 1957¬ року зазначений облік не провадився, започаткування його ведення є необхідним та актуальним, що створить реальне підґрунтя на основі кількісного аналізу зробити достовірну оцінку поверхневих вод України.

    Зазначені дані використовуватимуться як для прийняття ефективних управлінських рішень органами виконавчої влади, так і для об’єктивного інформування громадськості про стан водних ресурсів України. Це ще один з чергових кроків із впровадження Україною в практику своєї діяльності заходів з імплементації Водної Рамкової Директиви Європейського Союзу.

    Джерело: офіційний сайт Держводагентства України http://scwm.gov.ua/news/...

   

* * *

    На виконання наказу Держводагентства України від 04.05.2017 № 61, протягом травня 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР вжито заходи з приведення до належного естетичного стану виробничих об’єктів басейнового управління, в тому числі:

    - проведення зварювальних робіт з демонтажу та заміни нижньої частини металевих дверей гаражів, ремонт і зміцнення нижніх навісів конструкцій гаражних дверей;

    - фарбування об’єктів господарського призначення: гаражних дверей, в’їзних та внутрішніх дворових воріт, ящиків для зберігання балонів, решіток на вікнах І поверху та зовнішнього сходового маршу, металоконструкції вольєру;

    - переміщення до внутрішнього двору металоконструкцій вольєру для зберігання великогабаритних матеріальних цінностей;

    - поновлення розмітки на об’єктах господарського призначення (маркування гаражів, протипожежні написи) та розмітки напрямів пересування та паркування автотранспорту у дворі басейнового управління;

    - поточний ремонт гаражних приміщень, шпатлювання й оновлення фарби підвіконь на сходовому марші адміністративної будівлі Сіверсько-Донецького БУВР тощо.

    А також у взаємодії з КП «Водозниження» забезпечено приведення до належного технічного стану під’їзних шляхів до адміністративної будівлі басейнового управління.

    Заходи з приведення до належного естетичного стану виробничих об’єктів басейнового управління будуть продовжені в червні 2017 року.

   

* * *

    27 травня 2017 року Останній шкільний дзвоник пролунав для учнів та випускників Святогірської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату № 12. Серед інших нагороджених грамотами й подяками цього дня, були й учасники громадської екологічної акції «Чистий берег Дінця», яку 23 травня цього року було проведено громадською організацією «Сіверський Донець – відродження» спільно з Сіверсько-Донецьким БУВР та Національним природним парком «Святі гори».

    Учням 7 класу було оголошено Подяки басейнового управління та громадської організації «Сіверський Донець – відродження» за пропагування дбайливого ставлення до водних ресурсів рідного краю та активну участь у громадській екологічній акції «Чистий берег Дінця» 2017 під егідою програми «ЮНІСЕФ».

    А вчителю хімії та біології Павленко Лілії Іванівні, під керівництвом якої школярі так завзято брали участь в акції, було вручено грамоту Національного природного парку «Святі гори» за високий рівень професійної компетентності, вміння створювати нові ідеї та успішне керівництво екоосвітніми проектами у справі виховання у підростаючого покоління любові до природи і бачення прекрасного в ній.

    Колектив басейнового управління приєднується до вітань і бажає талановитому вчителю та її вихованцям нових успіхів та перемог на ниві екологічно-патріотичного виховання молоді, а також сподівається на їх активну участь у конкурсі творчих робіт «Сіверський Донець – очима молоді», який щорічно проводиться Сіверсько-Донецьким БУВР до Дня Сіверського Дінця.

   

* * *

    27 травня 2017 року заступник начальника Сіверсько-Донецького БУВР Антоненко В.Є. в якості почесного гостя узяв участь в урочистих заходах Слов’янського хіміко-механічного технікуму.

    Одразу потрійним святом став цей день для колективу навчального закладу, увібравши в себе урочистості з нагоди професійного свята – Дня хіміка (відзначається щороку в останню неділю травня), День відкритих дверей та День зустрічі випускників. Ці три події в житті технікуму не лише вмістились в один день, а й поєднали кілька поколінь його студентів – колишніх, теперішніх і майбутніх, подарувавши їм усім радість зустрічі з однодумцями.

    Як колишній випускник Слов’янського хіміко-механічного технікуму, Віктор Єгорович Антоненко привітав його колектив зі святом та висловив сподівання, що і надалі цей навчальний заклад буде пов’язувати з Сіверсько-Донецьким БУВР тісна співпраця і взаємодія, завіривши у всебічній підтримці з боку керівництва басейнового управління.

    І це не лише проведення різноманітних екологічно-патріотичних заходів за активної участі студентів та викладачів технікуму (громадські толоки на берегах річок Казенний Торець та Сіверський Донець, конкурс творчих робіт «Сіверський Донець – очима молоді», науково-практичні конференції до Дня Сіверського Дінця і круглі столи до Всесвітнього дня води), а й виробнича практика студентів технікуму на базі басейнової лабораторії моніторингу вод, наукове керівництво й рецензування дипломних робіт його випускників фахівцями басейнового управління, і подальша трудова діяльність найкращих з них – хіміків та екологів – у Сіверсько-Донецькому БУВР.

   

* * *

    26 травня 2017 року в залі Донбаського державного педагогічного університету відбулись урочистості з нагоди останнього дня навчального року – свята Останнього дзвоника – для ліцеїстів Слов’янського педагогічного ліцею.

    Присутні на урочистому заході в.о. начальника Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. та заступник начальника управління, голова громадської організації «Сіверський Донець – відродження» Антоненко В.Є. тепло привітали директора Бабенко О.А. та весь колектив Слов’янського педагогічного ліцею, з яким басейнове управління вже протягом багатьох років поєднує тісна взаємодія з питань екологічно-патріотичного виховання молоді.

    Кожного року ліцеїсти беруть активну участь та незмінно займають призові місця у конкурсі творчих робіт «Сіверський Донець – очима молоді», який Сіверсько-Донецьке БУВР спільно з ГО «Сіверський Донець – відродження» ось уже понад 10 років поспіль проводить щоосені до Дня Сіверського Дінця.

    Представники Слов’янського педагогічного ліцею є учасниками й інших природоохоронних заходів басейнового управління – громадських толок на березі р. Казенний Торець в зоні відпочинку «Староріччя» в рамках акції «Зробимо Україну чистою разом!», круглих столів до Всесвітнього дня води (водних ресурсів), тематичних занять в рамках Тижня Сіверського Дінця, науково-практичної конференції до Дня Сіверського Дінця тощо.

   

* * *

    25 травня 2017 року в басейновій лабораторії моніторингу вод Сіверсько-Донецького БУВР було проведено екскурсію для студентів ІІІ курсу Слов’янського хіміко-механічного технікуму, які навчаються за спеціальністю «Прикладна екологія» (викладач В.Б.Камнєва).

    Про діяльність басейнового управління із забезпечення державного управління в галузі водного господарства, реалізацію державної політики у сфері використання, збереження та відтворення водних ресурсів розповіли молоді в.о. начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчук та начальник басейнової лабораторії моніторингу вод О.В.Лоткова.

    Фахівці лабораторії ознайомили майбутніх екологів з виробничою діяльністю басейнової лабораторії в рамках виконання державного моніторингу поверхневих вод та надали інформацію про сучасний стан водних ресурсів в зоні діяльності басейнового управління.

    Студенти відвідали гідрохімічний, радіологічний і токсикологічний сектори, а також бактеріологічну і гідробіологічну служби лабораторії, побачили сучасні прилади для лабораторних досліджень якості води і визначення вмісту речовин у поверхневих водних об’єктах.

    За результатами екскурсії, більша частина студентів висловила бажання проходити виробничу практику саме в басейновій лабораторії моніторингу вод.

   

* * *

    24 травня 2017 року в м. Слов’янськ у конференц-залі Донбаського державного педагогічного університету відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар «Михайло Петренко: до проблем історичної правди», присвячений 200-річчю від дня народження нашого земляка-слов’янця, українського поета-романтика ХІХ століття Михайла Петренка.

    Участь у семінарі узяли в.о. начальника Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. та заступник начальника Антоненко В.Є., член оргкомітету заходу.

    В ході семінару було відзначено активну громадянську позицію та вагомий внесок колективу Сіверсько-Донецького БУВР і членів ГО «Сіверський Донець – відродження» у встановлення до 195-річчя від дня народження Михайла Петренка пам’ятного знаку на місці батьківської садиби поета та меморіальної дошки на фасаді Центральної міської бібліотеки Слов’янська, якій наразі присвоєно ім’я нашого видатного земляка.

    Детальніше - на сайті Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

   

* * *

    24 травня 2017 року начальник Харківського РУВР Жук В.М. узяв участь у V Міжнародній науково-практичній конференції «Економічні проблеми та перспективи розвитку житлово-комунального господарства на сучасному етапі», яка відбулась у Харківському національному університеті міського господарства ім. О.М. Бекетова.

    Особливу увагу було приділено обговоренню питань актуалізації та удосконалення процесів подальшого реформування житлово-комунального господарства, досягненню економічної ефективності цієї сфери та екологічно-економічної безпеки держави у даному контексті.

    У цілому робота конференції стала простором для діалогу представників економічних наук, державного управління, представників наукової спільноти, органів державної влади та місцевого самоврядування, науковців-початківців, студентів, що актуалізує її значимість як науково-освітнього феномену.

   

* * *

    23 травня 2017 року в м. Краматорськ на території фільтрувальної станції КП «Краматорський водоканал» за участі голови Донецької облдержадміністрації П.І.Жебрівського в рамках Програми економічного і соціального розвитку Донецької області на 2017 рік відбувся запуск І етапу «Автоматизованої системи моніторингу стану довкілля Донецької області».

    Презентував систему моніторингу директор Департаменту екології та природних ресурсів С.П.Натрус. Ця система представляє собою апаратно-програмний комплекс, який сприятиме вирішенню завдань регіонального моніторингу довкілля. В рамках системи встановлено 6 стаціонарних постів моніторингу атмосферного повітря: у містах Краматорськ, Курахове, Бахмут, Маріуполь (2 пости) та Миколаївка. Крім стаціонарних постів, на Донеччині також працюватимуть три мобільні лабораторії. Придбання автоматизованих постів було здійснено за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища згідно Програмних заходів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на 2017 рік.

    Детальніше - на сайті Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

    Система моніторингу довкілля відповідає європейській конвенції стану моніторингу навколишнього середовища і створюється для виявлення критичних чинників антропогенного впливу, збільшення рівня знань про екологічний стан навколишнього природного середовища, поліпшення оперативності та якості інформаційного обслуговування користувачів на всіх рівнях, більш якісного обґрунтування виконання природоохоронних заходів.

    В рамках «Автоматизованої системи моніторингу стану довкілля Донецької області» найближчим часом будуть встановлені два автоматизовані пости контролю якості води на р. Сіверський Донець вище та в місці централізованого водозабору для потреб Донецької області. Наразі триває розробка ще трьох автоматизованих постів контролю якості води на річках Казенний Торець, Кривий Торець та Бахмутка для забезпечення систематичних спостережень за рівнем води та гідрохімічними показниками у зонах підвищеного ризику на поверхневих водних об’єктах басейну р. Сіверський Донець в межах Донецької області у рамках кризового моніторингу.

    Про це повідомив присутній на заході в.о. начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчук.

    Захід висвітлено на офіційному сайті Донецької облдержадміністрації (стаття; відеорепортаж).

   

* * *

    23 травня 2017 року в м. Святогірськ відбулась громадська екологічна акція «Чистий берег Дінця», організована громадською організацією «Сіверський Донець – відродження» спільно з Сіверсько-Донецьким БУВР та Національним природним парком «Святі Гори» під егідою програми «ЮНІСЕФ».

    Вперше акція «Чистий берег Дінця» була проведена 5 травня 2016 року в рамках Всеукраїнської екологічної акції «Зробимо Україну чистою разом!». Цього року ініціативна група ГО «Сіверський Донець – відродження» стала переможцем програми малих грантів «ЮНІСЕФ» для молоді з проектом: Громадська екологічна акція «Чистий берег Дінця» з очищення від сміття прибережної захисної смуги р. Сіверський Донець в межах НПП «Святі Гори».

    Метою проведення громадської екологічної акції «Чистий берег Дінця» 2017 є підвищення рівня екологічної культури громадян і, перш за все, юного покоління українців; формування пріоритетів ощадливого природокористування і дбайливого ставлення до водних ресурсів шляхом проведення громадської толоки з очищення від сміття прибережної зони річки Сіверський Донець в межах Національного природного парку «Святі гори»; розвиток творчого потенціалу і волонтерського екологічно-патріотичного руху шляхом створення й розповсюдження тематичних інформаційних матеріалів; підтримка громадських ініціатив шляхом відзначення активних учасників акції; висвітлення проведених заходів у засобах масової інформації з метою популяризації позитивного досвіду і розширення проекту.

    Участь в акції узяли представники колективів Сіверсько-Донецького БУВР і НПП «Святі Гори», члени громадських організацій «Сіверський Донець – відродження» та «ЕКО Слов’янськ», студентська й учнівська молодь зі Слов’янського хіміко-механічного технікуму (на чолі з директором), Богородичанської загальноосвітньої школи і Святогірської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату № 12, а також представники громадськості і ЗМІ.

    Учасників акції було забезпечено рукавичками, пакетами для сміття і питною водою. У якості заохочення представникам навчальних закладів вручено солодощі та подяки за участь. За пропозицією організаторів школярі й студенти підготували агітаційні плакати на тему збереження водних ресурсів річки Сіверський Донець і чистоти її берегів для розміщення в місцях масового відпочинку. Організатори ж узяли на себе виготовлення попереджувальних стендів для встановлення в місцях несанкціонованих сміттєзвалищ на території Національного природного парку «Святі гори».

    Підсумки акції: близько сотні учасників громадської толоки очистили від сміття прибережну смугу річки Сіверський Донець на території Національного природного парку «Святі гори» уздовж приблизно 5 км від моста у місті Святогірськ до моста у селі Богородичне, як найбільш облюбовану відпочивальниками і, відповідно, найбільш засмічену. Спільними зусиллями було зібрано понад півсотні пакунків зі сміттям. Приємно відзначити, що несанкціонованих сміттєзвалищ поменшало порівняно з минулорічними «знахідками» в ході акції. Організатори мають надію, що з часом ця акція, поширившись на всю територію Придінців’я, зробить чистими береги Сіверського Дінця!

    Проведення громадської екологічної акції «Чистий берег Дінця» було висвітлено у ЗМІ: в ефірі телеканалу «С-плюс» і на сайті інтернет-газети «Деловой Славянск», а також на сторінці Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації у Фейсбук.

   

* * *

    22 травня 2017 року начальник Харківського РУВР Жук В.М. узяв участь у засіданні технічної ради Харківського управління облводресурсів, на якому розглядались питання коригування графіків режимів роботи Бідилівського, Олександрівського, Африканівського водосховищ комплексного призначення та ставка-накопичувача «Степок», що на балансі Харківського управління облводресурсів, на період з травня 2017 року до квітня 2018 року.

    На засіданні було прийнято рішення погодити в межах компетенції скориговані графіки розрахункових режимів роботи названих водосховищ та направити пропозиції на Міжвідомчу комісію при Сіверсько-Донецькому БУВР для встановлення відповідних режимів роботи.

   

* * *

    18 травня 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулось засідання робочої групи з проведення громадської екологічної акції «Чистий берег Дінця» під головуванням в.о. начальника управління Трофанчука С.І.

    У засіданні взяли участь голова ГО «Сіверський Донець – відродження» Антоненко В.Є., представник ініціативної групи молоді у складі громадської організації Красуленко О.О., заступник начальника басейнового управління Білоцерківська Н.О., фахівці Сіверсько-Донецького БУВР.

    Приємно відзначити, що всі учасники засідання були в українських вишиванках з нагоди Дня Вишиванки – 2017.

    Довідка: Громадську акцію «Чистий берег Дінця» було започатковано Сіверсько-Донецьким БУВР та ГО «Сіверський Донець – відродження» спільно з Національним природним парком «Святі Гори» і вперше проведено у 2016 році в рамках Всеукраїнської екологічної акції «Зробимо Україну чистою разом!» за участі представників влади, громадськості та учнівської молоді м. Святогірськ і с. Богородичне.

    Спільними зусиллями близько 100 учасників акції було очищено від сміття лівий берег Сіверського Дінця, найбільш облюбований відпочивальниками, протяжністю 5 км – від моста у м. Святогірськ до моста у с. Богородичне: ліквідовано більше десятка несанкціонованих сміттєзвалищ, зібрано понад сотню пакунків зі сміттям.

    У 2017 році проведення громадської екологічної акції заплановано на 23 травня. Очікується, що участь у природоохоронних заходах в рамках акції візьмуть представники громадських організацій та учбових закладів Слов’янська, Святогірська і Богородичного. Цього року акція «Чистий берег Дінця» проходитиме в рамках програми «ЮНІСЕФ» для молоді, переможцем якої з однойменним проектом стала ініціативна група молоді від громадської організації «Сіверський Донець – відродження».

   

* * *

    13 травня 2017 року в рамках Всеукраїнської щорічної акції «За чисте довкілля» представники колективу Сіверсько-Донецького БУВР та активісти громадської організації «Сіверський Донець – відродження» провели заходи з благоустрою зони відпочинку «Староріччя» на березі річки Казенний Торець.

    Зусиллями ініціативної групи на чолі з в.о. начальника Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчуком С.І. було здійснено покіс трави, очищено від бур’янів альпінарій та клумби, вивезено два пакунки сміття.

    Довідка: Це вже третя цьогорічна толока в зоні відпочинку «Староріччя». Рівно місяць тому, 13 квітня 2017 року, Сіверсько-Донецьким БУВР спільно з ГО «Сіверський Донець – відродження» за участі студентської молоді Слов’янська було проведено масштабну весняну толоку на «Староріччі».

    Прибрано від побутового сміття прибережну захисну смугу річки Казенний Торець, клумби скопано і засіяно квітами, а уздовж доріжки та поблизу дерев’яних лав висаджено молоді саджанці декоративних деревно-чагарникових культур, безкоштовно наданих Національним природним парком «Святі Гори»: спірея, гортензія, чубушник, форзиція, глід, бузина, яблуня Нєдзвєцького, верба Матсудана.

    Слід зазначити, що попри неочікуване різке зниження температури повітря, усі висаджені саджанці прижились і деякі з них скоро розквітнуть.

    За благодійної допомоги ПрАТ «Бетонмаш» на дитячий майданчик в зоні відпочинку «Староріччя» було завезено пісок та виділено фарби для оновлення зовнішнього вигляду металевих конструкцій. 4 травня 2017 року ініціативною групою Сіверсько-Донецького БУВР було виконано фарбування дерев’яних лав та металевих частин дитячого майданчика, а також прибрано сміття з урн на території зони відпочинку «Староріччя».

    Проведення заходів з благоустрою прибережної захисної смуги річки Казенний Торець в межах Слов’янська та зони відпочинку «Староріччя» стало вже доброю традицією для колективу Сіверсько-Донецького БУВР та членів громадської організації «Сіверський Донець – відродження». Понад 10 років вони опікуються цим куточком Слов’янська, залучаючи до практичної екологічно-патріотичної діяльності учнівську й студентську молодь міста.

    У 2016 році зусилля ентузіастів та фахівців-водників з реалізації проекту «Створення, впорядкування і догляд зони відпочинку «Староріччя» у прибережній захисній смузі р. Казенний Торець в межах м. Слов’янська» були гідно оцінені на загальнодержавному рівні.

    За зайняте І місце на Всеукраїнському конкурсі «До чистих джерел» Міністерства екології та природних ресурсів України громадську організацію «Сіверський Донець – відродження» нагороджено Дипломом переможця в категорії «Представник місцевої державної адміністрації, органу місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства».

   

* * *

    8 і 9 травня 2017 року в.о. начальника Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. та заступник начальника Антоненко В.Є. узяли участь у загальноміських заходах з відзначення Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні з покладанням квітів до пам’ятників воїнам-визволителям.

    На фото: мітинг-реквієм біля Монументу Слави в центральному міському парку культури і відпочинку м.Слов’янськ.

   

* * *

    5 травня 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулись заходи з нагоди Дня пам’яті та примирення 8 Травня і Дня Перемоги 9 Травня. Були озвучені вітання від голови Держводагентства України І.І.Овчаренко та керівників підприємств і організацій водогосподарської галузі.

    Заступник начальника Сіверсько-Донецького БУВР В.Є.Антоненко, звернувшись до колективу зі словами привітання, закликав гідно вшанувати подвиг народу, пам’ятаючи, якою великою ціною була завойована та Перемога. Пам’ять загиблих у Другій світовій війні було вшановано хвилиною мовчання.

    Далі для колективу Сіверсько-Донецького БУВР прозвучали пісні на воєнну тематику та українські народні пісні у виконанні фольклорного вокального колективу «Слов’яночка» (художній керівник: Г.І.Кушнир).

   

* * *

    4 травня 2017 року в рамках Всеукраїнської щорічної акції «За чисте довкілля» представники колективу Сіверсько-Донецького БУВР провели заходи з благоустрою зони відпочинку «Староріччя» на березі річки Казенний Торець: очистили урни від сміття, якого набралось на два великі пакунки, а також оновили фарби на металевих конструкціях дитячого майданчика та дерев’яних лавах зони відпочинку. Нагадаємо, фарба та пісок для дитячої пісочниці були надані ПрАТ «Бетонмаш» в якості благодійної допомоги проекту «Староріччя».

    Довідка: 13 квітня цього року в зоні відпочинку «Староріччя» зусиллями колективу Сіверсько-Донецьким БУВР та членів ГО «Сіверський Донець – відродження» за участі студентської молоді міста було проведено масштабну весняну толоку: прибрано від побутового сміття прибережну захисну смугу річки Казенний Торець, клумби скопано і засіяно квітами, а уздовж доріжки та поблизу дерев’яних лав висаджено молоді саджанці декоративних деревно-чагарникових культур від НПП «Святі Гори»: спірея, гортензія, чубушник, форзиція, глід, бузина, яблуня Нєдзвєцького, верба Матсудана.

   

* * *

    28 квітня 2017 року до Всесвітнього дня охорони праці в залі виконкому Слов’янської міської ради були підведені підсумки міського огляду-конкурсу з охорони праці за 2016 рік, який проводиться щорічно з метою поліпшення контролю за функціонуванням системи управління охороною праці, створення безпечних і здорових умов праці на підприємствах, в установах і організаціях м. Слов’янська.

    За результатами перевірки міською оглядовою комісією, у складі якої представники Управління соціального захисту населення, Слов’янського районного управління – філії Головного управління Держсанспецслужби України в Донецькій області, Слов’янського відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань, Координаційної ради голів профспілкових комітетів підприємств, організацій та установ міста, Управління житлово-комунального господарства та відділу охорони здоров’я Слов’янської міської ради під головуванням заступника Слов’янського міського голови, серед 107 підприємств, установ та організацій Слов’янська були визначені переможці.

    За високі показники та належний рівень стану охорони праці Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів посіло І місце серед учасників конкурсу оглядової групи «Невиробнича сфера». Грамоту і вітання приймали представники Сіверсько-Донецького БУВР – заступник начальника Антоненко В.Є. та провідний інженер з охорони праці Харченко Д.Є.

   

* * *

    28 квітня 2017 року до Всесвітнього дня охорони праці в залі Сіверсько-Донецького БУВР відбулась зустріч колективу басейнового управління зі страховим експертом з охорони праці відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків Кібірєвим Ю.О. на тему: «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».

    Це девіз Всесвітнього дня охорони праці у 2017 році, який щороку визначає Міжнародна організація праці з метою привернення уваги суспільства до проблем у сфері охорони праці та попередження травматизму й захворювань на робочому місці.

   

* * *

    28 квітня 2017 року в м.Київ у залі засідань Бортницького міжрайонного управління водного господарства ім. М.А.Гаркуші відбулось засідання науково-технічної ради Держводагентства України, на якому були розглянуті наступні питання:

 1. Про техніко-економічне обґрунтування «Поліпшення гідрологічного режиму та покращення екологічного стану річки Сіверський Донець у Харківській, Донецькій та Луганській областях».
 2. Про робочі проекти на будівництво магістрального водопроводу та реконструкцію очисних споруд Іванівського групового водопроводу.
 3. Про функціонування у сучасних умовах Кілійського та Татарбунарського групових водопроводів в Одеській області.
 4. Про впровадження автоматизованої системи моніторингу розвитку та проходження паводків на річках Дністер, Прут і Сірет.
 5. Про виконання робіт з гідроізоляції із застосуванням новітніх технологій.
 6. Про укріплення укосів із застосуванням гравітаційних підпірних стінок ТМ Kambiblok.

    В обговоренні означених питань узяли участь в.о. начальника Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. та заступник начальника Білоцерківська Н.О.

    Захід висвітлено на офіційному веб-сайті Держводагентства України: http://scwm.gov.ua/news...

   

* * *

    27 квітня 2017 року в.о. начальника Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. узяв участь у засіданні колегії Державного агентства водних ресурсів України під головуванням Овчаренко І.І.

    На засіданні колегії, за участі керівників та фахівців центрального апарату Держводагентства, представників басейнових та обласних управлінь водних ресурсів, управлінь каналів і технічних шкіл, були підведені підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу за І квартал 2017 року та визначені основні напрямки сталого функціонування галузі у ІІ кварталі поточного року.

    Також на засіданні колегії були розглянуті питання про відновлення зрошувальних систем на умовах державно-приватного партнерства; про заходи щодо впровадження енергосервісних договорів в Управлінні каналів Інгулецької зрошувальної системи; про досвід впровадження біомеліорації Басейновим управлінням водних ресурсів річки Рось.

    Захід висвітлено на офіційному веб-сайті Держводагентства України: http://scwm.gov.ua/news...

   

* * *

    26 квітня 2017 року в Харківському обласному управлінні водних ресурсів відбулось засідання робочої наради по узгодженню спільних дій Сіверсько-Донецького БУВР з управліннями облводресурсів у Харківській, Донецькій та Луганській областях з питань управління водними ресурсами.

    На засіданні були розглянуті питання порядку денного:

 1. Про склад та план роботи робочої групи на 2017 рік.
 2. Про дії Сіверсько-Донецького БУВР щодо включення до комплексної Програми охорони навколишнього природного середовища в Харківській області на 2009-2013 роки та на перспективу до 2020 року: «Дослідження якості води Краснопавлівського водосховища та скидної ділянки каналу Дніпро-Донбас в Харківській області по гідрохімічним та гідробіологічним показникам та прогнозування можливих ризиків негативного впливу на стан якості р. Сіверський Донець під час проведення водообмінів», «Виконання наукових досліджень з оцінки змін екологічного стану Червонооскільського водосховища на р. Оскіл для надання рекомендацій щодо відновлення і підтримання його сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану».
 3. Про підготовку клопотання до Харківської обласної ради щодо включення до Програми на 2017 рік заходів з розчистки русел річок Сухий Торець, Уди та Орілька (запити по яких надавались Харківському управлінню облводресурсів, але до Розподілу включені не були) на виконання доручення Міністра екології та природних ресурсів і Держводагентства (лист від 29.03.2017 № 5/1-8/2345-17).
 4. Про взаємодію з питань реалізації Закону України від 07.02.2017 № 1830-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють відносини, пов’язані з одержанням документів дозвільного характеру щодо спеціального водокористування».

    Участь у засіданні узяли від Сіверсько-Донецького БУВР: в.о. начальника управління Трофанчук С.І., заступник начальника Білоцерківська Н.О., начальник Харківського РУВР Жук В.М.; від Харківського облводресурсів: начальник управління Димитрієв А.О., начальник відділу технічного та експлуатації водогосподарських систем Валуєв О.Є., начальник відділу ТЕБ та водних об’єктів Волков М.О., заступник начальника відділу ТЕБ та ВО Бойко В.Л.

    В роботі наради також узяла участь завідувач територіального органу Держводагентства – сектору в Донецькій, Луганській та Харківській областях Музиченко О.І.

   

* * *

    25 квітня 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулось засідання робочої групи по узгодженню спільних дій басейнового управління з обласними управліннями водних ресурсів у Харківській, Донецькій та Луганській областях з питань управління водними ресурсами.

    На засіданні були розглянуті питання про забезпечення виконання завдань щодо збереження та відновлення малих річок, визначених Міністерством екології та природних ресурсів України листом від 29.03.2017 № 5/1-8/2345-17, і про підготовку департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації інформації про визначення переліку ділянок малих річок у межах відповідних адміністративно-територіальних одиниць з пропозиціями для реалізації заходів з їх розчищення.

    Від Сіверсько-Донецького БУВР участь у засіданні взяли в.о. начальника Трофанчук С.І., заступники начальника Антоненко В.Є. і Білоцерківська Н.О., начальник відділу ТЕБ Баюш В.Г., начальник відділу водних об’єктів і моніторингу вод Барабаш С.М., начальник відділу використання водних ресурсів Врагова О.А., заступник начальника басейнової лабораторії моніторингу вод Полторацька О.О.

    Від Донецького облводресурсів участь у засіданні узяли заступники начальника управління Мельников В.М. і Панкова А.П.

   

* * *

    24 квітня 2017 року заступник начальника Сіверсько-Донецького БУВР Антоненко В.Є. узяв участь у засіданні робочої групи з питань надрокористування Донецької облдержадміністрації, на якому були обговорені питання порядку денного:

 1. Про розгляд звернення Держгеонадр України від 02.03.2017 № 5054/13/12-17 щодо можливості надання погодження продажу на аукціоні спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки Мазанівського родовища глин, яке знаходиться в Слов’янському районі Донецької області.
 2. Про розгляд звернення Держгеонадр України від 02.03.2017 № 5055/13/12-17 щодо можливості надання погодження продажу на аукціоні спеціального дозволу на користування надрами з метою видобування тугоплавких глин Рай-Олександрівського родовища, яке знаходиться в Слов’янському районі Донецької області.

   

* * *

    21 квітня 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулось засідання технічної ради басейнового управління, на якому були розглянуті питання порядку денного:

 1. Про матеріали для розгляду на засіданні науково-технічної ради Держводагентства України щодо проекту ТЕО «Поліпшення гідрологічного режиму та покращення екологічного стану р. Сіверський Донець в Харківській, Донецькій та Луганській областях».
 2. Розгляд проектів висновків на отримання дозволу на спеціальне водокористування по підприємствах: Донецької області – 14, Луганської області – 4.
 3. Розгляд Індивідуальних технологічних нормативів використання води по підприємствах житлово-комунального господарства та нормативів водопостачання по підприємствах Донецької та Луганської областей.

   

* * *

    21 квітня 2017 року в м. Краматорськ у приміщенні департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації відбулась нарада з питань скиду стічних (зливових) вод з мереж зливової каналізації м. Слов’янськ за участі фахівців Сіверсько-Донецького БУВР, Управління житлово-комунального господарства Слов’янської міської ради та КП «Водозниження».

    Від Сіверсько-Донецького БУВР участь у нараді узяли в.о. начальника управління Трофанчук С.І. та заступник начальника Білоцерківська Н.О.

   

* * *

    20 квітня 2017 року до Всесвітнього дня охорони праці Сіверсько-Донецьке БУВР відвідали представники міської оглядової комісії з перевірки стану охорони праці в рамках проведення щорічного міського огляду з охорони праці на території Слов’янської міської ради з метою поліпшення контролю за функціонуванням системи управління охороною праці, створення безпечних і здорових умов праці на підприємствах, в установах і організаціях міста.

    У складі міської оглядової комісії – представники Управління соціального захисту населення, Слов’янського районного управління – філії Головного управління Держсанспецслужби України в Донецькій області, Слов’янського відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань, Координаційної ради голів профспілкових комітетів підприємств, організацій та установ міста, Управління житлово-комунального господарства та відділу охорони здоров’я Слов’янської міської ради під головуванням заступника Слов’янського міського голови.

    Метою проведення огляду є поліпшення стану охорони праці, підвищення зацікавленості роботодавців у забезпеченні безпеки праці та функціонуванні системи управління охороною праці на підприємствах міста, доведення стану робочих місць до нормативних вимог охорони праці, повного забезпечення працівників санітарно-побутовими приміщеннями, засобами колективного та індивідувального захисту, зниження виробничого травматизму та профзахворюваності, максимального вивільнення працівників від робіт зі шкідливими та важкими умовами праці.

    Підсумки проведення міського огляду з охорони праці будуть підбиті до Всесвітнього дня охорони праці 28.04.2017 з оприлюдненням у засобах масової інформації.

   

* * *

    13 квітня 2017 року в прибережній захисній смузі р. Казенний Торець та зоні відпочинку «Староріччя» відбулась традиційна весняна толока в рамках Всеукраїнської щорічної акції «За чисте довкілля». Організаторами толоки є Сіверсько-Донецьке БУВР спільно з громадською організацією «Сіверський Донець – відродження», які вже понад 10 років поспіль опікуються зоною відпочинку «Староріччя».

    До участі у толоці залучено учнівську й студентську молодь навчальних закладів: Слов’янського аграрного технікуму, Слов’янського хіміко-механічного технікуму, Слов’янського професійного машинобудівного ліцею. Загалом 87 осіб узяло участь у толоці, з них 34 – працівники басейнового управління та члени ГО.

    Матеріальну допомогу у проведенні заходів з благоустрою безкоштовно надали Національний природний парк «Святі гори» (85 саджанців декоративних деревно-чагарникових культур) та ПрАТ «Бетонмаш» (2 куб. м піску для дитячої пісочниці, 20 л. фарби для фарбування дерев’яних лав та металевих конструкцій дитячого майданчика).

    Під час проведення толоки було виконано такі заходи з благоустрою: прибрано від побутового сміття територію зони відпочинку «Староріччя» та прибережну захисну смугу річки Казенний Торець протяжністю 1 км; зібрано та вивезено 23 великих пакунки сміття (приблизно 6 куб. м); альпінарій та клумби очищено від бур’янів, скопано та засіяно насінням декоративних квітучих рослин; уздовж доріжки та поблизу дерев’яних лав висаджено саджанці декоративних деревно-чагарникових культур від НПП «Святі гори»: спірея, гортензія, чубушник, форзиція, глід, бузина, яблуня Нєдзвєцького, верба Матсудана; дитячу «пісочницю» заповнено піском, наданим ПрАТ «Бетонмаш»; відновлено дві зламані дошки на дерев’яних лавках зони відпочинку. У подальшому (до травневих свят) планується пофарбувати дерев’яні лавки та металеві конструкції дитячого майданчика.

    Колективи навчальних закладів та спонсорів заходу відзначено Подяками від Сіверсько-Донецького БУВР та ГО «Сіверський Донець – відродження». Толоку з благоустрою зони відпочинку «Староріччя» висвітлено в ефірі регіонального телеканалу «С-плюс» і на сторінках інтернет-видань «Слов’янські відомості» та «Діловий Слов’янськ» (див. в розділі "Робота зі ЗМІ").

    Для довідки:

    2007 року зона відпочинку «Староріччя» була започаткована Сіверсько-Донецьким БУВР та громадською організацією «Сіверський Донець – відродження» за участі міської громади Слов’янська як еталонна ділянка прибережної захисної смуги річки Казенний Торець в рамках реалізації проекту TACIS Європейського Союзу, що реалізовувався в басейні Сіверського Дінця.

    2011 року проект «Благоустрій зони відпочинку «Староріччя» у прибережній захисній смузі р. Казенний Торець в межах м. Слов’янськ» став переможцем в обласному конкурсі міні-проектів місцевого розвитку, що проводився Донецькою обласною радою спільно зі Слов’янською міською радою, та був профінансований за рахунок обласного й місцевого бюджетів, що кардинально змінило вигляд зони відпочинку: тут з’явились нові лави, альпінарій, дитячий майданчик.

    2013 року об’єкти благоустрою «Староріччя» були передані на баланс КП «Зовнішнє освітлення», проте колектив Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів спільно з членами громадської організації «Сіверський Донець – відродження» щороку кілька разів на рік проводять громадські толоки з прибирання зони відпочинку та берегу річки Казенний Торець, залучаючи до участі у заходах учнівську і студентську молодь міста з метою екологічно-патріотичного виховання.

    2016 року проект «Створення, впорядкування і догляд зони відпочинку «Староріччя» у прибережній захисній смузі р. Казенний Торець в межах м. Слов’янська» завоював І місце на Всеукраїнському конкурсі «До чистих джерел» Міністерства екології та природних ресурсів України, за що громадську організацію «Сіверський Донець – відродження» нагороджено Дипломом переможця конкурсу в категорії «Представник місцевої державної адміністрації, органу місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства».

    Таким чином, на сьогодні зона відпочинку «Староріччя» є в межах міста Слов’янська єдиною впорядкованою ділянкою прибережної захисної смуги р. Казенний Торець, де жителі Слов’янська можуть масово і культурно відпочити на березі річки.

   

* * *

    13 квітня 2017 року в.о. начальника Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. узяв участь у засіданні регіональної комісії з проведення оцінки та попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватись у 2017 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.

   

* * *

    12 квітня 2017 року заступник начальника Сіверсько-Донецького БУВР та голова громадської організації «Сіверський Донець – відродження» В.Є.Антоненко узяв участь в урочистому відкритті експозиції Слов’янського краєзнавчого музею, яка присвячена нашому земляку, видатному поету-романтику ХХ століття Михайлові Петренку, автору поезій «Дивлюсь я на небо», «Взяв би я бандуру» та циклу віршів про Слов’янськ.

    Основу експозиції склали матеріали з особистої колекції В.І.Романька, голови Донецької обласної організації Національної спілки краєзнавців України, які були доповнені експонатами з фондів Слов’янського краєзнавчого музею. Окремі з них, як зауважив старший науковий співробітник музею А.В.Шамрай, були подаровані правнучкою М.М.Петренка. Експозиція приурочена до 200-річчя з дня народження Михайла Петренка і діятиме на постійній основі.

    На урочистому відкритті музейної експозиції звучали пісні на слова Михайла Петренка, а також присвячена йому пісня «Сокіл» на слова Віктора та Алли Антоненків. Представляючи почесного гостя, В.І. Романько відзначив активну громадянську позицію Віктора Єгоровича Антоненка і вагомий внесок колективу Сіверсько-Донецького БУВР і членів ГО «Сіверський Донець – відродження» у встановлення до 195-річчя з дня народження Михайла Петренка пам’ятного знаку на місці батьківської садиби поета та меморіальної дошки на фасаді Центральної міської бібліотеки Слов’янська, якій наразі присвоєно ім’я нашого видатного земляка.

    На відкритті експозиції були присутні також фахівець відділу культури Слов’янського міської ради, студенти й викладачі Слов’янського коледжу Національного авіаційного університету, члени ГО «Молодіжна фундація», наукові співробітники Слов’янського краєзнавчого музею і представники ЗМІ.

    Захід висвітлено на сайті інтернет-видання «Діловий Слов’янськ» та в ефірі регіонального телеканалу «С-плюс» (див. в розділі "Робота зі ЗМІ").

   

* * *

    12 квітня 2017 року в Державній екологічній інспекції в Харківській області відбулось засідання колегії на тему «Про результати діяльності Державної екологічної інспекції у Харківській області протягом 2016 року».

    Від Сіверсько-Донецького БУВР участь у засіданні колегії узяв начальник Харківського РУВР Жук В.М.

   

* * *

    10 квітня 2017 року в Харківському обласному управлінні водних ресурсів відбулось засідання колегії, на якому були розглянуті питання порядку денного:

 1. Про підсумки діяльності водогосподарського комплексу за І квартал 2017 року та прогноз на ІІ квартал 2017 року.
 2. Про готовність зрошувальних та осушувальних систем до поливного сезону 2017 року.
 3. Про результати пропуску паводку, льодоходу і весняної повені 2017 року.

    Від Сіверсько-Донецького БУВР участь в засіданні колегії узяв начальник Харківського РУВР Жук В.М.

   

* * *

    З 7 по 9 квітня 2017 року в м. Краматорськ відбувся триденний обласний фестиваль «Природничий калейдоскоп», присвячений 90-річчю юннатівського руху на Донеччині та 85-й річниці з дня заснування Донецької області. Організатором фестивалю став Донецький обласний еколого-натуралістичний центр за підтримки департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

    Юні екологи-натуралісти з міст Краматорська, Часів Яру, Добропілля, Костянтинівки і Лиману, а також Великоновоселківського, Волноваського, Покровського, Добропільського й Мар’їнського районів провели три незабутні дні, насичені різноманітними заходами, серед яких еко-квест і брейн-ринг, майстер-класи і флешмоб, закладка саду Дружби і юннатівське багаття, пісенне коло та екологічна пантоміма, екскурсія стежками ландшафтного парку «Краматорський» і презентація результатів своєї творчої і наукової діяльності.

    Урочиста частина фестивалю 8 квітня була багата на вітальні промови та відзначення внеску юних натуралістів-екологів та їх наставників у справу захисту природи рідного краю. Серед почесних гостей заходу – керівництво Національного природного парку «Святі Гори», Регіонального ландшафтного парку «Краматорський» та Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів.

    В.о. начальника управління Трофанчук С.І. та заступник начальника Антоненко В.Є. вручили учасникам фестивалю Подяки від Сіверсько-Донецького БУВР та ГО «Сіверський Донець – відродження» та подарували яскраві й змістовні інформаційні матеріали про практичні зусилля фахівців-водників у справі збереження водних ресурсів рідного краю, видані за підтримки департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації, для використання у подальшій природоохоронній діяльності та взаємообміну корисним досвідом.

    Проведення заходу висвітлено на сайті департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації (див. в розділі "Робота зі ЗМІ").

   

* * *

    8 квітня 2017 року працівники Сіверсько-Донецького БУВР у рамках щорічної Всеукраїнської акції «За чисте довкілля» провели заходи з благоустрою території навколо адміністративної будівлі басейнового управління до проїжджої частини вул. Торської.

    Під час суботника прибрали торішнє листя й сміття, а також уламки дорожнього покриття, залишеного після ремонту дороги по вул. Торській, підрівняли зелений «паркан», побілили дерева й бордюри, засіяли квітами клумби.

   

* * *

    8 квітня 2017 року в рамках щорічної Всеукраїнської акції «За чисте довкілля» працівники Маріупольського відділу КВВР спільно з працівниками КП «Маріупольський міський водоканал» провели заходи з благоустрою території навколо адміністративної будівлі: облаштували газони, прибрали торішнє листя і побутове сміття, побілили дерева й бордюри.

   

* * *

    8 квітня 2017 року працівники Харківського РУВР на чолі з начальником регіонального управління Жуком В.М. узяли участь в акції «Чисте місто», що уже 6-й рік поспіль відбувається за ініціативи і за безпосередньої участі депутата Харківської міської ради і заступника Голови Басейнової ради р. Сіверський Донець по Харківській області Кітаніна В.О. в рамках Всеукраїнської щорічної акції «За чисте довкілля».

    Разом з працівниками КП «Житлокомунсервіс» і жителями мікрорайону в ході акції було упорядковано газони і прибудинкову територію, прибрано сміття і пофарбовано у яскраві кольори конструкції лавок і дитячого майданчика.

    Інформацію про подію висвітлено на інформаційно-аналітичному порталі «Харьковские известия» (див. в розділі "Робота зі ЗМІ").

   

* * *

    8 квітня 2017 року працівники Харківського РУВР спільно з працівниками КП «Комплекс з експлуатації об’єктів водозниження та зливової каналізації» м. Харків провели заходи з очищення від побутового сміття прибережної захисної смуги Журавлівського водосховища в рамках щорічної Всеукраїнської акції «За чисте довкілля», а також прибрали територію навколо адміністративної будівлі Харківського РУВР.

   

* * *

    6 квітня 2017 року, на виконання доручення заступника голови Донецької облдержадміністрації до листа Міністерства екології та природних ресурсів України, в м. Краматорськ у приміщенні департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації відбулась нарада з питання збереження малих річок України, як основи сталого управління водними ресурсами.

    Від Сіверсько-Донецького БУВР участь у нараді узяли в.о. начальника управління Трофанчук С.І. та заступник начальника Білоцерківська Н.О.

   

* * *

    4 квітня 2017 року працівники Луганського РУВР спільно з працівниками Виробничо-комерційного приватного підприємства «Термо-Златополь» провели заходи з благоустрою в рамках щорічної Всеукраїнської акції «За чисте довкілля».

    Спільними зусиллями було упорядковано 300 м2 території навколо адміністративних будівель, 8 м2 газонів-квітників: зібрано сміття і сухостій, висаджено 80 бульб нарцисів і тюльпанів.

   

* * *

    4 квітня 2017 року начальник Харківського РУВР Жук В.М. узяв участь у засіданні технічної ради в Харківському обласному управлінні водних ресурсів, на якому були розглянуті питання про стан зрошувальних та осушувальних земель у Харківській області.

   

* * *

    4 квітня 2017 року в КЗ «Центр культури і довкілля» м. Слов’янська відбувся Третій міський фестиваль шпаківень «Шпак-House», присвячений Міжнародному дню птахів. Його учасниками стали учнівські колективи від 11-ти загальноосвітніх шкіл і Станції юних техніків м. Слов’янська, а також гімназії та ЗОШ № 1 м. Миколаївка.

    Діти представили учасникам і гостям фестивалю понад 25 ексклюзивних варіантів найкращої «хатинки для шпаків» у супроводі оригінальної презентації. Цього року ці яскраві і зручні шпаківні будуть приймати «пернатих друзів» на новосілля в межах трьох дошкільних навчальних закладів залізничного мікрорайону Слов’янська.

    Почесними гостями фестивалю стали керівники Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів та громадської організації «Сіверський Донець – відродження», а також Регіонального ландшафтного парку «Краматорський» і Благодійного фонду «Слов’янська Мрія».

    У вітальному слові до учасників Третього міського фестивалю шпаківень «Шпак-House» в.о. начальника Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. та голова ГО «Сіверський Донець – відродження» Антоненко В.Є. висловили подяку підростаючому поколінню за свідому громадянську позицію у справі збереження природи рідного краю і найактивнішим любителям шпаків вручили фотоальбоми «Сіверський Донець – ріка натхнення та любові».

    Гості запросили ініціативну молодь узяти участь у природоохоронних заходах, запроваджених Сіверсько-Донецьким БУВР, що проводяться спільно з громадськими організаціями та установами освіти і культури за підтримки органів влади: толоках з благоустрою берегів річок та водойм регіону і конкурсі дитячо-юнацької творчості «Сіверський Донець – очима молоді».

   

* * *

    З 4 червня 2017 року, відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють відносини, пов’язані з одержанням документів дозвільного характеру», Водного кодексу України, Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», Держводагентство розпочало видачу дозволів на спеціальне водокористування. Детальніше – на офіційному сайті Держводагентства України: http://scwm.gov.ua/news/...

    Водокористувачі Харківської, Донецької та Луганської областей мають надавати документи для отримання дозволу на спец водокористування до Центру надання адміністративних послуг м. Харкова, що знаходиться за адресою: м. Харків, Гімназійна набережна, 26.

    Перехід на офіційний веб-сайт Центру надання адміністративних послуг м. Харкова.

    Для отримання дозволу на спеціальне водокористування водокористувач звертається до відповідних центрів надання адміністративних послуг із заявою, до якої додаються обґрунтування потреби у воді з помісячним нормативним розрахунком водокористування і водовідведення (затверджено наказом Мінприроди від 23.06.2017 № 234, зареєстрованим у Мін'юсті 21.07.2017 за №№ 887/30755-888/30756); Документи можна надавати нарочно або кур'єрською поштою.

   

* * *

    30 березня 2017 року в.о. начальника Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. узяв участь у засіданні колегії Державного агентства водних ресурсів України під головуванням Голови Держводагентства Овчаренко І.І., під час якого були розглянуті питання про підготовку до роботи державного водогосподарсько-меліоративного комплексу в 2017 році, зокрема, щодо стану підготовки зрошувальних та осушувальних систем, магістральних каналів; про хід договірної кампанії щодо надання платних послуг з подачі води на полив; про заходи з енергозабезпечення та ін.

    Детальніше інформацію про засідання колегії дивіться на офіційному сайті Державного агентства водних ресурсів України за посиланням: https://scwm.gov.ua/news....

   

* * *

    28 і 30 березня 2017 року начальник Маріупольського відділу комплексного використання водних ресурсів Сіверсько-Донецького БУВР Воротнікова О.В. і фахівці відділу Тростінська В.Д. та Андрусенко К.В. спільно з фахівцями КП «Маріупольське міське управління водопровідно-каналізаційного господарства» провели дві виховні годину-лекції та екскурсії до Музею води, присвячені Всесвітньому дню водних ресурсів - 2017, для учнів 5-6 класів Маріупольських загальноосвітніх шкіл №  64 і №  65.

    В ході лекцій школярі довідались про основні джерела водопостачання м. Маріуполь і про той складний шлях, який проходить вода, перш ніж потрапити до споживача, а потім знов повернутись до річки.

    Новою для старшокласників стала інформація про стан поверхневих водних ресурсів краю та діяльність фахівців управління із забезпечення жителів регіону водою належної якості у достатній кількості, а також про екологічні дослідження і природоохоронні заходи, в яких беруть участь їх однолітки за сприяння Сіверсько-Донецького БУВР і ГО «Сіверський Донець – відродження».

    Головним акцентом зустрічей було обрано заклик до раціонального використання й ощадливого споживання води, а також в цілому дбайливого ставлення до водних ресурсів держави, за тематикою інформаційної кампанії Всесвітнього дня води 2017 під гаслом: «Навіщо витрачати воду?»

    На завершення виховного заходу до шкільних бібліотек було передано інформаційні видання: спецвипуски газети «Екологія промислового краю» та журналу «Водне господарство України», присвячені Дню Сіверського Дінця, а також фотоальманахи творчих робіт конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді», із запрошенням для дітей узяти участь у цьому конкурсі в 2017 році.

   

* * *

    29 березня 2017 року фахівці Слов’янського відділу КВВР Сіверсько-Донецького БУВР Скворцова М.С. та Нємова Ю.Е. провели виховну годину-лекцію для вихованців старшої групи дошкільного навчального закладу № 20 «Теремок», присвячену Всесвітньому дню води.

    Малечі цікаво було дізнатись про унікальні властивості води та незамінну її роль в житті кожної живої істоти, про малозабезпеченість придатною для споживання водою жителів Землі та мешканців нашої держави, про основне джерело водопостачання на сході України – річку Сіверський Донець.

    Вірші та загадки, історія про рибку, яка жила у забрудненій воді, та власноруч проведений експеримент з очищення забрудненої води за допомогою паперового фільтру допомогли дітям зрозуміти, як важливо цінити чисту воду, оберігати річки і водойми від забруднення, та що кожен з нас може зробити корисного й доброго для природи.

   

* * *

    28 березня 2017 року фахівці Сіверсько-Донецького БУВР разом з представником департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації здійснили виїзд на ділянку р. Казенний Торець у межах міста Слов’янськ для попередньої оцінки можливого місця розташування автоматизованого посту контролю якості та кількості вод у рамках впровадження автоматизованої системи моніторингу довкілля Донецької області.

    Організація автоматизованого посту контролю кількісних та якісних показників води на ділянці р. Казенний Торець у межах м. Слов’янськ дозволить здійснювати визначення в реальному часі рівнів води та якісних показників (температура води, рН, ХСК, азот амонійний, нітрати, завислі речовини, електропровідність (мінералізація), розчинний кисень), як основи для своєчасного вжиття заходів з попередження ризиків аварійних забруднень басейну р. Казенний Торець, що межує з об’єктами, розташованими на непідконтрольній Україні території, у тому числі з потенційно-небезпечними, та попередження забруднення ділянки р. Сіверський Донець вище питного водозабору на Луганську область.

    Від Сіверсько-Донецького БУВР участь у заході взяли заступники начальника Антоненко В.Є. та Білоцерківська Н.О., а також провідний інженер-енергетик басейнового управління Соловйов В.Ф.

   

* * *

    28 березня 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулось засідання технічної ради басейнового управління, в ході якого були розглянуті питання порядку денного:

 1. Про результати розробки ТЕО «Поліпшення гідрологічного режиму та покращення екологічного стану р. Сіверський Донець у Харківській, Донецькій та Луганській областях» за 2013-2016 роки.
 2. Про економічне обґрунтування доцільності організації лабораторного сектору в м. Лисичанськ (аналіз фінансових витрат на організацію та утримання сектору).
 3. Про базу паспортів потенційно-небезпечних об’єктів у розрізі областей і басейнів річок з нанесенням на їх лінійні схеми основних водних об’єктів.
 4. Розгляд пропозицій щодо внесення змін до Порядку державного обліку водокористування.
 5. Розгляд проектів висновків на отримання дозволу на спеціальне водокористування за підприємствами Донецької області – 21, Луганської області – 17.
 6. Розгляд Індивідуальних технологічних нормативів використання води для підприємств житлово-комунального господарства та нормативів водопостачання за підприємствами Донецької та Луганської областей.
 7. Про План роботи технічної ради Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів на ІІ квартал 2017 року.

   

* * *

    25 березня 2017 року колектив Сіверсько-Донецького БУВР підтримав проведення щорічної всесвітньої кампанії «Година Землі», вимкнувши світло на 60 хвилин о 20:30. Започаткована Всесвітнім фондом природи «World Wide Fund for Nature» у 2007 році, акція з року в рік набирає усе більших масштабів. Її мета – привернути увагу людства до екологічних проблем, пов’язаних зі зміною клімату, і символічно показати необхідність об’єднаних дій мешканців різних країн світу задля майбутнього нашого спільного дому – планети Земля.

    В Україні компанія проходить за підтримки Міністерства екології та природних ресурсів України і пропагує необхідність щоденних дій кожного громадянина, спрямованих на збереження навколишнього середовища, раціональне використання природних ресурсів для подолання проблеми зміни клімату й досягнення гармонії з природою.

   

* * *

    24 березня 2017 року працівники Луганського РУВР, в рамках Місячника благоустрою та з нагоди Всесвітнього дня Землі, провели прибирання прилеглої до адміністративної будівлі управління території.

   

* * *

    24 березня 2017 року в.о. начальника Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. узяв участь у засіданні регіональної комісії з проведення оцінки та попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватись у 2017 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.

   

* * *

    23 березня 2017 року в.о. начальника відділу використання водних ресурсів та моніторингу Харківського РУВР Колесникова С.В. провела виховну годину-лекцію з учнями 4 класу Харківської гімназії № 152.

    Під час бесіди школярі довідались про значення води в життєдіяльності людини, про джерела водопостачання м. Харків і про той складний шлях, який проходить вода, перш ніж потрапити до споживача, а потім знов повернутись до річки. Фахівець управління звернула увагу дітей на необхідність ощадливого споживання води у побуті та дбайливого ставлення до водних ресурсів, зокрема, річки Сіверський Донець – основної водної артерії сходу України.

    На пам’ять про зустріч фахівець управління презентувала школі інформаційні видання – спецвипуски газети «Екологія промислового краю» та журналу «Водне господарство України», присвячені Дню Сіверського Дінця, та фотоальманах творчих робіт конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді», запросивши дітей узяти участь у цьому конкурсі в 2017 році.

   

* * *

    23 березня 2017 року провідний фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою Киркач Ю.В. та інженер І категорії з використання водних ресурсів Галагольцева Л.С. провели три виховні години-лекції для учнів 1-2, 3-4 та 5-6 класів Слов’янської ЗОШ № 8, присвячені Всесвітньому дню води.

    Школярам молодших класів цікаво було дізнатись про унікальні властивості води і важливе значення її в житті людини, про малозабезпеченість придатною для споживання водою жителів Землі та мешканців нашої держави, про потреби використання води для різних галузей життєдіяльності людини. Діти з цікавістю спостерігали за пригодами маленької крапельки за малюнками, що схематично відображають міську систему водопостачання та водоочищення, відгадували загадки та дивились мультфільм про колообіг води у природі.

    Новою для старшокласників стала інформація про зусилля фахівців Сіверсько-Донецького БУВР із забезпечення жителів регіону водою належної якості у достатній кількості, про стан якості поверхневих вод у регіоні, про існуючі проблеми басейну Сіверського Дінця та шляхи їх вирішення, а також про екологічні дослідження і природоохоронні заходи, в яких беруть участь їх однолітки за сприяння фахівців басейнового управління.

    Для закріплення отриманих знань школярам було запропоновано відвідати з екскурсією басейнову лабораторію моніторингу вод та узяти участь у щорічному конкурсі «Сіверський Донець – очима молоді». А до фонду шкільної бібліотеки було передано інформаційні матеріали: спецвипуск журналу «Водне господарство України», присвячений 10-річчю Дня Сіверського Дінця, фотоальбом «Сіверський Донець – ріка натхнення та любові» та фотоальманах творчих робіт конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді».

   

* * *

    23 березня 2017 року інженери І категорії з використання водних ресурсів відділу КВВР Харківського РУВР Швець І.С., Єльнікова С.В. і Морачевська Н.А. провели виховну годину-лекцію з учнями 2 класу Харківської ЗОШ № 91.

    Під час заняття фахівці управління розповіли дітям про унікальні властивості води та її значення в екосистемі навколишнього природного середовища, а також закликали до раціонального використання води та дбайливого ставлення до водних ресурсів рідного краю.

    На пам’ять про зустріч фахівці управління подарували школі інформаційні видання – спецвипуски газети «Екологія промислового краю» та журналу «Водне господарство України», присвячені Дню Сіверського Дінця, фотоальбом «Сіверський Донець – річка натхнення та любові» та фотоальманах «Сіверський Донець – очима молоді», запросивши дітей до участі у цьому конкурсі.

   

* * *

    22 березня 2017 року з нагоди Всесвітнього дня води, що у 2017 році присвячений темі: «Стічні води», для студентів 4-го курсу Харківського гідрометеорологічного технікуму було проведено ознайомчу екскурсію на Диканівських очисних спорудах міста Харкова. Під час екскурсії молодь ознайомлено з технологією очистки каналізаційних стічних вод і звернено увагу на проблематику формування стічних вод та їх очистки.

    Екскурсію для студентів організували начальник Харківського РУВР Жук В.М. та викладач Харківського гідрометеорологічного технікуму Шамес Є.О.

   

* * *

    22 березня 2017 року начальник Харківського РУВР Жук В.М. провів дві виховні години-лекції з учнями 8 і 9 класів Харківської ЗОШ № 53, присвячені Всесвітньому дню водних ресурсів 2017 під гаслом «Навіщо витрачати воду?»

    В ході лекцій були розглянуті питання водопостачання м. Харків та Харківської області, якості поверхневих вод регіону та основної водної артерії сходу України – річки Сіверський Донець, особливостей забезпечення водою промислово й антропогенно-навантаженого регіону в умовах маловодності краю, роботи комунальних підприємств з очищення стічних вод, шляхи збереження та раціонального використання водних ресурсів.

   

* * *

    22 березня 2017 року інженер І кат. з розрахунків та режимів Харківського РУВР Матюша М.А. провела дві виховні години-лекції з питань раціонального використання водних ресурсів для учнів 6 та 7 класів Харківської ЗОШ № 119, присвячені Всесвітньому дню водних ресурсів.

    Школярі дізнались про історію започаткування та мету щорічного відзначення Всесвітнього дня води з огляду на проблеми взаємодії людини й природи, про головну водну артерію на сході України – річку Сіверський Донець та водні ресурси Харківської області, про джерела водопостачання та систему водоочищення в м. Харків, про негативний вплив на якісний стан поверхневих вод господарської діяльності людини, зокрема використання фосфатів, тощо.

    Фахівець Харківського РУВР Матюша М.А. закликала молодь дбати про водні об’єкти регіону та раціонально використовувати очищену воду, наголосивши, що інформаційна кампанія до Всесвітнього дня води цього року проходить під гаслом: «Навіщо витрачати воду?»

   

* * *

    22 березня 2017 року в.о. начальника Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. та провідний інженер з використання водних ресурсів Зіньковська С.В. провели зустріч-лекцію з учнями 4-В класу Слов’янської ЗОШ № 10 в ході виховного заходу з нагоди Всесвітнього дня води, організованого фахівцями бібліотеки-філії № 4 КЗ «Централізована система публічних бібліотек м. Слов’янська».

    В ході бесіди з фахівцями басейнового управління школярі довідались про історію заснування Всесвітнього дня води та мету його відзначення, про найбільше природне джерело водопостачання сходу України – річку Сіверський Донець і зусилля фахівців Сіверсько-Донецького БУВР, спрямовані на забезпечення жителів регіону та підприємств-водокористувачів водою належної якості у достатній кількості. Натомість діти порадували гостей чудовим виконанням віршів про воду та безліччю запитань, які свідчили про щиру зацікавленість підростаючого покоління темою зустрічі.

    Наприкінці зустрічі представники басейнового управління подарували бібліотеці та школі інформаційні видання – спецвипуск журналу «Водне господарство України», присвячений 10-річчю відзначення Дня Сіверського Дінця, фотоальбом «Сіверський Донець – ріка натхнення та любові» та фотоальманах творчих робіт конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді», запросивши дітей узяти участь у цьому конкурсі, а також відвідати з екскурсією басейнову лабораторію моніторингу вод.

   

* * *

    22 березня 2017 року в залі засідань Сіверсько-Донецького БУВР відбувся «круглий стіл» до Всесвітнього дня води 2017 під гаслом «Стічні води» за участі керівництва та колективу басейнового управління.

    В.о. начальника управління Трофанчук С.І. привітав присутніх зі святом, нагадавши про історію виникнення та основні цілі проведення Дня води у світі. Він також наголосив, що темою цьогорічного відзначення є «Стічні води», а інформаційна компанія проходить під гаслом: «Навіщо витрачати воду?»

    Заступник начальника управління Антоненко В.Є. акцентував увагу на необхідності донесення до громадськості та особливо юного покоління інформації про стан водних ресурсів у регіоні та в Україні в цілому і зупинився на діяльності Сіверсько-Донецького БУВР з означеного питання. Присутніми було обговорено шляхи та методи досягнення цієї мети, а також конкретні кроки реалізації заходів у рамках інформаційної компанії за тематикою Всесвітнього дня води (водних ресурсів) 2017.

    Досвідом з проведення просвітницької роботи з питань збереження водних ресурсів на прикладі Міжнародного басейнового конкурсу «Барви Дністра» та враженнями від зустрічі з його учасниками та організаторами поділилась з колективом заступник начальника Білоцерківська Н.О., яка цими днями побувала на церемонії нагородження переможців конкурсу «Барви Дністра» 2016 та узяла участь у прес-конференції «Всесвітній день водних ресурсів і роль творчих конкурсів у їх збереженні».

   

* * *

    21 березня 2017 року інженер І кат. з використання водних ресурсів Харківського РУВР Гладун Н.О. провела виховну годину-лекцію з питань раціонального використання водних ресурсів з учнями Харківської середньої спеціальної музичної школи-інтернату, присвячену Всесвітньому дню води.

    Школярі дізнались про історію започаткування свята і його мету, про забезпеченість водними ресурсами жителів різних куточків планети і мешканців нашої держави, про основну водну артерію на сході України – річку Сіверський Донець і систему водопостачання м. Харків, про якісний стан поверхневих вод у регіоні і негативний вплив на якість води господарської діяльності людини.

    Фахівець управління акцентувала увагу дітей на небезпеці вживання забрудненої води та необхідності економного використання чистої води.

    На завершення зустрічі гостя презентувала до шкільної бібліотеки яскраві інформаційні видання – фотоальбом «Сіверський Донець – ріка натхнення та любові» та фотоальманах творчих робіт конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді», запросивши учнів школи-інтернату узяти участь у цьому конкурсі.

   

* * *

    21 березня 2017 року в приміщенні Харківського РУВР організовано фотовиставку, присвячену Всесвітньому Дню води. В якості експонатів представлені фотографії водних об’єктів Харківської області.

    У підготовці фотовиставки взяли участь інженери І кат. Харківського відділу КВВР Морачевська Н.А., Єльнікова С.В., Швець І.С.

   

* * *

    21 березня 2017 року в Харківській облдержадміністрації під головуванням першого заступника голови Беккера М.Л. відбулось засідання регіональної комісії з питань ТЕБ та НС Харківської області щодо результатів підготовки та пропуску осінньо-зимових дощових паводків, льодоходу і весняної повені.

    Від Сіверсько-Донецького БУВР в роботі засідання узяв участь начальник Харківського РУВР Жук В.М.

   

* * *

    21 березня 2017 року фахівці Слов’янського відділу КВВР Сіверсько-Донецького БУВР Скворцова М.С. та Нємова Ю.Е. провели виховну годину-лекцію для учнів 3-В класу Слов’янської ЗОШ № 15, присвячену Всесвітньому дню води – 2017 за темою «Стічні води».

    Фахівці управління розповіли дітям про унікальні властивості води та її незамінну роль в життєдіяльності людини і запропонували разом із крапелькою води на малюнках здійснити уявну подорож міською системою водопостачання та водовідведення. Школярам цікаво було дізнатись про те, як очищують воду для споживання, та власноруч провести експеримент з очищення забрудненої води.

    Підсумком заняття стали спільні висновки про те, чому чисту воду потрібно цінити і берегти та яким чином це може робити кожен із нас. Наостанок представники Сіверсько-Донецького БУВР запросили дітей відвідати басейнову лабораторію моніторингу вод та узяти участь у конкурсі творчих робіт «Сіверський Донець – очима молоді» до Дня Сіверського Дінця.

   

* * *

    21 березня 2017 року в.о.начальника Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. узяв участь у робочій нараді Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації під головуванням директора Департаменту Натруса С.П. з питань розробки проектів автоматизованих постів контролю на р. Сіверський Донець та проведення екологічних заходів, запланованих на поточний рік, в тому числі Дня Сіверського Дінця – 2017.

   

* * *

    20 березня 2017 року заступник начальника Сіверсько-Донецького БУВР Антоненко В.Є. та провідний фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою Киркач Ю.В. провели виховну годину-лекцію для учнів 8 класу Слов’янської ЗОШ № 4, присвячену Всесвітньому дню води. Захід було організовано за ініціативою Сіверсько-Донецького БУВР фахівцями бібліотеки-філії № 5 КЗ «Централізована система публічних бібліотек м. Слов’янська».

    На зустрічі йшлося про історію започаткування Всесвітнього дня води і тематику його відзначення 2017 року – «Стічні води». Відповідно до цьогорічної інформаційної кампанії під гаслом: «Навіщо витрачати воду?» фахівці управління акцентували увагу школярів на необхідності раціонального використання водних ресурсів, особливо у нашому волого-дефіцитному регіоні, і дбайливого ставлення до головної водної артерії сходу України – річки Сіверський Донець.

    Частина лекції була присвячена діяльності Сіверсько-Донецького БУВР у напрямку вирішення основних проблемних питань басейну Сіверського Дінця: впровадження басейнового принципу управління водними ресурсами згідно вимог Водної Рамкової Директиви ЄС, здійснення державного моніторингу якості вод поверхневих водних об’єктів та виконання Програми зовнішнього лабораторного контролю з 18 лабораторіями Держводагентства України, конкретні дії з поліпшення гідрологічного режиму і регулювання русла та організації автоматизованих постів контролю якості поверхневих вод тощо.

    А на завершення бесіди фахівці управління запросили старшокласників відвідати басейнову лабораторію моніторингу вод та узяти участь у конкурсі дитячо-юнацької творчості «Сіверський Донець – очима молоді», який уже 10 років поспіль проводиться Сіверсько-Донецьким БУВР спільно з громадською організацією «Сіверський Донець – відродження» до Дня Сіверського Дінця.

    На згадку про зустріч до фондів шкільної бібліотеки ЗОШ № 8 та бібліотеки-філії № 5 КЗ «ЦСПБ м. Слов’янська» були передані інформаційні видання: фотоальманах конкурсних робіт «Сіверський Донець – очима молоді», спецвипуск журналу «Водне господарство України», присвячений 10-річчю Дня Сіверського Дінця, фотоальбом «Сіверський Донець – ріка натхнення та любові».

   

* * *

    20 березня 2017 року заступник начальника Сіверсько-Донецького БУВР Білоцерківська Н.О. узяла участь у прес-конференції «Всесвітній день водних ресурсів і роль творчих конкурсів у їх збереженні» та церемонії нагородження переможців 8-го Міжнародного басейнового конкурсу «Барви Дністра» 2016, що відбулись у залі Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки імені М.С. Грушевського.

    У заході взяли участь представники Держводагентства України, громадської організації «Молодіжний екологічний центр ім. В.І.Вернадського», Центру Демократичного Розвитку Молоді «Синергія», представники учнівської та студентської молоді, громадськості та преси.

    Під час прес-конференції обговорювалися питання стосовно впровадження басейнового принципу управління водними ресурсами; імплементації європейського законодавства з охорони довкілля; впливу військових дій на сході України на доступ до водних ресурсів для населення; ролі просвітницької роботи у збереженні водних ресурсів тощо.

    Заступник начальника Сіверсько-Донецького БУВР Білоцерківська Н.О. у своїй доповіді поділилась з присутніми 10-річним досвідом проведення колективом басейнового управління спільно з членами громадської організації «Сіверський Донець – відродження» конкурсу дитячо-юнацької творчості «Сіверський Донець – очима молоді» в рамках Дня Сіверського Дінця, а також презентувала організаторам заходу та Одеській обласній бібліотеці нові видання: фотоальманах творчих робіт учасників конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді», фотоальбом «Сіверський Донець – ріка натхнення та любові», спецвипуск журналу «Водне господарство України», присвячений 10-річчю відзначення Дня Сіверського Дінця, науково-інформаційний довідник «Ліси Донеччини» та науково-популярне видання «Святі гори. Ілюстрована історія».

    Прес-конференція завершилась урочистим нагородженням переможців 8-го Міжнародного басейнового конкурсу «Барви Дністра» 2016.

    Найбільш активні учасники конкурсу нагороджені грамотами та цінними призами від Державного агентства водних ресурсів України, за активну участь конкурсантів також відзначило Одеське обласне управління водних ресурсів.

    Цьогорічні учасники створювали свої роботи під девізом «Віднови різноманіття прибережної смуги Дністра – зроби крок до поліпшення клімату!». Завдяки широкій інформаційній кампанії, в рамках проведення Конкурсу, молодь та громадськість краще стали розуміти вплив Дністра на клімат та важливість збереження водної артерії нашої країни.

    Довідка: Міжнародний басейновий конкурс «Барви Дністра» започаткований в рамках широкомасштабної інформаційно-просвітницької кампанії «Збережемо Дністер», яка розпочалась в 2008 році за ініціативи ряду громадських організацій Одещини спільно з Львівським і Одеським обласним управлінням водного господарства.

    З 2009 року до даної кампанії приєдналися державні та громадські організації Республіки Молдова, Придністров’я та семи областей України, по території яких протікає річка Дністер. Особливістю заходу є те, що він відображає транскордонний аспект взаємодії України та Молдови і відповідає Європейському вектору співпраці за басейновим принципом управління водними ресурсами. Разом з цим сам конкурс спрямований на формування екологічної культури та світогляду молоді та покращення природоохоронної освіти й виховання мешканців басейну Дністра.

   

* * *

    17 березня 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР було проведено спеціальне об’єктове протипожежне тренування за участі керівного складу та всіх працівників басейнового управління у присутності працівників Слов’янського районного управління ГУ ДСНС України в Донецькій області.

    Тренування здійснювалось з метою перевірки готовності керівного складу та відповідальних осіб діяти в умовах виникнення надзвичайної ситуації, вдосконалення навичок і практичних дій працівників з організації цивільного захисту: перевірка роботи пожежної сигналізації та удосконалення дій групи оповіщення і зв’язку, організація порядку забезпечення засобами індивідуального захисту, проведення евакуації персоналу та відвідувачів під час виникнення умовної пожежі, відпрацювання навичок персоналу з організації гасіння пожежі на початковому етапі із застосуванням первинних засобів пожежогасіння (вогнегасників), надання першої долікарняної допомоги потерпілим.

    По закінченні тренування провідні інспектори Слов’янського РУ ГУ ДСНС України в Донецькій області Загнітко М.М. та Істомін С.А., а також майстер виробничого навчання Слов’янських міських курсів цивільного захисту III категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Донецької області Івлєва І.А. провели детальний розбір дій персоналу та визначення перспективних напрямків роботи. За висновками фахівців цивільного захисту, мету проведення об’єктового протипожежного тренування досягнуто, його організацію та проведення оцінено як «добре».

    Інформацію про захід розміщено на сайті видання «Діловий Слов’янськ»: slavdelo.dn.ua.

   

* * *

    15 березня 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ і водогосподарських систем басейнів річок Сіверського Дінця, Дніпра та Приазов’я у межах Харківської, Донецької і Луганської областей на весняний період 2017 року, в ході якого були розглянуті питання порядку денного:

 1. Про виконання рішень Міжвідомчої комісії від 15 листопада 2016 року та результати роботи водогосподарського комплексу в басейнах річок Сіверського Дінця, Дніпра та Приазов’я в період осінньо-зимової межені 2016-2017 років.
 2. Прогноз розвитку гідрометеорологічної та водогосподарської обстановки на весняний період 2017 року.
 3. Пропозиції учасників водогосподарського комплексу щодо режимів роботи водосховищ та водогосподарських систем басейнів річок Сіверського Дінця, Дніпра та Приазов’я у межах Харківської області та Донецької і Луганської областей на весняний період 2017 року.
 4. Заходи по безаварійному пропуску весняної повені та встановлення оптимальних режимів роботи водосховищ і водогосподарських систем в басейнах річок Сіверського Дінця, Дніпра та Приазов’я на весняний період 2017 року.

    Участь у засіданні Міжвідомчої комісії узяли представники Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації, Департаменту комунального господарства Харківської міської ради, Харківського, Донецького та Луганського обласних управлінь водних ресурсів, Харківського регіонального центру з гідрометеорології, КП «Харківводоканал», КП «Компанія «Вода Донбасу», КП «Попаснянський районний водоканал», ГУ ДСНС України в Донецькій та Луганській областях, підприємств-водокористувачів, керівники та фахівці відділів та служб басейнового управління.

   

* * *

    15 березня 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулось засідання колегії басейнового управління за участі керівників Харківського та Луганського обласних управлінь водних ресурсів.

    На засіданні колегії були розглянуті питання порядку денного:

 1. Про підсумки роботи водогосподарського комплексу та управління водними ресурсами в басейнах річки Сіверський Донець, річок Приазов’я та Дніпра у 2016 році, план дій на 2017 рік та 1 квартал.
 2. Про підсумки роботи по залученню коштів державного та місцевих бюджетів на здійснення природоохоронних та протипаводкових заходів у 2016 році та плани на 2017 рік на виконання доручень Держводагентства від 17.01.2017 № 222/5/5/11-17 та від 10.02.2017 № 766/5/5/11-17.
 3. Про заходи з управління водними ресурсами в Харківській, Донецькій та Луганській областях у 2016 році та план дій на 2017 рік.

   

* * *

    14-15 березня 2017 року в Харківському національному університеті будівництва та архітектури відбулась 72-га науково-технічна конференція, присвячена Всесвітньому Дню водних ресурсів, за участі викладачів, аспірантів і студентів навчального закладу, а також представників профільних організацій та підприємств.

    В роботі конференції в секції «Водопостачання, каналізація і гідравліка» узяв участь начальник Харківського РУВР Жук В.М. з доповіддю «Водогосподарські проблеми у контексті сталого регіонального розвитку Харківської області».

    Інформацію про захід розміщено на офіційному сайті кафедри «Водопостачання, каналізації і гідравліки» Харківського національного університету будівництва та архітектури за посиланням: vkg.kharkov.ua.

   

* * *

    14 березня 2017 року, відповідно п.п.5,6 другого питання протоколу № 1 міської комісії з питань ТЕБ та НС від 02.03.2017 «Про готовність до паводку, безаварійного пропуску льодоходу та повені у 2017 році», було проведено обстеження стану гідротехнічних споруд та пропускних приладів водосховищ МРВУ КП «Компанія «Вода Донбасу», стану греблі МРВУ КП «Компанія «Вода Донбасу» та берегового скиду ставка в с. Старий Крим на р. Мізинець.

    У перевірці взяли участь начальник відділу контролю за санітарним станом території міста та утриманням житлового фонду інспекції міської ради з благоустрою м. Маріуполь, інспектор відділу організації заходів ЦЗ департаменту з питань екології, енергоменеджменту, охорони праці та цивільної безпеки Маріупольської міської ради, інспектор відділення пожежної безпеки 3-го Державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України в Донецькій області.

    Від Сіверсько-Донецького БУВР участь у перевірці взяли начальник Маріупольського відділу КВВР Воротнікова О.В. та провідний інженер Маріупольського відділу КВВР Андрусенко К.В.

   

* * *

    13 березня 2017 року начальник Харківського РУВР Жук В.М. узяв участь в роботі технічної ради Харківського обласного управління водних ресурсів, на якій було розглянуто технічний звіт Харківської гідрогеолого-меліоративної партії за 2016 рік.

   

* * *

    10 березня 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР для колективу управління провідними інспекторами відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Слов’янського районного управління ДСНС України Істоміним С.А. та Загнітко М.М. було прочитано лекцію-інструктаж з питань цивільного захисту населення при виникненні надзвичайних ситуацій, зокрема протипожежної безпеки та правил поводження з вибухонебезпечними предметами.

    Лекція відбулась у рамках підготовки до проведення 17.03.2017 спеціального об’єктового протипожежного навчання-тренування з елементами евакуації працівників у разі виникнення пожежі, демонстрації первинних засобів пожежогасіння (порошкових та вуглекислотних вогнегасників) та надання невідкладної долікарняної допомоги потерпілим.

    Як з’ясувалось пізніше, знання з протипожежної безпеки співробітнику басейнового управління довелось застосувати на практиці уже надвечір того ж дня. Від’їжджаючи з роботи на власному автомобілі, провідний інженер-енергетик Сіверсько-Донецького БУВР В.Ф.Соловйов став свідком пожежі та безпосереднім учасником її ліквідації: на вул. Торській він побачив легкову автівку з ознаками горіння під капотом і оперативно скористався автомобільним вогнегасником. Нагадаємо, що ціною зволікання могли стати не лише пошкоджений автомобіль, а й життя водія.

   

* * *

    7 березня 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулись урочисті збори колективу з нагоди Міжнародного Жіночого Дня.

    Від імені всіх чоловіків басейнового управління заступник начальника В.Є.Антоненко тепло привітав жінок колективу зі святом 8 Березня і зачитав вітання від Голови Державного агентства водних ресурсів України І.І.Овчаренко та колег з водогосподарських організацій.

    Приємним подарунком до свята став «весняний букет» з вокальних, хореографічних і театральних композицій, який презентували присутнім талановиті вихованці Інни та Олександра Куриленко і Марини Шевельової з вокального і театрального класів Слов’янської міської школи мистецтв.

   

* * *

    1 березня 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулись урочисті збори членів колективу басейнового управління на честь 40-річчя професійної діяльності Віктора Єгоровича Антоненка в системі Держводагентства України в якості керівника Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів.

    Привітати ювіляра з визначною подією зібрались численні колеги та друзі, представники підприємств та організацій, які формують водогосподарський комплекс басейну Сіверського Дінця, а також почесні гості – керівники органів державної влади та місцевого самоврядування, представники освіти, науки і культури, засобів масової інформації.

    Чимало теплих слів на адресу Віктора Єгоровича Антоненка прозвучало в цей день від присутніх на святі, їх вустами передавались вітання від тих, хто не зміг з тих чи інших причин особисто засвідчити свою повагу і вдячність ювіляру.

    За багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток водного господарства України, високий професіоналізм та з нагоди 40-річчя діяльності в системі Державного агентства водних ресурсів України на керівних посадах В.Є.Антоненку було вручено Почесну грамоту від Голови Держводагентства.

    Почесною грамотою Слов’янської міської ради нагородив В.Є.Антоненка міський голова В.М.Лях, Почесну грамоту від Слов’янської районної державної адміністрації та Слов’янської районної ради вручив ювіляру голова райради К.Г.Черніков.

    Вітання від голови Донецької облдержадміністрації та колективу Департаменту екології та природних ресурсів озвучив заступник директора департаменту О.В.Лихач з побажаннями нових професійних звершень у важливій справі збереження та відродження водних ресурсів рідного краю.

    В цей день Віктор Єгорович Антоненко приймав вітання з 40-річним ювілеєм професійної діяльності і від керівництва Харківщини та Луганщини, які нерозривно поєднує з Донеччиною єдина водна артерія сходу України – річка Сіверський Донець. Подяку Харківського міського голови Г.А.Кернеса вручив ювіляру радник Харківського міського голови, заступник голови Басейнової ради р. Сіверський Донець В.А.Кітанін. Почесна грамота Луганської обласної державної адміністрації, Грамота Департаменту екології та природних ресурсів Луганської ОДА, Подяка Лисичанської міської ради гідно доповнили чималий арсенал нагород керівника Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів.

    На адресу Віктора Єгоровича Антоненка звучали теплі слова вітання, глибокої пошани і щирої вдячності, насамперед, від колективу басейнового управління та його структурних підрозділів, від ветеранів праці і численних колег водогосподарської галузі, зокрема, з Дніпровського басейнового управління водних ресурсів в особі А.І.Цибульського, Управління каналу Дніпро-Донбас в особі М.М.Буца, Державного регіонального проектно-вишукувального інституту «Дніпрогіпроводгосп» в особі В.І.Гринюка і В.В.Дем’янова, КП «Харківводоканал» в особі О.М.Коваленка і В.В.Паболкова, а також представників підприємств та організацій-водокористувачів, з якими Сіверсько-Донецьке БУВР пов’язують тісні і дружні взаємини.

    За багаторічну плідну співпрацю з гідрометеорологічними організаціями у справі використання і відтворення водних ресурсів басейну річки Сіверський Донець та у зв’язку з 40-річчям трудової діяльності на посаді начальника Сіверсько-Донецького БУВР Держводагентства України В.Є.Антоненка було нагороджено Грамотою Українського гідрометеорологічного центру Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

    Дієві зусилля особисто В.Є.Антоненка та ввіреного йому колективу з питань екологічного виховання молоді у дусі любові до рідного краю та дбайливого ставлення до водних ресурсів басейну Сіверського Дінця були відзначені начальником відділу культури Слов’янської міської ради М.М.Олійник, проректором з науково-педагогічної роботи Слов’янського державного педагогічного університету С.М.Швидким, директором Слов’янського педагогічного ліцею О.А.Бабенко, яка вручила ювіляру Грамоту за багаторічну і плідну співпрацю з педагогічним колективом ліцею в руслі екологічного, національно-патріотичного виховання молоді й залучення старшокласників до науково-дослідної діяльності.

    Ще один аспект трудової діяльності ювіляра – краєзнавчий, без якого неможливе поняття любові до рідного краю та його природних багатств, був озвучений головою Донецької обласної організації Національної спілки краєзнавців України В.І.Романьком: присвоєння Віктору Єгоровичу Антоненку звання «Почесний краєзнавець України» за значний внесок у розвиток краєзнавчого руху, збереження національної історико-культурної спадщини та природних скарбів України.

    А творчу поетично-пісенну складову багатогранної особистості В.Є.Антоненка підкреслили у своїх вітаннях заступник голови Слов’янського міського літературного об’єднання «Світанок» Л.М.Мєженіна і керівник зразкового вокального колективу «Орфей» І.В.Куриленко, під керівництвом якої вихованці вокального, хореографічного і театрального класів Слов’янської міської школи мистецтв презентували чудову концертну програму для ювіляра і гостей свята.

   

* * *

    1 березня 2017 року в.о. начальника управління Трофанчук С.І. та голова громадської організації «Сіверський Донець – відродження» Антоненко В.Є. привітали колектив басейнового управління та членів громадської організації з перемогою у Всеукраїнському конкурсі «До чистих джерел», який щороку проводиться Міністерством екології та природних ресурсів України.

    У 2016 році з чотирьох поданих на Всеукраїнський конкурс «До чистих джерел» проектів були високо оцінені Міністерством екології та природних ресурсів України два спільно реалізовані проекти.

    Дипломом переможця Всеукраїнського конкурсу «До чистих джерел» нагороджено громадську організацію «Сіверський Донець – відродження» за роботу «Створення, впорядкування і догляд зони відпочинку «Староріччя» у прибережній захисній смузі р. Казенний Торець в межах м. Слов’янська», що зайняла І місце в категорії «Представник місцевої державної адміністрації, органу місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства».

    Дипломом переможця Всеукраїнського конкурсу «До чистих джерел» нагороджено Сіверсько-Донецьке БУВР за роботу «Громадська екологічна акція «День Сіверського Дінця – 2016» під гаслом «День Сіверського Дінця – 10 років спільних дій…», що зайняла ІІ місце в категорії «Колективи земле- і водокористувачів».

    Підсумки Всеукраїнського конкурсу «До чистих джерел» 2016 дивіться на офіційному сайті Міністерства екології та природних ресурсів України.

   

* * *

    1 березня 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулась підсумкова нарада за участі членів колективу басейнового управління та керівництва його структурних підрозділів – Харківського та Луганського регіональних управлінь водних ресурсів, Слов’янського та Маріупольського відділів комплексного використання водних ресурсів.

    На підсумковій нараді басейнового управління було продемонстровано презентацію Держводагентства України про пріоритетні напрямки діяльності Агентства у 2016 році та виконання поставлених завдань підпорядкованими організаціями, зокрема Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів.

    Про підсумки роботи Сіверсько-Донецького БУВР з управління водними ресурсами в басейнах р. Сіверський Донець, річок Приазов’я та Дніпра у 2016 році доповів присутнім заступник начальника управління Антоненко В.Є.

    В.о. начальника управління Трофанчук С.І. охарактеризував основні завдання, які стоять перед Сіверсько-Донецьким БУВР на 2017 рік.

    Про зміни до Водного кодексу України щодо басейнового принципу управління водними ресурсами на основі державних, цільових, міждержавних та регіональних програм використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів, а також планів управління річковими басейнами доповіла присутнім заступник начальника управління Білоцерківська Н.О.

    На підсумковій нараді були також розглянуті питання порядку денного про підсумки фінансово-економічної діяльності Сіверсько-Донецького БУВР за 2016 рік та завдання на 2017 рік; про заходи з управління водними ресурсами в Харківській, Донецькій та Луганській областях за звітний період; про основні показники використання вод за 2016 рік, про зміни у законодавстві з використання вод та плани щодо їх впровадження у діяльність; про систему реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з водним фактором; про стан охорони праці в басейному управлінні та його структурних підрозділах та інші.

    До участі у нараді були запрошені директор Державного регіонального проектно-вишукувального інституту «Дніпрогіпроводгосп» Гринюк В.І. та головний інженер ДРПВІ Дем’янов В.В., які презентували ТЕО «Поліпшення гідрологічного режиму та покращення екологічного стану р. Сіверський Донець».

    Одним із прийнятих за підсумками наради рішень було забезпечити проведення 15.03.2017 в Сіверсько-Донецькому БУВР засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ і водогосподарських систем басейнів річок Сіверського Дінця, Дніпра та Приазов’я в межах Харківської, Донецької та Луганської областей на весняний період 2017 року.

   

* * *

    22 лютого 2017 року Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів було направлено листи до Харківського, Донецького і Луганського обласних управлінь водних ресурсів та Департаментів цивільного захисту Харківської, Донецької та Луганської облдержадміністрацій про гідрометеорологічну обстановку та можливий розвиток весняного водопілля з метою забезпечення безаварійного пропуску високих вод та інформування місцевих органів самоврядування й орендарів водних об’єктів, а також посилення контролю за станом гідротехнічних споруд та режимом роботи водних об’єктів для запобігання шкідливої дії вод на відповідних територіях.

    Прогноз формування весняної повені на річках басейнів Сіверського Дінця та Приазов’я у 2017 році (завантажити).

    Питання щодо пропуску весняного водопілля 2017 року в басейнах Сіверського Дінця, частки Дніпра та Приазов’я планується розглянути на засіданні Міжвідомчої комісії у другій декаді березня.

   

* * *

    22 лютого 2017 року в приміщенні Департаменту екології та природних ресурсів Харківської облдержадміністрації відбулась міжвідомча нарада з розгляду питання «Про стан водних ресурсів у Харківській області».

    Від Сіверсько-Донецького БУВР участь у нараді узяв начальник Харківського РУВР Жук В.М. з доповіддю про якісний стан поверхневих водних об’єктів Харківської області, стан забезпечення водою населення протягом року та прогноз розвитку повені у 2017 році.

   

* * *

    Одним з головних завдань Сіверсько-Донецького БУВР, передбачених Положенням, є залучення коштів бюджетів різного рівня на реалізацію заходів з відновлення водних ресурсів зони діяльності: басейну Сіверського Дінця, річок Приазов’я та Дніпра в межах Харківської, Донецької і Луганської областей.

    Для виконання означених завдань басейновим управлінням щороку забезпечується надання до органів виконавчої влади і місцевого самоврядування запитів та пропозицій до державних і обласних програм щодо фінансування природоохоронних заходів з державного і обласних бюджетів та фондів охорони навколишнього природного середовища.

    На 2017 рік (станом на 20.03.2017) Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів надані запити для включення до програмних заходів: з удосконалення моніторингу якості поверхневих вод, в тому числі шляхом розвитку автоматизованих спостережних мереж та придбання сучасного лабораторного обладнання, а також залучення органів самоврядування і громадськості до управління водними ресурсами за басейновим принципом, на загальну суму 6038,698 тис.грн., з яких: до державного бюджету – 1400,0 тис.грн, до обласних бюджетів – 4638,698 тис.грн. (по Харківській області – 1554,911 тис.грн; Донецькій області – 2983,787 тис.грн.; Луганській області – 100,0 тис.грн.).

    Детальніше про це дивіться у розділі: "Залучення коштів на здійснення природоохоронних заходів" (перейти на сторінку).

   

* * *

    17 лютого 2017 року в приміщенні Краматорської міської ради відбулось засідання регіональної комісії з проведення оцінки та попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватись у 2017 році за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку.

    Під головуванням першого заступника голови Донецької облдержадміністрації Вілінського Є.С. було розглянуто такі питання порядку денного:

 1. Про зміни в нормативно-правовому законодавстві щодо Державного фонду регіонального розвитку.
 2. Вимоги до інвестиційних проектів регіонального розвитку, що реалізуються за кошти Державного фонду регіонального розвитку.
 3. Перелік інвестиційних програм і проектів, що можуть реалізовуватись у 2017 році за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку по Донецькій області.

    Участь у засіданні регіональної комісії узяв в.о. начальника Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І.

   

* * *

    14 лютого 2017 року з метою забезпечення безаварійного пропуску високих вод в разі формування повеневих процесів у регіоні та інформування місцевих органів самоврядування й орендарів водних об’єктів про можливий розвиток гідрологічної ситуації, Сіверсько-Донецьким БУВР було направлено листи до Харківського, Донецького та Луганського обласних управлінь водних ресурсів про умови формування гідрологічного режиму річок за офіційною інформацією Харківського регіонального центру з гідрометеорології «Оцінка умов формування гідрологічного режиму річок басейнів Сіверського Дінця та Приазов’я у весняний період 2017 року», в яких повідомляється:

    Станом на 10.02.2017 в басейні Сіверського Дінця середні запаси води у сніговому покрові по основних замикаючих створах у міліметрах (% норми) становили: до Куп’янська – 85 (218), до Печеніг – 80 (229), до Змійова – 83 (252), до Ізюма – 79 (263), до Лисичанська – 65 (241); зимове зволоження ґрунту характеризується як добре та відмінне і становить 130-185 мм.

    Аналіз розвитку гідрометеорологічної ситуації в басейнах Сіверського Дінця упродовж осінньо-зимового періоду 2016-2017 рр. дає підстави для висновків, що у разі інтенсивних весняних процесів, які будуть супроводжуватися опадами переважно у вигляді дощу, водопілля на річках басейну можна очікувати в межах норми і вище. Імовірний початок весняного водопілля 2017 року на річках басейну Сіверського Дінця – перша-друга декади березня, що наближено до середніх багаторічних строків.

    На території Приазов’я на даний час снігові запаси як головний чинник формування водопілля відсутні: сніг зійшов на початку лютого.

    Після отримання 20-21.02.2017 прогнозу характеристик весняного водопілля про очікуваний розвиток гідрометеорологічної обстановки буде повідомлено додатково.

   

* * *

    13 лютого 2017 року представники Сіверсько-Донецького БУВР на чолі з в.о. начальника управління Трофанчуком С.І. передали матеріальну допомогу евакуйованим жителям м. Авдіївка Донецької області, які розмістились на базі Обласного дитячо-молодіжного санаторно-оздоровчого комплексу «Перлина Донеччини» у м. Святогірськ.

    Як вдалось з’ясувати в Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слов’янської міської ради, нові мешканці санаторного комплексу, окрім одягу та взуття, мають потребу в канцелярському приладді для школи, книжках та іграшках для дошкільного віку, лікарських та гігієнічних засобах тощо.

    Тож на зібрані колективом басейнового управління кошти було вирішено придбати зошити, альбоми, ручки та олівці, різних розмірів шкарпетки та гумове взуття для душу, а книги, іграшки та одяг для дітей небайдужі члени колективу принесли з дому.

    З рук фахівців управління пожертвування прийняли заступник директора ОДМСОК «Перлина Донеччини» Прокопов А.В. та старший вихователь Гукова С.Є. Привезені речі будуть розподілені між вимушеними переселенцями з дітьми, яких тут наразі близько 70-ти.

    Таким чином Сіверсько-Донецьке БУВР підтримало ініціативу водогосподарських організацій Держводагентства України з надання допомоги постраждалим від обстрілів жителям м. Авдіївка.

   

* * *

    10 лютого 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР було проведено екскурсію у басейновій лабораторії моніторингу вод для дітей старшого дошкільного віку КЗ «Дошкільний навчальний заклад № 20 «Теремок» Слов’янської міської ради.

    Про значення води у житті людини і важливу діяльність колективу басейнового управління із забезпечення населення та галузей економіки водою належної якості у необхідній кількості розповіли дітям в.о.начальника Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. та начальник БЛМВ Лоткова О.В.

    В басейновій лабораторії моніторингу вод діти уважно слухали розповідь фахівців про методи лабораторних досліджень якості води, з цікавістю роздивлялись сучасні прилади для визначення вмісту речовин у поверхневих водних об’єктах, захоплено спостерігали за хімічними перетвореннями води під впливом реактивів. А на завершення екскурсії – приємні подарунки: фотоальбом «Сіверський Донець – ріка натхнення та любові», альманах «Сіверський Донець – очима молоді», солодощі та спільне фото на пам’ять.

    Екскурсія для вихованців КЗ «ДНЗ № 20 «Теремок» була організована з метою екологічного виховання дітей та молоді й заохочення учасників конкурсу дитячо-юнацької творчості «Сіверський Донець – очима молоді», який Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів щороку проводить до Дня Сіверського Дінця.

   

* * *

    6 лютого 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР вітали з 55-річним ювілеєм начальника басейнової лабораторії моніторингу вод Лоткову О.В. За багаторічну плідну працю, високий професіоналізм та вагомий внесок у справу поліпшення екологічного стану Донецької області Лоткову Олену Валентинівну було нагороджено Почесною грамотою Донецької облдержадміністрації, Донецької обласної військово-цивільної адміністрації. Заслужену нагороду в присутності колективу урочисто вручив іменинниці заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Донецької ОДА Лихач О.В.

    Вітання на сайті департаменту екології та природних ресурсів Донецької ОДА.

    Колектив басейнового управління вітає Олену Валентинівну з вагомою подією та щиро бажає нових професійних звершень на ниві збереження водних ресурсів держави, здоров’я і життєвої наснаги, миру і злагоди, любові й щастя, добробуту і родинного тепла, щедрих дарунків долі та Божого благословення!

   

* * *

    6 лютого 2017 року учням Прелеснянської загальноосвітньої школи Слов’янського району Донецької області були презентовані інформаційні видання, присвячені Дню Сіверського Дінця: фотоальбом «Сіверський Донець – ріка натхнення та любові» й альманах «Сіверський Донець – очима молоді». Заступник начальника Сіверсько-Донецького БУВР Антоненко В.Є. розповів дітям та педагогам школи про зусилля колективу басейнового управління та членів громадської організації «Сіверський Донець – відродження» зі збереження водних ресурсів краю та проведення заходів екологічно-патріотичного спрямування. І запросив до участі у конкурсі дитячо-юнацької творчості «Сіверський Донець – очима молоді» до Дня Сіверського Дінця – 2017.

    Візит до Прелеснянської загальноосвітньої школи відбувся в рамках заходів із вшанування пам’яті нашого земляка, поета-романтика Михайла Петренка в честь 200-ї річниці з дня його народження. Перед школярами та місцевими жителями села Прелесне виступили дослідники творчості поета та лауреати премії імені Михайла Петренка: Олександр Добровольський, Микола Шакін, Леонід Щибря та Віктор Антоненко. Під час зустрічі було проведено показ короткометражних документальних фільмів про Михайла Петренка та першої художньої екранізації його думи «Найда», яку було знято менше року тому саме тут у селі Прелесне – в музеї народної архітектури, побуту та дитячої творчості.

   

* * *

    2 лютого 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР в рамках щотижневого навчання працівників басейнового управління відбулась лекція для колективу «Про порядок заповнення електронних декларацій за 2016 рік посадовими особами Сіверсько-Донецького БУВР», проведена інспектором з питань запобігання та виявлення корупції Лазуренко О.О.

   

* * *

    1 лютого 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулась робоча нарада з питань управління водними ресурсами, планування водоохоронних заходів на 2017 рік, прийому звітності про використання води за формою 2ТП-водгосп (річна) по Донецькій області.

    Участь у нараді узяли заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації Лихач О.В., в.о. начальника Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І., заступники начальника управління Антоненко В.Є. та Білоцерківська Н.О.

   

* * *

    30 січня 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулось засідання технічної ради управління, на якому були розглянуті питання порядку денного:

    1. Про необхідність придбання лабораторного обладнання для лабораторій басейнового управління, в тому числі для визначення пріоритетних речовин згідно ВРД для підготовки запитів на фінансування з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища в Харківській, Донецькій та Луганській областях.

    2. Про проекти висновків на отримання дозволу на спеціальне водокористування за січень 2017 року по підприємствах Донецької (10) та Луганської (6) областей.

   

* * *

    27 січня 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулись загальні збори трудового колективу басейнового управління за участі керівництва структурних підрозділів – Харківського та Луганського регіональних управлінь водних ресурсів.

    Начальник Сіверсько-Донецького БУВР Антоненко В.Є. підбив підсумки виробничої діяльності басейнового управління за 2016 рік та, охарактеризувавши водогосподарську ситуацію в басейні р. Сіверський Донець, наголосив, що основним завданням для колективу управління наразі є забезпечення належного функціонування водогосподарського комплексу у складних погодних умовах та підготовка водойм до безаварійного пропуску льодоходу, весняної повені та тало-дощових паводків у 2017 році. А також повідомив колективу про складення повноважень начальника басейнового управління та, згідно наказу Держводагентства від 19.01.2017 № 10-ос, покладання обов’язків начальника Сіверсько-Донецького БУВР на заступника начальника Трофанчука С.І.

    Від колективу басейнового управління прозвучали щирі слова вдячності Віктору Єгоровичу Антоненку, який протягом 40 років незмінно очолював організацію і, маючи безцінний практичний досвід з управління водними ресурсами, відтепер допомагатиме своєму наступнику в якості заступника начальника. А новому керівнику Сергію Івановичу Трофанчуку адресувались теплі слова вітання і впевненість у його вмінні органічно поєднати молодий запал і фаховий досвід, добрі традиції управління і новаторські форми роботи, багаторічні напрацювання і вимоги сучасності у світлі концепції реформування водогосподарської галузі, запропонованої Держводагентством України.

   

* * *

    26 січня 2017 року в приміщенні Донецького обласного управління водних ресурсів відбулось засідання обласної комісії по організації проведення обстеження технічного стану гідротехнічних споруд під головуванням заступника голови Донецької облдержадміністрації Лаврика В.О.

    На засіданні були розглянуті матеріали по організації проведення обстеження технічного стану гідротехнічних споруд, визначення балансової належності та їх залишкової вартості, надані міськими радами та райдержадміністраціями відповідно до розпорядження голови Донецької облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 24 лютого 2016 року № 126 «Про організацію проведення обстеження технічного стану гідротехнічних споруд, визначення балансової належності та їх залишкової вартості».

    Від Сіверсько-Донецького БУВР у роботі комісії узяли участь начальник управління Антоненко В.Є. та начальник відділу техногенно-екологічної безпеки басейнового управління Баюш В.Г.

   

* * *

    23 січня 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулось засідання технічної ради басейнового управління, на якому були розглянуті питання порядку денного:

    1. Про виконання ТЕО «Поліпшення гідрологічного режиму та покращення екологічного стану р. Сіверський Донець в Харківській, Донецькій та Луганській областях», державним регіональним проектно-вишукувальним інститутом «Дніпродіпроводгосп» за 2016 рік.

    2. Про проекти висновків на отримання дозволу на спеціальне водокористування по підприємствах Донецької (11) і Луганської (5) областей.

   

* * *

    22 січня 2017 року на Соборній площі м. Слов’янська відбулись заходи, присвячені Дню Соборності України: урочисті збори городян на святкове Віче та Смолоскипна хода вулицями міста до пам’ятника Тарасові Шевченку. До участі у святкових заходах долучились керівництво та члени колективу Сіверсько-Донецького БУВР.

    Більше сотні людей, серед яких не лише жителі Слов’янська, а й активісти з інших міст Донеччини – Краматорська, Миколаївки, Дружківки, Бахмута, Лимана, Торецька тощо, – з державними прапорами та смолоскипами під супровід українських пісень та патріотичних гасел урочистою ходою пройшли центральними вулицями міста від Соборної площі до пам’ятника Великому Кобзарю. Мітинг біля монументу завершився хвилиною мовчання у пам’ять про полеглих за українську соборність і незалежність та молитвами за Україну і її захисників, а також виконанням державного гімну та покладанням квітів.

   

* * *

    20 січня 2017 року в Центрі культури і довкілля м. Слов’янська відбувся урочистий концерт «Свято української єдності» з нагоди Дня Соборності України. Насичена концертна програма за участі творчих колективів міста включала українські пісні і танці, костюмовані театральні виступи та щирі вітання зі святом.

    А свої побажання «іменинниці» – Україні численні гості могли написати на паперових сердечках і розмістити на імпровізованій мапі перед входом до зали. До акції «Що я бажаю Україні» долучились і керівництво та члени колективу Сіверсько-Донецького БУВР, які побували на святковому концерті.

   

* * *

    17 січня 2017 року Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів із робочим візитом відвідали представники компанії Posch and Partners Consulting Engineers. Її фахівці за завданням ЮНІСЕФ в рамках відповідного проекту проводять оцінку ризиків, що пов'язані з військовим конфліктом, для водопостачальної та водорозподільної системи Донецької області.

    Для поважних гостей, керівника проекту оцінки ризиків водопостачання Донецької області Кармен Парадісо та її помічниці Катерини Єгорової, керівництво та колектив Сіверсько-Донецького БУВР організували екскурсію до басейнової лабораторії моніторингу вод. Представники Компанії Posch and Partners Consulting Engineers ознайомилися з можливостями та потужністю басейнової лабораторії, у тому числі із сучасним обладнанням, яке Сіверсько-Донецьке БУВР отримало у якості технічної допомоги від Європейського Союзу.

    Питання, які були обговорені в рамках зустрічі, стосувалися сталого водопостачання в басейні р. Сіверський Донець та ймовірних ризиків у сучасних реаліях воєнного конфлікту на сході України. Планували також розглянути можливі варіанти попередження та пом’якшення наслідків значних перебоїв із водопостачанням. За словами партнерів ЮНІСЕФ, мета дослідження, яке проводить їх компанія, полягає у визначенні та зважуванні усіх ризиків щодо безпечного та надійного водопостачання для населення, підключеного до магістральної системи подачі води. В рамках проекту передбачається отримання пропозицій щодо заходів із запобігання можливих ризиків та зменшення їх наслідків. Для цього буде визначено пріоритетні інвестиційні можливості та розраховано їх вартість на основі виявлених вразливих місць системи.

   

* * *

    13 січня 2017 року в залі Донбаського державного педагогічного університету відбулись урочистості з нагоди 20-річчя Слов’янського педагогічного ліцею. Вітання численних гостей чергувались з творчими виступами ліцеїстів та їх наставників.

    Зі святковим ювілеєм педагогічній та учнівський колектив ліцею привітали і представники Сіверсько-Донецького БУВР на чолі із заступником начальника управління Трофанчуком С.І. З побажаннями кипучої енергії і творчої наснаги, професійної допитливості й наполегливості на шляху до мети, подальших звершень в освітній, виховній та науковій діяльності на благо майбутніх поколінь і задля розквіту нашої держави директорові навчального закладу Бабенко О.А. було вручено у подарунок тритомне видання Екологічної енциклопедії.

    Трофанчук С.І. також повідомив, що завдяки спільним зусиллям Сіверсько-Донецького БУВР та ГО «Сіверський Донець – відродження» і за постійної участі у громадських толоках на березі Казенного Торця членів ліцейського екологічного клубу «Едельвейс», а також молоді з інших навчальних закладів міста, екологічний проект «Створення, впорядкування і догляд зони відпочинку «Староріччя» у прибережній захисній смузі р. Казенний Торець в межах м. Слов’янська» завоював І місце на Всеукраїнському конкурсі «До чистих джерел» 2016.

   

* * *

    10 січня 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулось засідання технічної ради басейнового управління, на якому було розглянуто питання порядку денного:

    1. Про проект Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку розроблення плану управління річковим басейном», що було підготовлено Держводагентством України.

   

* * *

У В А Г А ВОДОКОРИСТУВАЧІВ!

    Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів до 01 лютого 2017 року здійснюється приймання Звіту про використання води за формою № 2ТП-водгосп (річна) від водокористувачів, які знаходяться на державному обліку водокористування відповідно до Порядку ведення державного обліку водокористування, затвердженого наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 16.03.2015 № 78, за адресами:

* * *

    Вітаємо колектив Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів та членів громадської організації «Сіверський Донець – відродження» за зайняті І та ІІ місця у Всеукраїнському конкурсі «До чистих джерел» 2016, який щороку проводиться Міністерством екології та природних ресурсів України.

    З чотирьох поданих на конкурс робіт високі нагороди завоювали такі спільно реалізовані проекти:

 1. Створення, впорядкування і догляд зони відпочинку «Староріччя» у прибережній захисній смузі р. Казенний Торець в межах м. Слов’янська;
 2. Громадська екологічна акція «День Сіверського Дінця – 2016» під гаслом «День Сіверського Дінця – 10 років спільних дій…».

    Підсумки Всеукраїнського конкурсу "До чистих джерел" 2016 дивіться на офіційному сайті Міністерства екології та природних ресурсів України.

   

* * * * * * * *

    Інформацію за 2016 рік перенесено до розділу Архів